هر آن چه درباره پلنگ سیاه: واکاندا تا همواره می دانیم

به گزارش بلاگ پو، با فوت چادویک بوزمن جای خالی او به خصوص در دنیای مارول به شدت احساس می گردد. اما زندگی ادامه دارد و بر اساس صحبت های عوامل مارول، فیلم پلنگ سیاه 2 در حال ساخت است.

هر آن چه درباره پلنگ سیاه: واکاندا تا همواره می دانیم

این فیلم در واقع ادای احترامی به فوت ناگهانی این بازیگر و توسعه دنیایی است که او در به وجود آمدن آن یاری شایانی کرد. رایان کوگلر کارگردان و دستیار نویسنده جو رابرت کول فیلم نامه نویس این اسم قرار است هواداران را به فضای نوی از واکاندا بازگرداند. وقایع اولین قسمت این سری تغییرات بسیار زیادی برای کشور واکاندا به همراه آورد و حوادث بلیپ هم آثار مخربی بر این دنیا گذاشت. پس در اکران قسمت دوم این سری هواداران شاهد واکاندایی متفاوت با آن چه دیده اند خواهند بود.

پلنگ سیاه 2 با بازگشت چهره های آشنا و اضافه شدن چند چهره نو نوید از اکران فیلمی با ارزش می دهد. تا به امروز فاز چهارم مارول بر وقایع کیهانی عظیم مانور می داد اما با توجه به اطلاعات به دست آمده، این فیلم به مسائل زمینی تر خواهد پرداخت. نخستین اکران فیلم در آمریکا هشتم ماه جولای 2022 میلادی خواهد بود که البته نمایش این فیلم در ابتدا برای دو ماه بعد یعنی هفتم ماه می تعیین شده بود. فوت ناگهانی و تلخ چادویک بوزمن باعث شد فیلم از ابتدا در دست فراوری قرار گرفته و اتمام ساخت آن دیرتر انجام بگیرد . حال فیلم به صحنه بازگشته و به تاریخ اکران خود با معرفی ستارگانی نو نزدیک تر می شود.

بازیگران پلنگ سیاه 2

در دسامبر سال 2020 کوین فایگی ریاست استودیو مارول بیان کرد نقش تی چالا در فیلم آینده حضور داشته و جایگزین نخواهد شد و خیال هواداران را راحت کرد. او در جریان جشن روز سرمایه گذاران دیزنی گفت: چادویک بوزمن بازیگری بی نهایت با استعداد و شخصیتی الهام بخش بود که تأثیرات فراوانی بر زندگی حرفه ای و شخصی همه ما گذاشت. او در به تصویر کشیدن شخصیت تی چالا در دنیای مارول بسیار عالی و نمادین عمل کرد. به همین علت قصدی برای جایگزینی این شخصیت نداریم.

در حالی که پادشاه ممکن است در بطن داستان حضور نداشته باشد شاهد بازگشت چندین شخصیت از سری قبل خواهیم بود. لوپیتا نیانگو، دانای گویرا، فلورانس کازومبا، دنیل کالویا، مارتین فریمن، لتیشیا رایت، وینستون دوک، انجلا باست و دومینیک تورن در فیلم نو نقش ایفا می نمایند. حضور تنوک هورتا و میکائلا کول هنوز تأیید نشده اما احتمال حضور آن ها برای ایفای نقش حدس و گمان هایی را به وجود آورده است.

شخصیت های تأیید شده پلنگ سیاه 2

فیلم در نبود قهرمان اصلی بر شخصیت های محوری دیگر از قسمت اول تمرکز خواهد داشت. گزارش ها حاکی از معرفی شخصیت های کلاسیک محبوب هواداران است که بعد به آن ها خواهیم پرداخت . اکنون نگاهی به شخصیت های تأیید شده می اندازیم.

لوپیتا نیانگ به نقش ناکیا معشوق سابق تی چالا و عضو شبکه سگ های جنگی واکاندا بازمی شود. او عضور قبلیه ریور است که در خاتمه فیلم پلنگ سیاه تی چالا او را به سمت رییس سازمان برنامه های بشردوستانه واکاندا منصوب می نماید.

دانای گویرا در نقش اوکوی یکی از محبوب ترین شخصیت های پلنگ سیاه و رهبر گروهی از زنان محافظ تی چالا به نام دورا میلاژ است، این گروه بعلاوه واحد نیروی ویژه واکاندا محسوب می شود. گویرا احتمالا در اسپین آفی از سرویس دیزنس پلاس که هنوز نام آن تعیین نشده است مجدد نقش خود را ایفا خواهد نمود.

دانیل کالویا در نقش وکابی همسر اوکوی و رهبر قبیله مرزی واکاندا است. از آنجا که او در فیلم اول علیه تی چالا شورش کرد هنوز تعیین نیست او در فیلم واکاندا برای همواره، به سمت خود بازمی شود یا در زندان خواهد بود.

فلورانس کازومبا در نقش آیو یکی از اعضای گروه دورا میلاژ است. او که اولین بار در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی حضور یافت جنگاوری شجاع و وفادار است. او در فیلم شاهین و سرباز زمستان هم نقش خود را بازی کرد و تعیین شد که وی باکی بارنز را از شر شست شوی مغزی هایدرا خلاص نموده است.

مارتین فریمن در نقش اورت راس مأمور سازمان سیا است که تی چالا او را نجات داد. واقعا تعیین نیست که راس در خاتمه پلنگ سیاه به آمریکا بازگشته یا در جریان بشکن تانوس در فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت از بین رفته است. پلنگ سیاه 2 فرصتی برای ملاقات مجدد با وی و اطلاع از سرنوشت وی در این دنیای عجیب خواهد بود

لتیشیا رایت در نقش شوری خواهر کوچک تر تی چالا، یکی از باهوش ترین شخصیت های دنیای مارول و بانی پیشرفت تکنولوژی در واکاندا است. شایعه ها حاکی از نقش عظیم وی در قسمت بعدی فیلم است و در حالی که هنوز این موضوع تأیید نشده او در کمیک ها و زمانی که تی چالا از به پادشاهی رسیدن محروم شده، ملکه سرزمین واکاندا شده است. انجلا باست هم در نقش راموندا مادر شوری و تی چالا باز می شود.

وینستون دوک در نقش ام باکو رهبر قبیله کوهستانی واکاندا به نام جباری بازی می نماید، او جنگاوری قدرتمند و همواره در خدمت تی چالا بوده است. هرچند وی مانند پادشاه خود یک ابرقهرمان دنیای نیست اما هنوز هم یک نیروی قدرتمند محسوب می شود.

مایکل بی .جردن در نقش اریک کیلمونگر و شخصیت ضدقهرمان فیلم اشاره نموده است که در صورت دعوت عوامل مارول قطعا به پروژه بازخواهد گشت. معلوم نیست او به پروژه دعوت می شود یا خیر، اما هواداران حتما از تماشا دوباره او خشنود خواهند شد.

دومینیک تورن از شخصیت های نو فیلم و نقش ابرقهرمانی آیرون هارت به نام ریری ویلیامز را بر عهده دارد. ریری نخبه مخترع و همکار تونی استارک فقید است (Robert Downey Jr) که در رقابت با وی لباسی زرهی می سازد. این شخصیت نو کمیک ها پس از معرفی بسیار معروف شده است و به نظر می رسد نقش عظیمی در دنیای مارول خواهد داشت. تورن این نقش را در سریالی از سرویس دیزنی پلاس هم بازی می نماید.

حال به بیان گزارش هایی که اشاره شد می پردازیم. صحبت هایی مبنی بر معرفی تنوک هورتا در نقش نامور ملوان و پادشاه اتلانتیس در فیلم پلنگ سیاه شده است. این شخصیت دو سال پیش از شخصیت آکوامن در دیزنی معرفی شده بود. هواداران فیلم امیدوارند شاهد حضور طولانی مدت این شخصیت ضدقهرمان در مارول باشند. نامور شخصیت بد فیلم واکاندا برای همواره است و البته که بازی وی در این اسم تنها یک حدس تأیید نشده است. از شخصیت میکائلا کول در فیلم هم هنوز خبری در دست نیست اما ممکن است در نقش یاور نامورا حضور پیدا کند. شایعه هایی از بازی کول در نقش یک کاپیتان به نام آنکا و از اعضای دورا میلاژ به گوش رسیده است.

تریلر فیلم پلنگ سیاه 2

مارول تا به امروز از فرایند ساخت این فیلم هیچ تریلری رونمایی ننموده است اما با نزدیک شدن به تاریخ اکران فیلم ممکن است هواداران شاهد انتشار یک تریلر باشند. احتمالا تیزر کوتاهی در اواخر 2021 یا اوایل 2022 منتشر شود.

فیلم برداری پلنگ سیاه 2

در 29 ژوئن 2021 فرایند فراوری فیلم با نام پروژه استراحت تابستانی در استودیوی تریلیث شهر آتلانتای استان جورجیا آغاز شد. تصور می شد فیلم برداری شش ماه طول بکشد و آغاز فیلم برداری برای ماه مارچ سال 2021 برنامه ریزی شده بود اما با فوت بوزمن فراوری متوقف شد تا نویسندگان فیلم نامه درست و حسابی فرایند داستان فیلم را تغییر دهند. فیلم برداری بخشی از فیلم هم در شهر ورستر و دانشگاه MIT استان ماساچوست بوده است. در کمیک ها ریری ویلیامز دانشجوی مهندسی دانشگاه MIT است و احتمالا وی در جریان صحنه های مربوط این دانشگاه معرفی شود. لتیشیا رایت که بیست وپنجم آگوست در شهر بوستون و صحنه ای از فیلم دچار حادثه منجر به جرح شد بستری شده اما فرایند درمان وی سریع خواهد بود.

بازه زمانی پلنگ سیاه 2

زمان وقایع فیلم هنوز تعیین نشده است اما به نظر می رسد وقایع فیلم بعد از اتفاقات دکتر استرنج در چنددنیای دیوانگی خواهد بود. فیلم ثور: عشق و تندر هم مابین این دو فیلم اکران می شود اما از آنجا که در آخرین صحنه ها شاهد به فضا رفتن ثور بودیم، احتمال تأثیر وقایع این فیلم بر دنیای واکاندا تا همواره بعید است. محدوده زمانی وقایع فیلم پلنگ سیاه 2 احتمالا در سال 2023 یا 2024 خواهد بود. خط زمانی در دنیای مارول به خصوص با سفر در زمان و چنددنیای که همه چیز را در هم ریخته است کمی عجیب است. اما قطعا سیر زمانی پلنگ سیاه 2 پس از جریانات بلیپ خواهد بود، در دنیای که خطوط مرزی آن ناتعیین و جامعه بشری آرام آرام در حال جان گرفتن مجدد است.

موضوع پلنگ سیاه 2

بدون حضور تی چالا تشخیص موضوع فیلم واکاندا تا همواره سخت است. درگذشت چادویک بوزمن احتمالا بر داستان فیلم اثر می گذارد و در آغاز فیلم شاهد مراسم ختم تی چالا و نحوه برخورد باقی شخصیت ها با مرگ وی خواهیم بود. این فیلم در واقع ادای احترامی به او است و بسیاری از اعضای پروژه اشاره نموده اند بدون حضور این ستاره دوست داشتنی ساخت فیلم عجیب و غیرعادی است. وینستون دوک در مصاحبه ی ماه جولای 2021 با سایت Collider گفته بود: خواندن فیلم نامه باعث شد بسیار احساساتی شوم، همه ما الان یک خانواده و در این غم شریکیم. ما در حال ساخت یک فیلم بسیار ویژه هستیم. از آن جا که موضوع فیلم هنوز ناتعیین است در خبری از سایت Production Weekly به جنگ بین واکاندا و آتلانتیس به اسم درون مایه فیلم اشاره شده است.

در این خبر آمده است واکاندا و آتلانتیس تمدن هایی مخفی با تکنولوژی پیشرفته و ارتش های قوی هستند که برای تضمین امنیت و تا حدودی ترس نسبت به دیگران خود را از باقی دنیا جدا نموده اند. واکاندا نگران سواستفاده دیگران از تکنولوژی هایش است و آتلانتیس می ترسد ساکنان زمینی همچون گذشته با وارد شدن به این سرزمین تاریخی بی حرمتی نمایند. این نگرانی ها تا جایی ادامه دارد که این دو سرزمین با هم وارد جنگ شوند. واکاندا و آتلانتیس تاریخ بسیار پیچیده ای دارند. واکاندا تنها کشوری است که به فلز ویبرانیوم دسترسی دارد و شایعه قدرت آن در دنیا پیچیده است. پدر نامور که از نژاد انسان است برای پیدا کردن این فلز کمیاب به قاره جنوبگان فرستاده شده است.

قبلا در یک ایستراگ از فیلم های مرد آهنی 2 و انتقام جویان: خاتمه بازی به وجود سرزمین آتلانتیس اشاره هایی شده بود. در گذشته آتلانتیس و واکاندا در کمیک ها جنگی با عواقب بسیار مخرب داشته اند. اگر این واقعه موضوع اصلی فیلم آینده باشد بسیار جالب خواهد بود. با توجه به این که واکاندا محصور در خشکی است نحوه حمله آتلانتیسی ها به این سرزمین هم بسیار مهم است. از آنجا که در کمیک ها نبود دریا در اطراف واکاندا چندان مهم نبود احتمالا آتلانتیسی ها فکری برای آن هم خواهند کرد. در هر صورت پلنگ سیاه 2 قول ارائه یک داستان مجذوب کننده را داده است و ما امیدواریم که به قول خودش عمل کند.

منبع: Collider

0nlysms.ir: تنها پیامک | مجله موفقیت، پزشکی، خانواده، تکنولوژی، گردشگری، استارتاپ

thailandnet65.ir: سفر به تایلند | تور تایلند ارزان، تور لحظه آخری، تور نوروز بهار، تابستان، پاییز، زمستان

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 54894

به "هر آن چه درباره پلنگ سیاه: واکاندا تا همواره می دانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر آن چه درباره پلنگ سیاه: واکاندا تا همواره می دانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید