مرادی: صفر تا صدِ کار وزنه برداری و کیانوش رستمی با ما است، دخالتی در این خصوص وجود ندارد، نامزدهای انتخابات فرزندان من هستند

به گزارش بلاگ پو، رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: اینطور نیست که کار کیانوش رستمی زیر نظر کمیته ملی المپیک رفته باشد، فدراسیون وزنه برداری، وزنه برداری را مدیریت می نماید و از صفر تا صد موضوع بر عهده ما است.

مرادی: صفر تا صدِ کار وزنه برداری و کیانوش رستمی با ما است، دخالتی در این خصوص وجود ندارد، نامزدهای انتخابات فرزندان من هستند

علی مرادی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد تیم های شرکت نماینده در جام بین المللی فجر گفت: با توجه به این که این رویداد یک رقابت معتبر بین المللی بود، 20 کشور را در آمار خود داشتیم که به این رقابت ها دعوت شان کنیم، مثل روسیه، کرواسی و چند کشور دیگر، اما با توجه به استانداردهای جهانی اعمال شده از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری از جمله توجه به مقررات آنتی دوپینگ، که یکی دو روز قبل از این رویداد به ما اعلام شد، برخی از کشورها به ایران آمدند اما به دلیل همین حساسیت ها روی موضوع ضددوپینگ از حضور آنها در مسابقات ممانعت شد. به ما گفته شد به دلیل عدم رعایت مسائل آنتی دوپینگ توسط یکسری از کشورها حضورشان در این رویداد معتبر منتفی است. با توجه به این موضوع تعداد کشورها کاهش پیدا کرد.

وی ادامه داد: توجه به مقررات مد نظر فدراسیون بین المللی وزنه برداری، تعداد تیم های شرکت نماینده در مسابقات کاهش پیدا کرد و قطعاً توجه به این مقررات مهمتر از برگزاری جامی بین المللی است. وزنه برداری باید ورزش پاکی باشد و خوشبختانه با حساسیت هایی که در این موضوع وجود دارد، وزنه برداری پاکی را شاهد هستیم. جمهوری اسلامی ایران در این زمینه پیشقدم بوده و می بینید که در همین رویداد جام فجر نیز از همه قهرمانان آزمایش دوپینگ به عمل آمد. در این 4 سال اخیر، نزدیک به 500 تست دوپینگ در مسابقات داخلی و بین المللی از وزنه برداران ایران گرفته شد که فقط یک نمونه مثبت داشتیم و این خیلی خوب است و تمرکز ما روی موضوع پاک بودن وزنه برداری را نشان می دهد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد این که چرا وضعیت آسیب دیدگی سهراب مرادی و انجام عمل جراحی اش تا این حد مبهم شده است، تاکید نمود: سهراب مرادی در جام فجر وزن کشی کرد و نامش در لیست بود، اما وزنه نزد تا یکی از گزینشی های المپیکی را پشت سر بگذارد. باید مسائل جسمانی اش مرتفع گردد و بعد به نکات قهرمانی توجه کند. برخی از پزشکان گفتند که حتما باید جراحی گردد و برخی نیز نظرشان این است که می گردد بدون جراحی هم کار را ادامه داد، اما فکر می کنم نظر تخصصی در این خصوص را رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام خواهد نمود. باید گروهی تخصصی هرچه سریعتر در این خصوص تصمیم گیری نمایند و وضعیت سهراب مرادی تعیین گردد. برخی از متخصصان به مرادی گفته اند شاید نیازی به جراحی نباشد، اما فکر می کنم بهتر باشد زودتر کمیسیونی تخصصی با حضور نماینده وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، سهراب مرادی، نماینده فدراسیون پزشکی و نماینده کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری حضور داشته باشند تا پزشکان حاضر در این زمینه نظر نهایی شان را اعلام نمایند.

مرادی در مورد وضعیت کیانوش رستمی که همچنان کارش را به صورت انفرادی و خارج از برنامه های کادر فنی تیم ملی دنبال می نماید، گفت: ما همه جوره از کیانوش رستمی حمایت نموده ایم و هم اکنون هم حمایت های مان را از او ادامه می دهیم. جلسه ای در ارتباط با بحث کیانوش رستمی بین فدراسیون وزنه برداری و کمیته ملی المپیک با موضوع ریاست کمیته ملی المپیک به عمل آمد و ما براساس آن کار را دنبال می کنیم، از جمله آنها حضور کیانوش رستمی در همین جام فجر و قبل از آن جام پادشاهی تایلند بود تا او حضور در دو مسابقه گزینشی المپیک را تجربه کند. این طور نیست که کار کیانوش رستمی زیر نظر کمیته ملی المپیک رفته باشد، فدراسیون وزنه برداری، وزنه برداری را مدیریت می نماید از صفر تا صد موضوع بر عهده ما است، منتها صالحی امیری به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک در حال یاری به کل مجموعه وزنه برداری و برخی از وزنه برداران هستند.

وی با تاکید بر این که در رابطه با کیانوش رستمی بحث ورزشکار سالاری در وزنه برداری اتفاق نیفتاده، خاطر نشان کرد: ما اینطور احساس نمی کنیم. احساس ما این است که همه در یک چارچوب باید کار نمایند و قرار بر این است که مرحله به مرحله عملکرد برخی از افراد از جمله کیانوش رستمی را به ریاست کمیته ملی المپیک گزارش دهیم. این موارد به صورت جمعی حل و فصل می گردد.

علی مرادی که دوره ریاست 4 ساله اش 7 اردیبهشت ماه به اتمام خواهد رسید در مورد انتخابات پیش روی فدراسیون وزنه برداری، گفت: خیلی خوب است که گروه ها و آدم های زیادی برای شرکت در انتخابات نامزد شده اند و من حتی انتظار داشتم که بیشتر از این هم از انتخابات استقبال نمایند.

وی توضیح داد: این که حضور این آدم ها در انتخابات چقدر تاثیر دارد در آینده تعیین خواهد شد. همه آنها در جهت یاری به این رشته وارد گود شده اند، در فدراسیون به روی همه باز است و من هم از این موضوع استقبال می کنم، چون حتماً افرادی که آمده اند صرفاً به دنبال مطرح کردن نامشان نیستند و حتماً با برنامه آمده اند. هر کسی که از خانواده وزنه برداری و چه خارج از این خانواده اعتقاد داشته باشد که باری از روی دوش این رشته بردارد من به عنوان عضوی از این خانواده صد در صد از او حمایت خواهم کرد چه در این صندلی باشم و چه نباشم، مهم رشد وزنه برداری است چون رشته ای تاریخچه دار و شناسنامه دار در ورزش کشورمان محسوب می گردد و این تاریخچه خیلی بزرگتر از نام ها و افراد است و خوشبختانه مسئولین ورزش کشور و حتی خارج از ورزش از وزنه برداری حمایت می نمایند. وزنه برداری ایران یکی از قدرت های وزنه برداری جهان است؛ این شعار و ادعا نیست بلکه ادعایی است که در مسابقات جهانی و المپیک ها به اثبات می رسد. هر کسی در این شرایط می تواند یاریی بکند از این مسئله استقبال خواهم کرد. وزیر ورزش نیز خیلی شفاف مسائل را پیگیری می نمایند، امیدوارم هر نتیجه ای در انتخابات رقم می خورد به نفع ورزش کشورمان باشد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد حضور منتقدانش در جبهه مخالف او، در انتخابات پیش روی وزنه برداری نیز گفت: تمام این افراد فرزندان من هستند، من 25 سال پیش رئیس این فدراسیون بودم، واقعا خوشحالم که این افراد در انتخابات شرکت نموده اند. امیدوارم که نتیجه انتخابات به نفع ورزش کشور باشد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 5109

به "مرادی: صفر تا صدِ کار وزنه برداری و کیانوش رستمی با ما است، دخالتی در این خصوص وجود ندارد، نامزدهای انتخابات فرزندان من هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرادی: صفر تا صدِ کار وزنه برداری و کیانوش رستمی با ما است، دخالتی در این خصوص وجود ندارد، نامزدهای انتخابات فرزندان من هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید