مهاجمان پرسپولیس و الاهلی زیر ذره بین AFC، طارمی پیروز می شود یا السوما؟

به گزارش بلاگ پو، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به مقایسه عملکرد برترین مهاجم پرسپولیس و برترین مهاجم رقیب این تیم در لیگ قهرمانان آسیا پرداخته است.

مهاجمان پرسپولیس و الاهلی زیر ذره بین AFC، طارمی پیروز می شود یا السوما؟

به گزارش خبرنگاران، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به بهانه بازی پرسپولیس و الاهلی عربستان در گزارشی به مقایسه عملکرد دو مهاجم این تیم ها پرداخته است.

AFC در مقدمه این گزارش نوشت: بدون شک در میان تمام بازی های مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، سخت ترین نبرد میان پرسپولیس و الاهلی است که هر دوی آنها امیدوارند مهاجمان تأثیرگذارشان بتوانند تأثیرگذار ظاهر شوند. با ثبت مجموعاً 10 گل در لیگ قهرمانان آسیای این فصل، مهدی طارمی و عمر السوما در حالی پا به میدان می گذارند که مسئولیت سنگینی را روی شانه های خود احساس می کنند.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه در مقایسه کلی طارمی و ال سوما می نویسد:

بعد از عقد قرارداد با پرسپولیس در سال 2014، طارمی اولین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا را یک سال بعد انجام داد و در راستا صعود تیمش به مرحله یک هشتم نهایی یک گل زد. دو سال بعد و اکنون دوران بازیگری او داستان کاملاً متفاوتی دارد چرا که این مهاجم بیش از نیمی از گل های پرسپولیس در راستا اولین صعودش به مرحله یک چهارم نهایی را به ثمر رسانده است.

السوما هم که برترین گلزن سه فصل اخیر لیگ عربستان سعودی بوده و آمار حیرت آور 73 گل در 71 بازی لیگ داشته، فصل گذشته به تیم شهر جده عربستان کمک کرد که اولین قهرمانی اش در لیگ عربستان سعودی را بعد از 32 سال کسب کند. برخی مصدومیت ها السوما را از حضور در بخش اعظم فصل 2016 لیگ قهرمانان آسیا محروم کرد اما او امسال برگشته و در 5 بازی تیمش در این رقابت ها 4 گل زده است.

آمار فصل جاری

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا سپس عملکرد مهاجمان پرسپولیس و الاهلی را در این فصل مورد مقایسه قرار داده است. این سایت نوشته است: غریزه شکار طارمی در دور دوم مرحله گروهی به اوج خود رسید زمانی که او در 10 دقیقه دو گل زد - یک ضربه سر و یک شوت - هر دو از خارج محوطه شش قدم - تا به پیروزی 3 بر 2 تیمش کمک کند. طارمی دو هفته بعد دوباره به خلیج فارس برگشت تا گل نخست بازی را برای پرسپولیس بزند هر چند قرمزپوشان در نهایت 3 بر یک بازی را باختند. بازی دور آخر مرحله گروهی برای پرسپولیس بازی مرگ و زندگی بود زمانی که تیم تهرانی میزبان اماراتی ها بود. طارمی بعد از 20 دقیقه، نتیجه را 2 بر صفر کرد اما تیم میهمان بازی را به تساوی 2 بر 2 کشاند. مهاجم تیم ملی ایران اما دو گل دیگر زد تا هت تریکش را کامل و به پرسپولیس برای کسب برد 4 بر 2 و صعود به مرحله بعد کمک کند.

در طرف دیگر، برای السوما تنها 13 دقیقه طول کشید تا در فصل 2017 لیگ قهرمانان آسیا شروع به گلزنی کند، زمانی که توپ را به تور دروازه بنیادکار ازبکستان چسباند. السوما یک هفته بعد در مسقط دوباره نقش ناجی تیمش را ایفا کرد و با یکی از ضربه های ایستگاهی تخصصی اش در فاصله 5 دقیقه به پایان بازی، به تیمش برای کسب پیروزی 2 بر یک برابر ذوب آهن کمک کرد.

پس از ناکامی در گلزنی در بازی خانگی برابر العین، السوما در بازی برگشت، ناکامی اش را با زدن دو گل جبران کرد. شوت دقیقه 98 او از خارج محوطه جریمه، بهترین گل او در این فصل بود و به الاهلی کمک کرد که به فرایند شکست ناپذیری اش در این فصل ادامه دهد. السوما سه بازی آخر تیمش در لیگ قهرمانان را به دلیل مصدومیت از دست داد اما برای بازی برابر پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی آماده است.

اهمیت برای تیم ها

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا سپس به مقایسه اهمیت دو بازیکن برای تیم هایشان پرداخت. این سایت اهمیت طارمی برای قرمزپوشان تهرانی را اینگونه توصیف می کند: شش گل از 10 گل پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا توسط طارمی به ثمر رسید اما در مرحله یک هشتم نهایی تنها گل به خودی چیکو فلورس بود که تیم تهرانی را برابر لخویا به پیروزی رساند. از تساوی یک بر یک پرسپولیس برابر الهلال در دور نخست مرحله گروهی، اگر در مسابقه ای طارمی گلزنی نکرده باشد، هیچ یک از دیگر بازیکنان پرسپولیس هم گلی به ثمر نرسانده اند که این کلیدی بودن این مهاجم ملی پوش را برای تیمش نشان می دهد.

در الاهلی هم اگرچه این تیم توانست بدون حضور السوما از مرحله یک هشتم نهایی صعود کند و الاهلی امارات را با نتیجه 4 بر2 در مجموع دو بازی رفت و برگشت شکست دهد، بازگشت او به محوطه جریمه تیم عربستانی و تهدیدهای مداوم او از ضربات ایستگاهی بدان معناست که او برای الاهلی نقشی مهم ایفا می کند.

چه چیزی باید انتظار داشت؟

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در بخش پایانی مقایسه اش میان طارمی و السوما به پیش بینی کارهایی که این دو می توانند برای تیم های شان انجام دهند می پردازد و می نویسد: زدن 6 گل طارمی را به طور مشترک در رده دوم برترین گلزنان این فصل لیگ قهرمانان آسیا قرار داده اما این مهاجم نمی تواند گلزنی در تمام بازی های تیمش را تضمین کند. با این حال او به دنبال ارتقای آمار گل هایش است، گل هایی که در کمتر از نصف بازی های پرسپولیس در این فصل لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رسیده است. با توجه به اینکه تمام گل های طارمی در داخل محوطه جریمه به ثمر رسیده، می توان گفت که اگر پرسپولیس در بازی اش یک بازیکن را برای پشتیبانی و تغذیه طارمی مأمور نکند، برای باز کردن دروازه الاهلی به دردسر خواهد افتاد.

جدال پرسپولیس و الاهلی در دو بازی رفت و برگشت، غیرقابل پیش بینی است و انتظار می رود موقعیت هایی که این دو تیم در محوطه جریمه یکدیگر به دست می آورند کم تعداد باشد به خصوص که پرسپولیس شیوه یارگیری نفر به نفر را آنقدر خوب می داند که السوما را به حال خود رها نکند. السوما در بازی قبلی اش برابر پرسپولیس در این فصل لیگ قهرمانان آسیا گلزنی کرده اگرچه با آمار گلزنی که نشان می دهد او در هر 112 دقیقه یک گل در لیگ قهرمانان به ثمر می رساند، این مهاجم می تواند امیدوار باشد که در مجموع دو بازی رفت و برگشت الاهلی برابر پرسپولیس یک بار دیگر دروازه حریف را باز کند.

به گزارش خبرنگاران دو دیدار رفت و برگشت پرسپولیس و الاهلی 31 مرداد و 21 شهریور ماه در عمان و امارات برگزار می شود.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

thailandro.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: تسنیم
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 20101

به "مهاجمان پرسپولیس و الاهلی زیر ذره بین AFC، طارمی پیروز می شود یا السوما؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجمان پرسپولیس و الاهلی زیر ذره بین AFC، طارمی پیروز می شود یا السوما؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید