مهار آسیب های اجتماعی، دغدغه همه اعضای شورای اسلامی شهر تهران، انجام واکسیناسیون عمومی در مراکز مدیریت بحران شهرداری

به گزارش بلاگ پو، نادعلی گفت: یکی از دغدغه های اصلی اعضای شورای شهر تهران، انجام کارهای اجتماعی و فرهنگی در مرکز است و سر اعضای کمیسیون های مختلف برای این موضوع درد می نماید

مهار آسیب های اجتماعی، دغدغه همه اعضای شورای اسلامی شهر تهران، انجام واکسیناسیون عمومی در مراکز مدیریت بحران شهرداری

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، در مصاحبه با خبرنگار گروه اجتماعی خبرنگاران، اظهار کرد: اگر مباحثی به طور کلی به عوان شورای ششم مطرح شده است اما تا شورا به طور رسمی کار خود را شروع نکند، اولویتهای اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ششمین دوره، تعیین نمی گردد و کار رسمی شورا هم با تشکیل کمیسیون های تخصصی شروع میگردد.

وی اضافه نمود: پس از شروع به کار تخصصی کمیسیون ها به وسیله اعضای شورای اسلامی شهر تهران و شکل گیری یک انسجام قوی، میتوان اولویتهای نهایی را به صورت جزئی و دقیق اظهار داشت.

سخنگوی شورای شهر تهران اظهار داشت: آنچه تعیین است دوره 4 ساله ای است که همکاران مدیریت شهری و اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره قبل در بعضی موارد کند عمل نموده و در این زمینه به آن ها انتقاد داریم و ما در دوره ششم برنامه هایی که در دوره قبل به پایان نرسیده و نهایی نشده است را دنبال خواهیم کرد تا عقب ماندگی های موجود جبران شده و به جلو حرکت کنیم.

نادعلی یادآور شد: هر چه می گذرد انباشت جمعیت در شهر تهران بیشتر می گردد و این افزایش جمعیت به طور نامنظم بوده است و موجب تعارضات مختلفی در شهر تهران شده است و در بعضی موارد هم به توسعه و افزایش آسیب های اجتماعی منتهی شده است.

وی توضیح داد: 18 رای از 21 رای اعضای شورای اسلامی شهر تهران به علیرضا زاکانی به اسم شهردار تازه مرکز مثبت بود و زاکانی با این دیدگاه نظر اعضای موافق انتخاب شد که ویژگی های او با شاخص های مورد نظر ما تطبیق داشت و حضور امثال شخصیتی مشابه زاکانی برای شرایط مدیریت شهری فعلی ضروری بود.

انجام واکسیناسیون عمومی در مراکز مدیریت بحران شهرداری

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اضافه نمود: همه گیری بیماری کرونا مشکل همه ما است و اگر بخشهای مختلف حاکمیت نظام دست در دست یکدیگر نگذارند، شرایط فعلی تشدید خواهد شد و آمار بالای مرگ و میر در کشور تبعات مختلفی دارد و پیامدهای روانی آن هم سنگین است و عوارض تلخ آن گریبان عموم مردم را می گیرد.

نادعلی اضافه نمود: اعضای شورای ششم از ابتدای شروع به کار خود در تهران و بعلاوه ریاست شورا مهدی چمران بر موضوع در اختیار گذاشتن ظرفیتهای موجود در مجموعه های مختلف مدیریت شهری برای مواردی چون واکسیناسیون تاکید نمود.

وی توضیح داد: تمام سوله های مدیرت بحران شهرداری تهران در حال حاضر برای انجام واکسیناسیون عمومی مردم در اختیار مراکز مربوطه قرار گرفته است وسرپرست شهرداری تهران علیرضا جاوید هم به طور مستقیم بر انجام امور فوق نظارت دارد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: از جمله دغدغه های اصلی اعضای شورای شهر تهران، انجام کارهای اجتماعی و فرهنگی در مرکز است و سر اعضای شورای اسلامی شهر تهران برای انجام چنین کارهایی حتی در کمیسیون هایی مثل کمیسیون حمل و نقل و بعلاوه کمیسیون شهرسازی درد می نماید و اگر دغدغه آن ها در امور اجتماعی و فرهنگی شهر بیشتر نباشد کمتر هم نیست.

نادعلی اضافه نمود: برنامه ای که ما برای کاهش و مهار آسیبهای اجتماعی در نظر داریم این است که شهرداری تهران در قالب یک برنامه کوتاه یا میان مدت در این راستا ورود کند و همه دستگاهها را پای کار بیاورد و به صورت قرارگاهی کار میانداری را دنبال کند و هم به شورا شهر جوابگو باشد و هم به مردم گزارش عملکرد خود را ارائه بدهد.

وی اضافه نمود: در حوزه فرهنگی شهر تهران هم کار فرهنگی بر زمین مانده زیاد داریم و علاوه بر اغتشاش در مواردی چون حوزه شهرسازی، اغتشاش هویتی هم داریم و فضای فرهنگی فعلی مرکز در مبلمان شهری و سبک زندگی و ... فضای دل پذیر و به سامانی مشاهده نمی گردد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به شرایطی که به ویژه بیماری کرونا در شهر تهران مثل سایر نقاط کشور ایجاد نموده است، باید برای خوب شدن حال مردم کوشش کرد و با تدارکهای فرهنگی و برطرف معضلات اجتماعی و با استفاده از ظرفیت شهرداری و بعلاوه با فراخوان گروههای داوطلب کوشش کنیم.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 53768

به "مهار آسیب های اجتماعی، دغدغه همه اعضای شورای اسلامی شهر تهران، انجام واکسیناسیون عمومی در مراکز مدیریت بحران شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهار آسیب های اجتماعی، دغدغه همه اعضای شورای اسلامی شهر تهران، انجام واکسیناسیون عمومی در مراکز مدیریت بحران شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید