ماجرای حمله به کنسولگری ایران در کربلا و توصیه جدی به مسافران ایرانی ، تعدادی زائر ایرانی در کربلا هستند

به گزارش بلاگ پو، سرکنسول ایران در کربلا به متقاضیان سفر به عتبات گفت: زائران تا برقراری امنیت لازم، سفر خود را به تعویق بیندازند. چرا که اکنون شرایط مناسبی برای حضور زائران در کربلا و نجف وجود ندارد.

ماجرای حمله به کنسولگری ایران در کربلا و توصیه جدی به مسافران ایرانی ، تعدادی زائر ایرانی در کربلا هستند

خبرنگاران - میرمسعود حسینیان سرکنسول ایران در کربلا با اشاره به اعتراضات در عراق گفت: اجتماعات مردمی در عراق در اصل به منظور پیگیری مطالبات مالی در این کشور شکل گرفته است اما متأسفانه بعضی گروه ها و جریانات از این اعتراضات مردمی با هدف های خاصی سوء استفاده می نمایند و بر موج حرکت های مردمی سوار شده اند.

وی اضافه کرد: مطالبات مردم عراق باید پاسخ داده گردد و البته این موضوع از سوی مرجعیت شیعه و دولت این کشور مورد تأکید قرار گرفته است.

حسینیان با اشاره به توقف اعزام کاروان های عتبات از سوی سازمان حج و زیارت اعلام کرد: سازمان حج و زیارت به عنوان متولی اعزام زائران به عتبات در این رابطه تصمیم گیری می نماید، اما اکنون با توجه به مسائل ایجاد شده، شرایط مناسبی برای حضور زائران در کربلا و نجف وجود ندارد.

سرکنسول ایران در کربلا به متقاضیان سفر به عتبات هشدار داد تا برقراری امنیت لازم سفر خود به عراق را به تأخیر بیندازند.

وی گفت: متأسفانه برخلاف هشدارها، تعدادی از زائران ایرانی در عراق حضور دارند. البته تاکنون گزارشی نیز مبنی بر ایجاد مشکل برای آن ها نداشتیم.

وی با بیان اینکه این افراد باید زودتر به کشور بازگردند، به فارس شرح داد: به زائرانی که در عراق حضور دارند، توصیه می کنیم که هر چه زودتر به کشور بازگردند و افرادی هم که قصد تشرف به عتبات را دارند، سفر خود را به تعویق انداخته و تا زمان شروع اعزام های سازمان حج و زیارت منتظر بمانند.

وزارت امور خارجه هم با انتشار بیاینه ای در روز 7 آبان ماه اعلام نموده بود: با توجه به گزارش وقوع بعضی نا آرامی ها در عراق از هموطنان عزیز و زائرین عتبات عالیات درخواست می گردد تا اطلاع ثانوی برنامه سفر خود به عراق را به تعویق اندازند.

عصر ایران درباره حوادث شب گذشته کنسولگری ایران در کربلا نوشت: شماری از معترضین، شب گذشته به کنسولگری ایران در کربلا حمله و کوشش کردند آن را تصرف نمایند اما پیروز نشدند. به گزارش رسانه ها، معترضین بمب های آتش زا به درون حیاط کنسولگری ایران پرتاب کردند. همچنین پرچم ایران را پایین کشیدند و پرچم عراق را جایگزین آن کردند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا در پی این حوادث به شبکه العالم گفت: نیروهای امنیتی بر اوضاع کنترل دارند و شرایط در اطراف این مقر دیپلماتیک کشورمان به حالت طبیعی بازگشته است.

تصاویری از حمله معترضین به کنسولگری ایران در کربلا را در زیر ببینید:

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: چمدان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15005

به "ماجرای حمله به کنسولگری ایران در کربلا و توصیه جدی به مسافران ایرانی ، تعدادی زائر ایرانی در کربلا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای حمله به کنسولگری ایران در کربلا و توصیه جدی به مسافران ایرانی ، تعدادی زائر ایرانی در کربلا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید