واکنش کاپیتان شهبازی به موضوع برخورد موشک به هواپیمای اوکراینی ، بر اساس 35 سال سابقه پرواز حرف می زنم

به گزارش بلاگ پو، یک کارشناس حمل و نقل هوایی با بیان این که امکان برخورد موشک با هواپیمای مسافربری اوکراینی وجود ندارد، گفت: هواپیمایی که به آن موشک برخورد کند بلافاصله در آسمان منفجر می شود و اینگونه نیست که بخواهد به فرودگاه مبداء برشود.

واکنش کاپیتان شهبازی به موضوع برخورد موشک به هواپیمای اوکراینی ، بر اساس 35 سال سابقه پرواز حرف می زنم

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، هوشنگ شهبازی با اشاره به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی و برخی شایعات در خصوص دلایل این اتفاق اظهار کرد: بنده 35 سال سابقه پرواز دارم، چنانچه به این هواپیما موشک می زدند همان بالا در آسمان پخش می شد و قطعات آن در زمین کیلومترها از همدیگر فاصله داشتند.

وی با اشاره به فیلم منتشر شده از لحظات قبل از سقوط هواپیما ادامه داد: این هواپیما مشخص است که آتش گرفته و در تاریکی در حال حرکت است و پس از آن با برخورد به زمین متلاشی شده است.

فیلم | تصاویر اولیه از حریق هواپیمای اوکراینی در منطقه شهریار تهران

کارشناس حمل و نقل هوایی گفت: طی دو روز اخیر تصاویر موشک هایی را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند که چاشنی آن سالم است، اگر قرار بود موشکی به هواپیمایی برخورد کند باید قسمت جلوی آن یعنی چاشنی منفجر می شد نه این که سالم بماند، مانند این است که دو خودرو از روبرو با یکدیگر تصادف کرده و به اصطلاح شاخ به شاخ می شوند اما صندوق عقب آنها خراب می شود.

شهبازی تاکید کرد: عقل سلیم می گوید باید منطقی فکر کنیم. به هیچ عنوان امکان برخورد موشک به این هواپیما وجود نداشته است. ضمن این که هنوز جعبه سیاه هواپیما بازگشایی و تحلیل نشده است.

وی بیان نمود: براساس تجربیاتم فکر می کنم موتور هواپیما به دلیل نقص فنی آتش گرفته و خلبان سعی کرده به فرودگاه امام خمینی برشود. اگر این هواپیما را با موشک می زدند قطعاً نمی توانست برای برگشت تصمیم بگیرد.

کارشناس حمل و نقل هوایی بیان نمود: شما کدام هواپیما را می توانید نام ببرید که با موشک مورد هدف قرار گرفته و خلبان آن سعی کرده به فرودگاه مبداء برشود.

شهبازی با انتقاد از عملکرد اوکراینی ها در این حادثه، اظهار کرد: به نظر می رسد اوکراینی ها می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند. بیشتر مسافران این پرواز ایرانی بودند و قطعاً ما نسبت به اوکراینی ها دلسوزتر نسبت به این سانحه هستیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 18907

به "واکنش کاپیتان شهبازی به موضوع برخورد موشک به هواپیمای اوکراینی ، بر اساس 35 سال سابقه پرواز حرف می زنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کاپیتان شهبازی به موضوع برخورد موشک به هواپیمای اوکراینی ، بر اساس 35 سال سابقه پرواز حرف می زنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید