نمایشگاه های آثار هنری رافائل در سراسر جهان

به گزارش بلاگ پو، در راستای پانصدمین سالروز درگذشت رافائل - هنرمند نامدار ایتالیایی رنسانس - نمایشگاه های متعددی برای گرامی داشت این نقاش در کشورهای اروپایی برگزار خواهد شد.

نمایشگاه های آثار هنری رافائل در سراسر جهان

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت نیوزپیپر، در حالی که لئوناردو داوینچی به مناسبت پانصدمین سالروز درگذشتش و به واسطه برگزاری نمایشگاه های متعدد آثارش، مدتی است که در مرکز توجه جهانیان قرار گرفته است، این بار نوبت به رافائل دیگر هنرمند برجسته رنسانس می رسد که به مناسبت پانصدمین سالروز درگذشتش بار دیگر در مرکز توجه قرار گیرد.

رافائل سانتسیو که بیشتر با نام کوچک خود شناخته می گردد، در رم جایی که آخرین سال های عمرش را گذراند درگذشت. در آن زمان رافائل بیشتر زمانش را صرف خلق آثار هنری به سفارش پاپ آن دوره می کرد که در نتیجه چندین تالار نقاشی شده در واتیکان در کارنامه وی ثبت شد.

بخشی از شهرت رافائل به خلق پرتره های چشم نواز و ظریف باز می گردد و همین امر سبب شد نام او در رده هنرمندان بزرگی همچون لئوناردو داونیچی و میکل آنژ قرار بگیرد.

برخلاف دیگر رقیبانش که در کهنسالی درگذشتند، رافائل در پنجم آوریل سال 1530 و در سن سی و هفت سالگی درگذشت.

اوربینو که زادگاه این نقاش چیره دست است، با برگزاری نمایشگاهی از آثار این هنرمند در ماه اکتبر سالروز درگذشتش را گرامی خواهد داشت. با این حال بزرگترین نمایشگاه آثار این هنرمند، نمایشگاهی است که پیش از این از تاریخ پنجم ماه مه در شهر رم آغاز به کار کرده است و تا چهاردهم ژوئن سال 2020 نیز به فعالیت خود ادامه خواهد داد. این نمایشگاه در گالری ای برگزار می گردد که اداره آن را وزارت فرهنگ ایتالیا بر عهده دارد. این نمایشگاه که اغلب آثار آن از دیگر گالری های سراسر جهان به طور موقت قرض گرفته شده اند، تابلو نقاشی خودنگاره این هنرمند که در دهه بیست زندگی اش خلق کرده است را در کنار دیگر پرتره های مشهور وی به نمایش خواهد گذاشت.

دیگر نمایشگاه مهم از آثار این هنرمند ایتالیایی در شهر میلان برگزار خواهد شد.

نمایشگاه های بزرگ دیگری در خارج از ایتالیا برگزار می شوند که از جمله آن ها می توان به نمایشگاه های لندن اشاره کرد. گالری ملی لندن قصد دارد سال آینده نمایشگاهی از آثار هنری رافائل برگزار کند؛ با این حال این گالری هنوز به طور رسمی این رویداد را اعلام نکرده است. این گالری از 11 اثر رافائل نگهداری می کند. موزه ویکتوریا و آلبرت که در لندن قرار گرفته است نیز هفت اثر هنری بزرگ رافائل را به نمایش خواهد گذاشت.

موزه لوور فرانسه که قصد دارد نمایشگاه بزرگی از آثار لئوناردو داوینچی از بیست و چهارم اکتبر تا بیست و چهارم فوریه سال 2020 برگزار کند، برنامه مشخصی برای ارائه نمایش انحصاری آثار هنری رافائل ندارد با این حال نمایشگاهی در قالب نمایش آثار هنری ایتالیایی دوره رنسانس برگزار خواهد کرد که طی آن برخی از آثار این هنرمند نیز به نمایش عموم گذاشته می شوند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 7758

به "نمایشگاه های آثار هنری رافائل در سراسر جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه های آثار هنری رافائل در سراسر جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید