هیات مدیره استقلال یعنی کشک، فتحی از خودش اراده ای ندارد

به گزارش بلاگ پو، حسن روشن در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص ارزیابی اش از شرایط تیم فوتبال استقلال گفت: از تیم جدیدی که به نام استقلال جمع شده است، شناخت چندانی ندارم و بازیکنان این تیم را زیاد نمی شناسم. طبیعی است که این بازیکنان را سرمربی نگرفته چون استراماچونی شناختی از فوتبال ایران ندارد. اگر کمیته فنی این بازیکنان را گرفته باشد که باید مسئولیت نتایج این فصل هم تا حدودی بر عهده آنها باشد و اگر هم یک شخص این بازیکنان را با نظر و سلیقه خودش جذب کرده که باید بر احوال این تیم گریه کرد.

هیات مدیره استقلال یعنی کشک، فتحی از خودش اراده ای ندارد

بعید است استقلال قهرمان شود

پیشکسوت آبی پوشان اضافه کرد: من به بدنه و مدیریت این تیم نزدیک نیستم و مستقیما از داخل این تیم خبر ندارم. اما شنیده ها و اطلاعاتی دارم که به من نشان می دهد در فصل جدید هم نباید منتظر قهرمانی استقلال بود.

ابهام در خصوص مربیان استقلال و پرسپولیس

وی افزود: استراماچونی را به درستی نمی شناسم اما برای من در خصوص او یک ابهام وجود دارد و آن این است که اگر مربی توانایی است، چرا در سالهای اخیر بیکار بوده. البته این سئوال در باره سرمربی پرسپولیس هم وجود دارد و این که چرا این دو باشگاه به سراغ مربیانی رفته اند که بیکار بوده اند.

تغییرات زیاد به تیم ضربه می زند

مهاجم پیشین تیم استقلال در خصوص تغییرات زیاد در این تیم گفت: حتی اگر رئال مادرید و بارسلونا هم اینقدر تغییرات در یک سال داشته باشند زنگ تفریح لالیگا می شوند. این اصلا منطقی نیست که یک تیم این همه خروجی در یک فصل داشته باشد و بعد از آن با کمبود بازیکن روبرو شود. تیم هایی را می توان خوب دانست که آکادمی های پویایی داشته باشند. تغییرات باید تدریجی اعمال شود و تیمی مثل استقلال هم باید از تیم های پایه اش خوراک بگیرد نه این که سالانه چندین میلیارد صرف خرید بازیکن جدید شود؛ بازیکنانی که هندوانه دربسته هستند.

زرینچه به سرنوشت حاجیلو دچار نشود

روشن در ادامه بیان داشت: مسائل یکی دو تا نیست. حاجیلو و زرینچه دوستان من هستند. هر دو از پیشکسوتان قابل احترام هستند و به هر دو ارادت دارم. اما معین نشد حاجیلو چطور آمد، از کجا آمد و چرا رفت. همینطور معلوم نشد زرینچه چرا انتخاب شد و چطور آمد و سئوال پیش می آید که آیا همانطور که یک شبه به حاجیلو گفتند نباش، ممکن است به زرینچه هم همین را بگویند؟ باشگاه ما حتی در سطح سرپرستی هم ثبات ندارد چه رسد به کادر فنی و به خصوص بازیکن.

آقای فتحی! اینجا استقلال است نه شهرداری

وی خطاب به مدیرعامل استقلال گفت: آقای فتحی! اینجا که شما مدیرش شدید شهرداری نیست بلکه یکی از بزرگترین، پر افتخارترین و پر طرفدارترین تیم های ایران و آسیاست. اینجا استقلال است و شما باید به ده ها میلیون طرفدار و ده ها پیشکسوتش پاسخگو باشید.

به فتحی گفتم با قدرت بیا

روشن در ادامه بیان داشت: یک روز فتحی به من و چند پیشکسوت دیگر از جمله حشمت مهاجرانی زنگ زد و گفت وزیر گفته با شما جلسه بگذاریم، صحبت کنیم و شما کمک کنید مسائل باشگاه حل شود. با حشمت خان صحبت کردیم و قرار شد در این نشست شرکت کنیم. همان روز به فتحی گفتم اگر با قدرت بیایی ما کنارت هستیم و به تو کمک می کنیم. اما اگر اینطور باشد که هرچه وزیر بگوید گوش کنی و فرمانبر او باشی این مدیریت نیست و ما هم نمی توانیم کمک کنیم.

به فتحی گفتند معاون باشگاه برود

ملی پوش سابق آبی پوشان شرح داد: حالا معین شد که فتحی خیلی از خودش اراده ای برای اداره باشگاه ندارد. وقتی یک معاون انتخاب می کند و بنا به ادعای همان معاون، از دولت و وزارت ورزش به او فشار می آورند تا این معاون برود و این اتفاق می افتد، یعنی مدیرعامل حتی نمی تواند یک معاون برای خودش انتخاب کند و همه کار را باید با نظر وزیر انجام دهد.

هیات مدیره کشک است

وی اضافه کرد: علی پروین یک زمانی گفت مدیر فنی کشک است. من می گویم به جز مدیر فنی، هیات مدیره هم کشک است. وقتی وزیر خودش افراد نزدیکش را بدون دخالت هیات مدیره، مدیرعامل استقلال و پرسپولیس می کند که هرچه بگوید انجام دهند، می شود نامش را هیات مدیره گذاشت؟ پس هیات مدیره هم مثل مدیر فنی کشک است. وزیر، هیات مدیره استقلال و پرسپولیس را دور می زند و خودش مدیرعامل این دو باشگاه را انتخاب می کند.

وزیر می تواند پرسپولیسی باشد

پیشکسوت آبی پوشان گفت: به خاطر یکسری مصاحبه هایی که می کردم طرفداران از من دلخور شده بودند و به من گفتند اگر راست می گویی این را هم بگو که وزیر پرسپولیسی است. به آنها می گفتم وزیر هم یک انسان است و حق دارد که طرفدار یک تیم باشد و حالا آن تیم پرسپولیس است. اما این درست نیست که نگاه به دو تیم یکسان نباشد.

طرفداران نباید خودسر تجمع کنند

روشن ادامه داد: به طرفدارن می گفتم این کار من نیست که بروم وزارت ورزش اعتراض کنم. کار شما طرفداران هم نیست که سرخود و خود جوش بروید؛ این کار مدیرعامل استقلال است و باید فراخوان بزند و بگوید آقا و خانم طرفدار، من خودم راه می افتم می روم وزارت ورزش اعتراض، شما هم بیایید و پشت من باشید. ولی وقتی مدیر را خود وزیر انتخاب کرده آیا چنین تصمیمی می گیرد؟ هرگز!

افتخاری را برکنار کردند و گریه کرد

عضو پیشین کمیته فنی آبی پوشان گفت: زمانی که افتخاری مدیرعامل بود و در حالی که طرفداران از او ناراضی بودند با قدرت به صندلی اش تکیه می زد و می گفت: تا وقتی روحانی هست من هم هستم. اما چه شد؟ خیلی راحت او را برکنار کردند. افتخاری برکنار شد و گریه کرد. هم برکنارش کردند و هم محرومش کردند؛ هیچ اتفاقی هم نیفتاد. حالا باید هر روز راه بیافتد برود دادگاه که از محرومیتش کم شود.

مدیران استقلال و پرسپولیس مستقل نیستند

وی اضافه کرد: این مثال را زدم که بگویم مدیران استقلال و ایضا پرسپولیس، مستقل نیستند و همه آنها وابسته به وزیر هستند. با حکم وزیر می آیند و با حکم او می روند و هیات مدیره هم در این زمینه هیچ کاره است. اما اگر اننتخاب مدیرعامل روند طبیعی داشته باشد و هیات مدیره با رای خودش یک مدیرعامل انتخاب کند، ولو این که مدیرعامل عضو هیات مدیره نباشد، آن مدیرعامل استقلال کاری بیشتری دارد.

دلم برای طرفدار می سوزد

روشن در خاتمه گفت: همه اینها شواهدی هستند که نشان می دهند امسال هم نباید خیلی به موفقیت استقلال دل بست و در کل باید بگویم بیچاره طرفدار استقلال. دلم برای این جماعت چند ده میلیونی می سوزد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 9555

به "هیات مدیره استقلال یعنی کشک، فتحی از خودش اراده ای ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیات مدیره استقلال یعنی کشک، فتحی از خودش اراده ای ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید