معدوم سازی بیش از شش هزار قلیان در مشهد

به گزارش بلاگ پو، مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیش از شش هزار قلیان به منظور حفظ و ارتقای سلامت جامعه جمع آوری شده بود، در مراسمی معدوم شد.

معدوم سازی بیش از شش هزار قلیان در مشهد

به گزارش خبرنگار از ، مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برابر قانون استفاده از قلیان در اماکن عمومی ممنوع است از همین رو با هماهنگی دادستانی و نیروی انتظامی به واحد هایی که غیرمجاز عرضه دخانیات دارند، مراجعه و قلیان ها جمع آوری و با دستور دادستان از رده مصرف خارج و معدوم می شود.

او ادامه داد: این طرح به شکل مستمر ادامه دارد و چند سالی است که در مشهد اجرایی است، اما به دلیل منفعت مالی، تعداد افراد زیادی برای عرضه قلیان اقدام می کنند؛ از همین رو این برنامه با تمرکز بیشتر بر منطقه ثامن مشهد در حال اجراست.

مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: متاسفانه مصرف قلیان به دلیل اینکه دود عمیقی را به ناحیه تحتانی ریه وارد می کند تاثیرات منفی به مراتب بیشتری نسبت به سیگار دارد و در واقع یک فرد با مصرف قلیان در حدود نیم ساعت، چندین برابر سیگار به جسم خود آسیب وارد می کند.

باباخانی ادامه داد: تنباکو های معطر به مراتب مضرتر از تنباکوی معمولی هستند و به دلیل آثار منفی قلیان برای جسم انسان، طرح جمع آوری قلیان از اماکن عمومی ادامه خواهد داشت.

/م. م

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 16507

به "معدوم سازی بیش از شش هزار قلیان در مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معدوم سازی بیش از شش هزار قلیان در مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید