واکنش سفارت ایران در بیروت به اظهارات سفیر آمریکا درباره تامین سوخت لبنان

به گزارش بلاگ پو، سفارت ایران در بیروت به ادعاهای سفیر آمریکا در این کشور واکنش نشان داد.

واکنش سفارت ایران در بیروت به اظهارات سفیر آمریکا درباره تامین سوخت لبنان

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان با انتشار تصویری از یک نفتکش ایرانی در صفحه توییتر خود نوشت: رسیدن نفتکش های ایرانی به بیروت نیازی به تفاهم با سفیر آمریکا ندارد. سفیر آمریکا نباید در روابط برادرانه دو کشور و دو ملت ایران و لبنان دخالت کند.

بر اساس این گزارش، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان روز گذشته در یک سخنرانی در رابطه با بحران های داخلی لبنان به ویژه بحران سوخت در این کشور بار دیگر با تکرار پیشنهاد خود برای تامین سوخت از ایران و پرداخت با پول ملی لبنان گفت: اگر حکومت لبنان نمی تواند بنزین و گازوئیل را تأمین کند، سراغ ایران خواهیم رفت... بعضی در لبنان گفتند سید [حزب الله با خرید بنزین و گازوئیل از ایران]می خواهد لبنان تحت تحریم قرار بگیرد!

نصرالله با بیان این که وقتی ما به وسیله دولت یا بانک مرکزی این کار را نکنیم، این شیوه تحت تحریم قرار نمی گیرد، توضیح داد: اگر کسی می تواند از روابط محبت آمیز خود استفاده کند و مشکل لبنان را حل نماید، بفرماید و یاری کند. به هر حال ما از دوستی بعضی با آمریکا، عربستان سعودی و کشور های [حاشیه خلیج فارس]برای تأمین منافع ملت لبنان استفاده می کنیم.

دبیر کل حزب الله با اشاره به این که حزب الله هیچگاه تصور نمی کرد که روزی لبنان مجبور گردد به فکر تأمین بنزین و گازوئیل کشور باشد، درباره ادعا های آمریکا و عربستان مبنی بر یاری به لبنان گفت: چند سال پیش آمریکا اظهار داشت که ده میلیون دلار به لبنان می دهد. آیا کسی چیزی از این ده میلیون را صرف مردم لبنان کرد؟ عربستان هم قبلا گفت چند میلیون دلار در لبنان هزینه نموده، شما بگویید این میلیون ها دلار کجا رفته است؟

دورثی شی، سفیر آمریکا در بیروت پیشتر در مصاحبه ای مدعی شده بود که واردات از ایران راهکار مناسبی برای بحران سوخت در لبنان نیست.

وی بعلاوه مدعی شد که ایران از این طریق می خواهد سیاست های خود در لبنان و منطقه را پیش ببرد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

batask.ir: ترجمه آنلاین و دارالترجمه آنلاین، ترجمه مقالات انگلیسی

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 50794

به "واکنش سفارت ایران در بیروت به اظهارات سفیر آمریکا درباره تامین سوخت لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سفارت ایران در بیروت به اظهارات سفیر آمریکا درباره تامین سوخت لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید