مقایسه تعرفه مکالمه همراه اول، ایرانسل و رایتل

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران- هزینه مکالمه با سیمکارت های همراه اول سال جاری حداقل دقیقه ای 59.9 است. همراه اول این رقم را بدون درنظر گرفتن دائمی یا اعتباری بودن سیمکارت دریافت می نماید و هزینه تماس های برون شبکه را بابت تمام مشترکان خود دقیقه ای 89.9 تومان اعلام نموده است. ایرانسل معمولا سیاست های یکسانی در قیمت گذاری با رقیبش دارد و تعرفه مکالمه سیمکارت های دائمی و اعتباری خود را با فرمول همراه اول محاسبه می نماید. اما رایتل که طبق آمار کمتر از نیم درصد از سیمکارت های فعال کشور را دراختیار دارد، مقرون به صرفه ترین تعرفه ها را برای مشترکان خود در نظر گرفته است. طوری که هزینه تماس درون شبکه ای رایتل فقط دقیقه ای هفت تومان است و مشترکان آن بابت تماس های برون شبکه ای نسبت به آن هایی که از سیمکارت های همراه اول و ایرانسل استفاده می نمایند، هزینه کمتری می پردازند.

مقایسه تعرفه مکالمه همراه اول، ایرانسل و رایتل

هزینه مکالمه همراه اول به همراه اول

هزینه مکالمه همراه اول بابت سیمکارت های دائمی در تماس های درون شبکه سال جاری 59.9 تومان به ازای هر دقیقه است. این هزینه بابت تماس هایی که از سیمکارت های اعتباری همراه اول به مقصد سیمکارت های ایرانسل و رایتل صورت می گیرد، تفاوتی ندارد و همان 59.9 تومان محسابه می گردد. تعرفه مکالمه سیمکارت های همراه اول از سال 97 تا الان تغییری نداشته است.

هزینه مکالمه همراه اول با سایر اپراتور ها

به گزارش خبرنگاران، هزینه مکالمه همراه اول در تماس های خروجی نسبت به تماس های برون شبکه ای دقیقه ای 30 تومان بیشتر است. درحالی که همراه اول بابت تماس های خروجی درون شبکه ای از سیمکارت های اعتباری و دائمی دقیقه ای 59.9 تومان دریافت می نماید، این هزینه بابت تماس های خروجی به اپراتور های ایرانسل و رایتل 89.9 تومان اعلام شده است. همراه اول برای ساده سازی تعرفه مکالمات، تفاوتی بین سیمکارت های اعتباری و دائمی قایل نیست.

هزینه مکالمه ایرانسل به ایرانسل

هزینه مکالمه با سیمکارت ایرانسل، تفاوتی با سیمکارت های همراه اول ندارد. ایرنسل مثل همراه اول هزینه تماس های درون شبکه از سیمکارت های دائمی را سال جاری دقیقه ای 59.9 تومان محسابه می نماید که به این ترتیب یک تماس 10 دقیقه ای معادل 599 تومان هزینه دارد. همین هزینه برای سیمکارت های اعتباری به 899 تومان افزایش پیدا می نماید. چون طبق تعرفه مکالمه ایرانسل در سال 1401، هزینه تماس های درون شبکه از سیمکارت های اعتباری دقیقه ای 89.9 تومان محاسبه می گردد.

هزینه مکالمه ایرانسل با سایر اپراتور ها

ایرنسل بابت تماس های برون شبکه ای از سیمکارت های دائمی و اعتباری هزینه یکسانی دریافت می نماید و این رقم به ازای هر دقیقه 30 تومان از تماس های درون شبکه بیشتر است. درحالی که هزینه تماس های برون شبکه بابت سیمکارت های دائمی و اعتباری، دقیقه ای 59.9 تومان است، این هزینه بابت تماس های برون شبکه به دقیقه ای 89.9 تومان افزایش پیدا می نماید. با این اوصاف یک تماس 10 دقیقه ای برون شبکه از سیمکارت های دائمی و اعتباری ایرانسل به 899 تومان می رسد، اما همین هزینه بابت تماس های درون شبکه 599 تومان محاسبه می گردد.

هزینه مکالمه رایتل به رایتل

هزینه مکالمه رایتل به رایتل مقرون به صرفه ترین تعرفه بین اپراتور های داخلی محسوب می گردد. طبق اعلام رایتل، مشترکان این اپراتور بابت تماس های درون شبکه باید دقیقه ای هفت تومان پرداخت نمایند. نکته مهم درباره تعرفه تماس های درون شبکه رایتل، یکسان سازی هزینه مکالمه از سیمکارت های اعتباری و دائمی به شمار می رود. طوری که رایتل تعرفه سیمکارت های درون شبکه ای را بابت سیمکارت های دائمی و اعتباری یکسان و دقیقه ای هفت تومان درنظر گرفته است. به این ترتیب هزینه یک مکالمه 10 دقیقه ای درون شبکه رایتل از سیمکارت های اعتباری و دائمی 70 تومان است که این هزینه نسبت به چنین تماسی در سیمکارت های دائمی همراه اول و ایرانسل دقیقه ای 529 تومان و در مقایسه با سیمکارت های اعتباری این دو اپراتور، 829 تومان کمتر است.

هزینه مکالمه رایتل به سایر اپراتور ها

هزینه مکالکه برون شبکه رایتل بابت سیمکارت های اعتباری و دائمی فرق دارد. در سایت رایتل تعرفه مکالمه از این اپراتور با سیمکارت های دائمی به مقصد اپراتور های همراه اول و ایرانسل دقیقه ای 55.5 تومان است. با این اوصاف تماس 10 دقیقه ای از سیمکارت دائمی رایتل با سیمکارت های همراه اول و ایرانسل، هزینه 555 تومانی به قبض آخر ماه اضافه می نماید درحالی که همین تماس 888 تومان از اعتبار سیمکارت های اعتباری رایتل کم می نماید. چون تماس های برون شبکه ای از سیمکارت های رایتل به مقصد سیمکارت های همراه اول و ایرنسل دقیقه ای 88.8 تومان محاسبه می گردد.

مقایسه تعرفه مکالمه اپراتور ها

اپراتور میزبان

اپراتور مهمان

سیمکارت دائمی

سیمکارت اعتباری

همراه اول

همراه اول

59.9 تومان

89.9 تومان

همراه اول

ایرنسل یا رایتل

59.9 تومان

89.9 تومان

ایرانسل

ایرانسل

59.9 تومان

89.9 تومان

ایرانسل

همراه اول یا رایتل

59.9 تومان

89.9 تومان

رایتل

رایتل

هفت تومان

هفت تومان

رایتل

همراه اول یا ایرانسل

55.5 تومان

88.8 تومان

منبع: فرارو
انتشار: 3 آبان 1401 بروزرسانی: 3 آبان 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 67640

به "مقایسه تعرفه مکالمه همراه اول، ایرانسل و رایتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه تعرفه مکالمه همراه اول، ایرانسل و رایتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید