اطلاعیه باشگاه پرسپولیس در واکنش به اظهارات اخیر کی روش

به گزارش بلاگ پو، باشگاه پرسپولیس در واکنش به ادامه دار شدن اظهارات کارلوس کی روش اطلاعیه ای را صادر کرد.

اطلاعیه باشگاه پرسپولیس در واکنش به اظهارات اخیر کی روش

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در این اطلاعیه آمده است:

اول؛ چند روز پیش از شروع جام ملت های آسیا سرمربی تیم ملی ایران از تمام باشگاه ها، مربیان و فعالان حرفه ای فوتبال کشور درخواست کرد که تا انتها تورنمنت پرچم صلح در دست بگیرند و از تیم ملی حمایت نمایند جدای از اینکه چنین رویه ای همواره در باشگاه و تیم پرسپولیس سرلوحه امور بوده است،گویا پرچم صلح باید در دست ما بماند و برای موفقیت تیم ملی دعا کنیم و شخص سرمربی تیم ملی هر وقت اراده کرد، می تواند با شمشیرِ زهرآلود خود، تمام پرچم های صلح را پاره نموده، فضا را مسموم سازد.

دوم؛ ما هیچ فراز و صحنه ای از تاریخ فوتبال ایران را به یاد نمی آوریم که در میانه جام ملت های آسیا یا هر تورنمنت ملی دیگر، سرمربی ایران به جای تمرکز روی تیم ملی، درباره یک باشگاه ایرانی یا یک مربی شاغل در لیگ برتر صحبت کند؛ آن هم نه صحبت های عادی، بلکه با چندین و چند دروغ و ادعای واهی.

سوم؛ بارها در سه فصل اخیر لیگ برتر ایران، سرمربی تیم ملی در بزنگاه های مهم و مشخص نماینده لیگ، با انتشار بیانیه و حملات لفظی، پرسپولیس را در خطر قرار داده است که البته با درایت و کوشش مدیریت باشگاه و کادرفنی، بازیکنان و البته طرفداران پرسپولیس، از این پیچ های پرخطر به سلامت عبور کردیم.

تمامی حملات گذشته از جمله نوشته یکی از دستیاران سرمربی تیم ملی در شب بازی با ماشین سازی یا بیانیه های سرمربی تیم ملی درست چند ساعت پیش از چندین دیدار مهم پرسپولیس و همین طور موضع گیری های وی درباره تیم های لیگ که در مصاحبه امروز نیز، شاهد یک نمونه از آن بودیم (ادعا درباره اینکه به یک باشگاه در ایران توجه ویژه می گردد) تماماً مصداق شاخص کوشش برای تأثیرگذاری در سرنوشت لیگ برتر ایران است و اگر در هر کشور اروپایی که از نظر سرمربی تیم ملی ایران، مهد فوتبال حرفه ای است، این اتفاق رخ می داد قطعاً بدون پاسخ نمی ماند. صد البته پاسخ آن بر همگان روشن است.

چهارم؛ رفتارها و اظهارنظرهای سرمربی تیم ملی، از مرز هشدار هم عبور نموده و غیرقابل کنترل شده است، چنانکه تا مرز دخالت در مسائل داخلی باشگاه پیش رفته است. متأسفیم از اینکه می بینیم گویا هیچ اصول محکمی در کار نیست تا رفتار سرمربی تیم ملی به عنوان یک شخصیت حقوقی مهم، در چارچوب آن حرکت کند. بدیهی است حق پیگیری و واکنش به این رفتارها و اظهارنظرها برای باشگاه پرسپولیس محفوظ است.

پنجم؛ ادعاهای طرح شده درباره پرواز پرسپولیس به ژاپن و تافته جدا بافته نامیدن پرسپولیس، چنان سخیف و فاقد پایه مبنایی و عقلانی است که با برشمُردن مسائل مذکور و دفاع از تصمیمات باشگاه پرسپولیس، بیشتر به خودمان آسیب می زنیم و این ذهنیت را برای دیگران ایجاد می کنیم که پس از هر هجمه غیرمنطقی و غیرعقلانی، باشگاه پرسپولیس باید کلیات و جزئیات تصمیماتش را شرح دهد. در شأن پرسپولیس و طرفداران میلیونی این تیم نیست که درباره پرواز به ژاپن که بدون یک ریال یاری دولتی، بانکی و نهادی انجام شد، شرح بیشتری بدهیم. ان شاءالله تیم ملی مثل پرواز به امارات، باز هم همچون گذشته بتواند از پرواز چارتر استفاده کند، چون تیم ملی هم در میادین بین المللی همچون بازی های پرسپولیس در مراحل انتهای لیگ قهرمانان آسیا، در حال کوشش برای افتخارآفرینی برای ایران عزیز است.

ششم؛ بارها از سوی مدیریت و همین طور سرمربی پرسپولیس، بر حمایت عملی از تیم ملی تأکید شده و باشگاه پرسپولیس همواره در همین راستا حرکت می نماید، اما این موضع همیشگی، به مفهوم پذیرش ادعاهای نادرست و سکوت مقابل کوشش برای تخریب منافع باشگاه و تیم پرسپولیس نیست. فوتبال ایران در تاریخ خود چنین موقعیتی را به ندرت تجربه نموده است، موقعیتی که در آن سرمربی تیم ملی پرچم صلح و دفاع از منافع ملی را به دست همه اعضای فوتبال ایران بدهد و بعد خودش با شمشیر تمام پرچم ها را پاره کند. گو اینکه هیچ یک از این موارد در اراده مجموعه پرسپولیس و میلیون ها طرفدار آن برای حمایت از تیم ملی کشور عزیزمان خللی ایجاد نخواهد کرد.

tafreh.ir: وبلاگ خبری، تحلیلی طفره

namasho.ir: وبلاگ فناوری، گردشگری و مسافرت نماشو

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 4071

به "اطلاعیه باشگاه پرسپولیس در واکنش به اظهارات اخیر کی روش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه باشگاه پرسپولیس در واکنش به اظهارات اخیر کی روش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید