نزدیک تر بودن زمین به سیاه چاله عظیم راه شیری در برآورد جدید؛ آیا خطری در کمین است؟

به گزارش بلاگ پو، نقشه جدید کهکشان راه شیری که از سوی رصدخانه ملی نجوم ژاپن ایجاد شده است، نشان می دهد زمین با سرعت بیشتری در حال حرکت است و از سوی دیگر 2 هزار سال نوری به سیاه چاله عظیم در مرکز کهکشان راه شیری نزدیک تر از آن چیزی است که پیش از این تصور می شد.

نزدیک تر بودن زمین به سیاه چاله عظیم راه شیری در برآورد جدید؛ آیا خطری در کمین است؟

اتحادیه بین المللی نجوم در سال 1985 اعلام نموده بود که زمین 27 هزار و 700 سال نوری از سیاه چاله ای با نام کمان A* فاصله دارد. اما یک آنالیز 15 ساله از سوی پروژه نجوم رادیویی ژاپن VERA نشان داد که زمین در واقع تنها 25 هزار و 800 سال نوری با این سیاه چاله فاصله دارد. آن ها همچنین دریافتند که زمین هفت کیلومتر بر ثانیه سریعتر از آنچه که قبلا معتقد بودند در حال حرکت است.

کمان A* و سیاه چاله های مشابه ابر جرم نامیده می شوند چراکه میلیاردها بار از خورشید جرم بیشتری دارند.

رصدخانه ملی نجوم ژاپن گفت که جای نگرانی نیست، زیرا آخرین اطلاعات نشان نمی دهد که زمین در حال فرورفتن به سمت سیاه چاله باشد. این بدان معنی است که اکنون مدل بهتری از کهکشان راه شیری وجود دارد.

دانشمندان با استفاده از کاتالوگ نجومی پروژه نجوم رادیویی ژاپن نقشه ای از موقعیت و سرعت در مرکز کهکشان راه شیری و اجسامی را که در آن قرار دارند تهیه نموده اند و در واقع ساختار کهکشان راه شیری را مدل سازی کردند.

موقعیت یابی های جدید همچنین نشان می دهد که زمین با سرعت 227 کیلومتر بر ثانیه به دور مرکز کهکشانی یعنی جاییکه سیاه چاله واقع است، می چرخد. منجمان در ابتدا تصور می کردند که این سرعت 220 کیلومتر بر ثانیه است.

رصدخانه ملی نجوم ژاپن در بیانیه ای گفت: از آنجا که زمین در داخل کهکشان راه شیری واقع شده است نمی توانیم قدم به عقب بگذاریم و ببینیم کهکشان از بیرون چه شکلی است. در این بیانیه اضافه شده است: نجوم راهی ایجاد نموده است که با اندازه گیری دقیق موقعیت ها و حرکات اجسام، ابزاری حیاتی برای درک ساختار کلی کهکشان و صندلی ما در آن به دست آید.

تداخل سنجی خط پایه بسیار طولانی معروف به VERA در سال 2000 میلادی ایجاد شد و از تداخل سنجی برای جمع آوری داده ها از تلسکوپ های رادیویی واقع در سراسر ژاپن استفاده می نماید و به وسیله آن می توان ساختارهای سه بعدی سرعت و مکانی در کهکشان راه شیری را ترسیم کرد.

رصدخانه ملی نجوم ژاپن گفت به وسیله این پروژه دانشمندان می توانند وضوح مشابه تلسکوپ با قطر 2300 کیلومتر را ایجاد نمایند. نخستین کاتالوگ نجومی VERA شامل 99 جرم آسمانی اوایل امسال میلادی منتشر شد.

منبع: یورونیوز

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

chinaro.ir: چین: سفر به کشور پهناور و باستانی، پکن، شانگهای ،گوانجو و هانگزو

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: انتخاب
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 38804

به "نزدیک تر بودن زمین به سیاه چاله عظیم راه شیری در برآورد جدید؛ آیا خطری در کمین است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نزدیک تر بودن زمین به سیاه چاله عظیم راه شیری در برآورد جدید؛ آیا خطری در کمین است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید