نمایشگاه اکسپو میلان 11 اردیبهشت افتتاح می گردد

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران: اکسپو 2015 میلان با موضوع تغذیه زمین، انرژی برای حیات از 11 اردیبهشت ماه تا 11 آبان ماه سال 1394 در شهر میلان ایتالیا برگزار خواهد شد و بیش از 160 کشور در این رویداد جهانی شرکت می نمایند.

نمایشگاه اکسپو میلان 11 اردیبهشت افتتاح می گردد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از شاتا ،محل پاویون (سالن) ایران از بهترین مکان ها در اکسپوی 2015 بوده و یکی از بهترین اماکن اکسپو در اختیار ایران قرار گرفته که در کنار غرفه های آلمان، شیلی، اسپانیا و آمریکا قرار گرفته است.

مدت برگزاری اکسپوی میلان حدود 6 ماه به طول می انجامد و در این مدت یک روز به عنوان روز ملی ایران در نظر گرفته شده که آن هم اول شهریور ماه مصادف با روز بزرگداشت بوعلی سینا یا روز پزشک است.

طرح سالن ایران در اکسپوی میلان یک طرح زیبا می باشد و از میان 11 طرح پیشنهادی مورد پذیرش قرار گرفته که حاصل کوشش شبانه روزی یک تیم 50 نفره و متخصص است.

با در نظر دریافت موضوع اصلی اکسپو 2015 میلان که تغذیه زمین، انرژی برای حیات است، سفره به عنوان تم طراحی یا همان مفهومی پاویون ایران انتخاب شد که تفکر اصیل آن ریشه در باور ایرانی پیرامون میهمانی الهی و گستردگی نعمات روی سفره خداوندی دارد.

سطح داخلی این فضا با طرح هایی مزین شده که یادآور هنرهای دستی و گلدوزی های رنگارنگ سفره های سنتی ایرانی است و در تار و پود این سفره روایت انواع خوراک ایرانی و همچنین کشاورزی مردمان این مرز و بوم را از دیرباز تا به امروز می توان یافت.

اکسپو یک رویداد جهانی است که توسط کشورهای منتخب متشکل از اعضای سازمان بین المللی هماهنگ کننده برپایی اکسپو، می باشد . ایران برای نخستین بار در طول تاریخ برگزاری اکسپو، توانسته است خود اقدام به ساخت و ساز غرفه در این رویداد جهانی کند به گونه ای که در هیچ یک از دوره های گذشته اکسپوی ایران سازنده غرفه خود نبوده است.

این رویداد جهانی هر 5 سال یک بار در یک کشور برگزار می گردد که در سال 2010 در شانگهای چین برگزار گردید.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 30 آبان 1398 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13518

به "نمایشگاه اکسپو میلان 11 اردیبهشت افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه اکسپو میلان 11 اردیبهشت افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید