هشدار متخصصان انگلیسی درباره بعضی کرم های روشن کننده

به گزارش بلاگ پو، متخصصان انگلیسی در یک مطالعه جدید مدعی شدند بعضی از انواع کرم های روشن نماینده پوست که حاوی هیدروکینون هستند می توانند مانند مواد رنگبر عمل نمایند و از همین رو باید از مصرف هر نوع از این کرم ها اجتناب کرد.

هشدار متخصصان انگلیسی درباره بعضی کرم های روشن کننده

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش بلاگ پو، به تازگی مأموران استانداردهای تجاری انگلیس عرضه کرِم های روشن نماینده از چندین برندِ شناخته شده در این کشور را توقیف نموده اند.

بسیاری از این کرم ها حاوی مواد سفیدنماینده هیدروکینون هستند و این کرم ها حتی می توانند حاوی جیوه نیز باشند.

بنیاد پوست انگلیس اعلام نموده است که افراد در صورت داشتن هر گونه نگرانی از پوست خود باید با پزشک متخصص مشورت نمایند.

انجمن دولت های محلی انگلیس که این هشدارها را صادر نموده، اعلام نموده است که این محصولات سمی و غیرقانونی در حال حاضر در حال فروش توسط خرده فروشان و فروش به صورت آنلاین بوده و با توجه به این که همواره همه ترکیبات سازنده این کرم ها به درستی اعلام نمی گردد، می توانند سلامت مصرف نمایندگان را به خطر بیاندازند.

هیدروکینون که انجمن دولت های محلی انگلیس آن را معادل بیولوژیکی رنگبرها دانسته است، می تواند لایه فوقانی پوست را از بین ببرد، خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد و حتی باعث آسیب های کبدی و کلیوی گردد. جیوه نیز می تواند مسائل بهداشتی مشابهی را ایجاد کند.

کرم های حاوی هیدروکینون، استروئیدها یا جیوه مگر در صورت تجویز پزشک به دلیل عوارض جانبی احتمالی آن ها در انگلیس ممنوع هستند. از همین رو به تازگی انگلیس با توقیف بسیاری از این کرم ها در سراسر کشور با فروشنده های آن ها نیز برخورد نموده است.

یکی از متخصصان در این ارتباط اظهار داشته که بسیاری از این کرم های پوستیِ تجاری حاوی مواد ممنوعه بسیار خطرناک بوده و می توانند به سلامت افراد آسیب جدی وارد نمایند، جای سوختگی دائمی را روی پوست افراد بر جای بگذارند و حتی منجر به مرگ آن ها شوند، از همین رو استفاده از هر نوع از این محصولات با هر قیمت و کیفیتی باید ممنوع گردد.

این متخصص هشدار داده که مصرف نمایندگان باید همواره مواد تشکیل دهنده کرم های پوستی خود را آنالیز نمایند و نسبت به قیمت های بسیار کمی که احتمالاً نشان دهنده تقلبی بودن و مضر بودن محصول است، مشکوک باشند و هرگز از محصولات حاوی هیدروکینون استفاده ننمایند. در صورتی که مواد تشکیل دهنده محصولی روی آن درج نشده بود نیز از استفاده از آن باید جدا اجتناب گردد.

بنا بر گزارش شبکه خبری بی بی سی، این هشدارها در حالی مطرح شده که بر موضوع نگران نماینده مضر بودن محصولات روشن نماینده پوست برای سال هاست که تاکید شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 11673

به "هشدار متخصصان انگلیسی درباره بعضی کرم های روشن کننده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار متخصصان انگلیسی درباره بعضی کرم های روشن کننده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید