احتیاج ساختمان ها به طراحی داخلی در عصر امروز

به گزارش بلاگ پو، طراحی داخلی، زندگی همه آحاد جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد و تأثیرات آن در زندگی به وضوح قابل مشاهده است. طراحی داخلی (Interior Design) که به اسم یک حرفه، یک هنر و یک صنعت در جهان شناخته شده، بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها به منظور انجام فعالیت های روزمره یعنی زندگی و کار است.

احتیاج ساختمان ها به طراحی داخلی در عصر امروز

بخش اعظم عمر ما در فضاهای داخلی بناها سپری می­گردد. این فضاها محیطی را ایجاد می­نمایند که پاسخ­گوی احتیاجهای اساسی ما نظیر احتیاج به سرپناه بوده و بسیاری از فعالیت­های ما در آن صورت می­گیرد. بعلاوه آنچه به یک بنا روح می­بخشد، فضای داخلی آن است. بنابراین می­توان گفت کیفیت فضای داخلی از یک طرف تأثیر مستقیمی بر نحوه انجام فعالیت­های ما در آن دارد و از طرف دیگر نگرش، احوال و شخصیت ما را تحت تأثیر قرار می­دهد.

بر این اساس، هدف طراحی داخلی، بهبود عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت­ سازی زندگی در آن است. فضای معماری بدون طراحی داخلی یا اصلا قابل استفاده نیست و یا در صورت قابل استفاده بودن، کارآیی لازم و بهینه را نخواهد داشت.

از این­ رو موضوع طراحی داخلی به هیچ وجه محدود به اقشار مرفه و خانه­ های اعیانی نیست. طراحی داخلی می تواند برای کل جامعه و طبقات کم ­درآمد هم مفید باشد. اگر قناعت را اصل اساسی امروز جامعه بدانیم و قصد داشته باشیم امکان زندگی راحت را در فضای 40 یا 60 متری آپارتمان­ ها فراهم کنیم، طراحی داخلی یک ضرورت گریزناپذیر خواهد بود.

شرکت دنیا ساخت شارین یکی از شرکت های مطرح و شناخته شده در تهران می باشد که فعالیتی حرفه ای در زمینه طراحی داخلی و بازسازی خانه دارد.

شرکت دنیا ساخت شارین فعالیت خود را در زمینه مهندسی معماری، طراحی داخلی ، محوطه سازی و بعلاوه طراحی دکوراسیون داخلی در سال 1396 آغاز نمود و در راستای فعالیت حرفه ای طراحی تا کنون ارائه گر پروژه های پیروز و برگزیده بوده است.

شرکت دنیا ساخت شارین با بهره گیری از توان هنری، علمی و فنی تیم طراحی- مهندسی دانش آموخته و آشنا به روش های مدرن دنیا و هم برخورداری از تمامی امکانات اجرایی و عمرانی توانسته فضاهایی متنوع و کارامد در پروژه های تجاری، اداری، فرهنگی، مسکونی، صنعتی و... ارائه دهد.

مدیرعامل شرکت دنیا شارین، جناب آقای مهندس شه دوست در راستای هدف مجموعه و نیروهای خلاق و متخصص آن ذکر نموده است که: تجسم روح امید به زندگی پس زمینه اصلی فکری و هدف غایی تمامی طراح های ماست. و در واقع هدف اصلی این شرکت بالا بردن کیفیت زندگی و فضای زیستی تمام اقشار جامعه به یاری ارتقا کیفیت طراحی و ساخت و ساز است.

به گفته این مدیر توانمند و ماهر: در فلسفه طراحی شارین، طراحی با همدلی مشتری و کارفرما آغاز می گردد. ما ابتدا کوشش می کنیم شما را درک کنیم تا بتوانیم فضایی متناسب با خواسته های شما طراحی کنیم. پس ممکن است در فرآیند طراحی منزل با تک تک اعضای خانواده مصاحبه کنیم تا فضایی متناسب با روحیات و خواسته های تمامی افراد خانواده طراحی گردد. از سوی دیگر، در پروژه های مرتبط با کسب و کار، گام ابتدایی برای ما، فهم کسب و کار و برند شماست. از نگاه ما، فضای های اداری و تجاری باید بازتاب هویت برند شما باشند. در نتیجه فهم برند شما گام آغازین طراحی است.

وی اضافه کرد: شارین، با آگاهی بر اینکه هر پروژه تعریف خاص خود را دارد و با دید بر اینکه مشارکت دادن مشتریان در طراحی و ارائه خدمات به اسم یک عامل بسیار مهم برای پیروزیت در نظر گرفته می گردد، بعلاوه با درک کامل از احتیاجها و انتظارات کارفرمایان عزیز آمادگی خود جهت همکاری را اعلام میدارد.

شرکت دنیا ساخت شارین با درک و فهم ماهیت فضا به طراحی و دکوراسیون داخلی با رویکرد داشتن فضایی بیشتر و مفیدتر می پردازند.شارین با استفاده از دانش و تجربه خود در طراحی داخلی و معماری در مواجهه با قسمتی از فضا که شکلی نا متعارف و ناقص دارد یاری می نماید تا شما برترین و هوشمندانه ترین تصمیم را بگیرید. درنهایت با دانستن مفاهیم اصولی دکوراسیون از قبیل مقیاس و تناسب، برای رسیدن شما به معماری و طراحی داخلی ایده آل خود یاری می نماید.

طراحی داخلی نقش عمده ای در کیفیت فضای ساختمان ایفا می نماید. نحوه چیدمان و تقسیم بندی فضا، جنسیت و رنگ پوشش سطوح، کناف کاری (کف، سقف و دیوارها) ، نور پردازی، مبلـمان و مجموعه عوامل موثر دیگر مشخص نماینده زیبایی و کار آمدی فضاهای داخلی هستند. امروزه تاثیر طراحی داخلی بر آرامش (مجموعه هنجارهای عصبی)، راندمان (در فضاهای اداری)، اثر بخشی (در فضاهای تجاری) بسیار بدیهی و لازم به نظر می رسد. زیبایی، طراحی مدرن و لحاظ استانداردهای عملکردی تاثیر عمده ای بر بازدهی فضاهای اداری دارند.

متخصصین و طراحان شرکت دنیا ساخت شارین، همیشه کار خود را با بررسی کردن دقیق فضا آغاز می نمایند، مواردی مانند مقدار،شکل و کاربری فضا، معمولا از همان ابتدایی طراحی مورد توجه قرار می گیرد. طراحان بعلاوه قبل از انتخاب متریال ها، توجه ویژه ای به ویژگی های معماری فضا از قبیل سایت پلان، نورگیری و ... دارند. طراحی داخلی عبارت است از بهبود کارکرد فیزیکی و روانی فضاهای داخلی ساختمان ها، جهت تسهیل انجام فعالیت های روزمره زندگی در آن هاست. بدین ترتیب، فضا اصلی ترین عنصر طراحی داخلی به تعداد می رود و حتی می توان از طراحی داخلی به فضاسازی داخلی هم تعبیر نمود.

شارین همیشه می کوشد با تکیه بر دانش معماری، خلاقیت و توجه به مسایل فنی مهندسی و در نظر گرفتن مسئله بودجه پروژه، برترین خروجی ممکن را در اختیار کارفرمایان گرامی خود قرار دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 51290

به "احتیاج ساختمان ها به طراحی داخلی در عصر امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاج ساختمان ها به طراحی داخلی در عصر امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید