مهارت و آموزش صنایع دستی در اردبیل استانداردسازی می گردد

به گزارش بلاگ پو، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: مهارت و آموزش صنایع دستی در استان اردبیل استانداردسازی می گردد تا بتوانیم صنایع دستی این استان را مجددا احیا کنیم.

مهارت و آموزش صنایع دستی در اردبیل استانداردسازی می گردد

به گزارش خبرنگاران از اردبیل، علیرضا دباغ عبداللهی ظهر امروز در نخستین جلسه کمیسیون تخصصی تهیه و تدوین استاندارد مهارت و آموزش صنایع دستی استان اردبیل گفت: با توجه به اهمیت بالای صنایع دستی در سطح استان اردبیل احتیاج است که استاندارد مهارت و آموزش ورنی و جاجیم بافی در این استان تدوین و اجرا گردد تا بتوانیم صنایع دستی این استان را دوباره احیا نموده و در سطح استان اردبیل ترویج دهیم.

وی تدوین استاندارد مهارت و آموزش در دو رشته صنایع دستی ورنی بافی و جاجیم بافی را جزو تکالیف اصلی این اداره دانست و اضافه کرد: امیدواریم با برگزاری دوره های آموزشی و استانداردسازی دو رشته صنایع دستی ورنی بافی و جاجیم بافی در سطح استان گام بزرگی در تحول صنایع دستی استان برداریم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: استاندارد مهارت و آموزش دو رشته ورنی بافی و جاجیم بافی به منظور استفاده در رشته های مهارت محور و کار و دانش توسط کارشناسان متخصص معاونت صنایع دستی، اساتید، مربیان و کارشناسان آموزش و پرورش تهیه می شوند.

دباغ عبداللهی با اشاره به اینکه استاندارد مهارت و آموزش دو رشته ورنی بافی و جاجیم بافی پس از تائید اداره کل توسعه و ترویج سازمان مرکزی و وزارت آموزش و پرورش در سطح کشور به عنوان ملاک عمل پذیرفته می گردد، توضیح داد: به طور حتم این کار سبب ایجاد اشتغال پایدار برای مردم این استان و به ویژه برای بانوان در سطح این استان خواهد بود.

وی بیان نمود: آموزش صنایع دستی به صورت علمی و کار و دانش علاوه بر تقویت هویت ملی جوانان سبب برطرف بیکاری و یاری به اقتصاد خانواده نیز می گردد که باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد که در این راستا آموزش علمی مهارت در رشته ورنی بافی در قالب 948 ساعت برنامه آموزشی و در 11 عنوان درسی تهیه و تدوین شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: تسنیم
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 20340

به "مهارت و آموزش صنایع دستی در اردبیل استانداردسازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهارت و آموزش صنایع دستی در اردبیل استانداردسازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید