همه چیز درباره زانوهای پرانتزی در بچه ها

به گزارش بلاگ پو، محمدرضا امید ظهور متخصص طب فیزیکی و توان بخشی درمورد اختلالات راه رفتن در بچه ها اظهار کرد: بچه ها معمولاً در یک سالگی آغاز به راه رفتن می نمایند و حدود 4یا 5 سالگی راه رفتنشان شبیه به افراد بالغ می گردد.

همه چیز درباره زانوهای پرانتزی در بچه ها

او گفت: باید در نظر داشت که راه رفتن حاصل فرآیندی است که براساس عملکرد تعداد زیادی عضله و مفصل ایجاد می شود؛ بنابراین در موقع آنالیز راه رفتن بچه ها یکی از عواملی که مورد توجه قرار می گیرد مدل راه رفتن است که باید حالت و شکل طبیعی را داشته باشد.

امید ظهور بیان نمود: از انواع غیر طبیعی راه رفتن بچه ها که می تواند بیانگر نوعی اختلال باشد این است که کودک به هنگام راه رفتن پنجه های پا را به سمت داخل می دهد و یا این که روی پنجه پا راه می رود. این عوامل حتماً باید آنالیز شود، زیرا می تواند با توجه به اثری که روی مفاصل دیگر می گذارد باعث بروز مشکلاتی برای فرد شود.

این متخصص طب فیزیکی و توان بخشی اضافه کرد: مورد دیگری که باید هنگام راه رفتن کودک آنالیز شود اعضا و مفاصلی مانند: مچ پا، زانو، لگن، چگونگی مدل راه رفتن و قوس پا است. البته در ابتدا مواردی که حتما باید به آن توجه شود مچ پا و زانو است.

او با اشاره به اینکه صافی کف پا به تنهایی مشکل جدی محسوب نمی شود، اظهار کرد: یکی از مواردی که بسیار باید به آن دقت شود و خانواده ها با آن درگیر هستند صافی کف پا است. گاهی اوقات صافی کف پا با مواردی مثل چرخش مچ پا همراه می شود که در چنین شرایطی کودک حتماً باید تحت درمان قرار گیرد. مورد دیگری که درمورد کف پای صاف باید به آن توجه کرد مدل زانو های بچه ها است و باید توجه داشت که زانو ها نباید عقب رفتگی داشته باشند.

این متخصص طب فیزیکی و توان بخشی گفت: همچنین خانواده ها به شدت نگران پرانتزی و یا ضربدری بودن زانو ها هستند که در این مورد باید گفت از سن 18 ماهگی تا 2 سالگی به طور طبیعی پا ها حالت پرانتزی دارند و جای نگرانی نیست، اما از بعد از 18 ماهگی تا حدودی صاف می شود و تا 3 یا 4 سالگی باز هم حالت ضربدری دیده می شود، اما بعد از آن باید کم کم به حالت طبیعی خود باز شود.اگر کودکی در سن 6 سالگی پا های ضربدری داشته باشد حتما باید مورد درمان قرار گیرد.

او در انتها مطرح نمود: بعد از تشخیص اختلال در راه رفتن خانواده ها نباید نگران باشند، زیرا با توجه به این که کودک در سن رشد قرار گرفته است حرکات اصلاحی و تمرینات لازم به کودک داده می شود که در صورت انجام آن ها مشکل حل خواهد شد، اما اگر در سنین کودکی اختلال در راه رفتن تشخیص داده نشود با افزایش رشد میزان انحراف نیز افزایش می یابد.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: همگردی
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 35521

به "همه چیز درباره زانوهای پرانتزی در بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره زانوهای پرانتزی در بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید