مست عشق فتحی از کدام شبکه سر درمی آورد؟

به گزارش بلاگ پو، ابراهیم ارن، رییس سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه طی روز های اخیر در گفت وگویی با آناتولی با اشاره به رونمایی قریب الوقوع از تولیدات جدید و بین المللی این شبکه، از پخش سریالی تاریخی با عنوان مولانا خبر داده است.

مست عشق فتحی از کدام شبکه سر درمی آورد؟

به گزارش ایسنا، بر این اساس، در شرایطی که این روز ها خبری مبنی بر اقدام سرمایه گذار و تهیه کننده ترکیه ای فیلم مست عشق به کارگردانی حسن فتحی برای تدوین این فیلم و پخش آن در قالب سریال منتشر شده است، اظهارات ابراهیم ارن، رییس سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه درباره پخش سریالی تاثیرگذار و بین المللی درباره مولانا، می تواند پرسش برانگیز باشد.

هرچند رییس سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه از اعلام جزییات بیشتر درباره سریال جدید مولانا خودداری نموده است و بر اساس برآورد های اخیر در شبکه های اجتماعی هم پخش این فیلم در قالب سریال از یک شبکه ماهواره ای فارسی زبان احتمال می رود.

با این همه اشاره ابراهیم ارن به پخش سریالی درباره مولانا در روز های اخیر، در کنار سریالی دیگر درباره کشتی تحقیقاتی ترکیه موسوم به اوروچ رئیس در شرایطی که این روز ها حاشیه ها درباره فیلم حسن فتحی قوت گرفته است، بحث برانگیز است.

حسن فتحی در روز های اخیر با انتقاد صریح از تصمیم تهیه کننده تُرک مبنی بر پخش این پروژه در قالب سریال و از شبکه ای ماهواره ای، تاکید نموده بود که بنا بر نظر سرمایه گذار ایرانی فیلم، سرمایه گذار ترک تنها در حدود 30 درصد فیلم سرمایه گذاری نموده است!

ابراهیم ارن در بخش دیگری از مصاحبه با آناتولی، همچنین از راه اندازی شبکه ای خبری به زبان فرانسه توسط تی آر تی خبر داده است و راه اندازی تی آر تی بالکان را هم قریب الوقوع دانسته است.

بر اساس این گزارش که به نقل از سایت اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه (ABU) منتشر می گردد، سازمان دولتی رادیو و تلویزیون ترکیه (تی آر تی) اول مارس 1964 با پوشش رسانه ای در مناطق مختلف این کشور شروع به کار کرد و امروزه برنامه هایش در سراسر جهان قابل دسترسی است.

این سازمان رادیو و تلویزیونی دولتی، با 17 شبکه تلویزیونی و 16 ایستگاه رادیویی برنامه هایش را در سطح جهانی برای مخاطبانش پخش می نماید و وب سایت آن هم به 41 زبان زنده جهان قابل دسترسی است.

ابراهیم ارن، رییس سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه در این مصاحبه اعلام نموده است که تی آر تی کوشش می نماید تراز بالای خود را به عنوان یک رسانه ملی در این کشور حفظ کند و خواسته های بینندگانش را جامه عمل بپوشاند.

او تاکید نموده است که تی آر تی تنها رقیب رسانه یی در ترکیه را خودش می بیند!

او در شرح این مطلب می گوید: راه اندازی نخستین شبکه رادیویی در سال 1927 و نخستین کانال تلویزیونی در ژوئن 1968 گویای پیشینه این سازمان با بیش از نیم قرن تجربه است.

رییس تی آر تی همچنین با تاکید بر ضرورت به روزرسانی ساختار این سازمان رسانه ای دولتی بر طبق استاندارد های جهانی، اعلام نموده است که تی آر تی درصدد رسیدن به معنای کامل شبکه های جهانی در جهانست.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: فرارو
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 48016

به "مست عشق فتحی از کدام شبکه سر درمی آورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مست عشق فتحی از کدام شبکه سر درمی آورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید