نصب قفسه پزشکی هوشمند در ایستگاه فضایی بین المللی

به گزارش بلاگ پو، ایسنا نوشت: سازمان فضایی روسیه(روسکاسموس) گزارش داد که اولگ کانوننکو، نخستین قفسه هوشمند را در ایستگاه فضایی بین المللی نصب کرد که به فضانوردان در خصوص مکان داروهای مورد احتیاج و اطلاعات مربوط به شرایط ذخیره و آماده سازی و استفاده از آنها یاری می نماید.

نصب قفسه پزشکی هوشمند در ایستگاه فضایی بین المللی

در این سامانه مجازی جدید، فضانوردان می توانند برای پیدا کردن هر دارو، از برچسب های فرکانس های رادیویی(Radio-frequency identification -RFID) استفاده نمایند. قفسه مانند یک کابینت با درهای کوچک به نظر می رسد که 240 کارت پلاستیکی در اندازه کف دست با برچسب های فرکانس های رادیویی دارد و می تواند روی بسته دارو بچسبد. این برچسب ها مکان ذخیره سازی یک یا چند دارو را نشان داده، همچنین اطلاعاتی در خصوص شرایط استفاده و ذخیره آن ارائه می دهد.

برچسب های RFID مشابه می توانند به موارد دیگر که در ایستگاه فضایی وجود دارند و یا هر محموله ای که به ایستگاه فضایی می رسند، نصب شوند.در بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی حدود 7 هزار شیء مختلف است. اطلاعات مربوط به آنها قبلا، به صورت دستی وارد رایانه های پردازنده شده اند. فضانوردان با استفاده از بارکد، هر مورد را می توانند ردیابی نمایند.

با توجه به این که بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی در آینده گسترش خواهد یافت، چنین تجهیزاتی به فضانوردان یاری خواهد نمود تا وقت کمتری را صرف یافتن وسایل مورد احتیاج برای اجرای برنامه علمی و آزمایش ها بنمایند.

5656

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 4100

به "نصب قفسه پزشکی هوشمند در ایستگاه فضایی بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب قفسه پزشکی هوشمند در ایستگاه فضایی بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید