مرطوب کننده و ضدآفتاب مناسب خریداری کنید

به گزارش بلاگ پو، برای انتخاب مرطوب کننده مناسب باید به نوع پوستتان توجه کنید. اگر پوستی معمولی دارید، بهتر است مرطوب کننده ای معمولی انتخاب کنید و اگر پوست شما بیش از حد خشک است، بهتر است از مرطوب کننده های بسیار قوی یاری بگیرید.

مرطوب کننده و ضدآفتاب مناسب خریداری کنید

مرطوب نماینده و ضدآفتاب مناسب خریداری کنید

نویسنده: دکتر فرهاد ملک زاد*

برای انتخاب مرطوب نماینده مناسب باید به نوع پوستتان توجه کنید. اگر پوستی معمولی دارید، بهتر است مرطوب نماینده ای معمولی انتخاب کنید و اگر پوست شما بیش از حد خشک است، بهتر است از مرطوب نماینده های بسیار قوی یاری بگیرید.

بعلاوه برای پوست های چرب، یک مرطوب نماینده ملایم هم کارساز خواهد بود. در صورتی که پوست شما خیلی خشک است ولی به انواع قوی مرطوب نماینده دسترسی ندارید، از همان مرطوب نماینده های معمولی منتها به دفعات بیشتر در طول روز بهره ببرید.

در انتخاب ضدآفتاب هم دقت کنید که انواع فاقد چربی برای فصل پاییز و زمستان مناسب نیستند چون به خشکی پوست یاریی نمی نمایند. دقت کنید که کرم ضدآفتاب حتی باید روی لب ها هم زده گردد. به ویژه اگر ورزش های برفی مانند اسکی را انجام می دهید، می توانید از ضدآفتاب های فیزیکی مانند اکسیدوزنک استفاده نموده و آنها را روی پوست صورت و لب هایتان بمالید. برخی از خانم ها تصور می نمایند باید هم کِرِم مرطوب نماینده، هم ضدآفتاب و هم کِرِم پودر یا پنکیک را روی پوست صورت شان بزنند؛ در حالی که اگر کِرِم ضدآفتاب شما از نوع بدون چربی نباشد، وقتی از آن استفاده می کنید احتیاجی به مرطوب نماینده ندارید. اگر از کِرِم های ضدآفتاب رنگی هم رنگ پوستتان بهره ببرید، از مصرف کِرِم پودر یا پنکیک هم بی احتیاج خواهید شد. پس برای مواقعی که در منزل هستید از کِرِم مرطوب نماینده و برای مواقعی که از خانه خارج می شوید از کِرِم ضدآفتاب بهره ببرید.

پی نوشت ها :

*متخصص پوست و مو

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 54433

به "مرطوب کننده و ضدآفتاب مناسب خریداری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرطوب کننده و ضدآفتاب مناسب خریداری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید