وزارت صمت آماده اجرایی کردن واردات خودرو؛ به شرط صدور مجوز بالادستی ها

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، منوچهر منطقی با تشریح برنامه های وزارت صمت در صنعت خودرو اضافه کرد: یکی از مواردی که به کاهش تقاضاهای کاذب در بازار خودرو می انجامد، واردات خودرو است. بنابراین برای تنظیم بازار خودرو به واردات به دید مثبت نگاه می کنیم.

وزارت صمت آماده اجرایی کردن واردات خودرو؛ به شرط صدور مجوز بالادستی ها

وی بابیان این که قواعد لازم برای واردات خودرو در حال تنظیم است، توضیح داد: یکی از ابزارهایی که قانون گذار در اختیار ما گذاشته واردات است و باید از این ابزار استفاده مفید کنیم. بنابراین هر زمان نهادهای بالادستی اجازه دهند کار را اجرایی خواهیم کرد.

منطقی در مورد واگذاری سهام دولتی خودروسازان نیز شرح داد: یکی از محورهای دستورالعمل هشت ماده ای رئیس جمهوری به وزیر صمت، واگذاری سهام دولتی شرکت های خودروسازی بزرگ است و یک دوره زمانی نیز برای آن پیش بینی شده است.

معاون صنایع حمل ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اقدامات لازم در این خصوص شروع و تمام موانع شناسایی شده است و در حال برطرف آن ها هستیم؛ بنابراین در دوره زمانی موردنظر (6 ماهه) این اتفاق خواهد افتاد.

وی با اشاره به هدف گذاری سال جاری برای فراوری 1.5 میلیون دستگاه خودرو برای ایجاد تعادل میان عرضه، گفت: پیش از این موضوع تأمین قطعات به دلیل مسئله ریزتراشه ها در جهان مشکلاتی داشت، اما اکنون این مشکل حل شده و خودروسازان جهان افزایش فراوری دارند.

منطقی با تأکید بر این که ریزتراشه ها و قطعات باید به صورت دقیق تأمین شوند، توضیح داد: در این زمینه موضوع تأمین نقدینگی بسیار مهم است که خوشبختانه با بسته حمایتی دولت، هزینه آن تا حدی جبران می گردد.

معاون صنایع حمل ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر این که خودروسازان نباید اجازه فراوری خودرو ناقص را بدهند، اضافه نمود: سعی داریم خودروهایی که فراوری می گردد و مستقیم به دست متقاضی می رسد بیشتر گردد تا چیزی به عنوان خودروی ناقص نداشته باشیم.

منطقی در مورد پرداخت بدهی خودروسازان به قطعه سازان یادآور شد: اسفند ماه سال گذشته در یک دوره پرداخت های بالای 120 روز به قطعه سازان کاهش یافته بود. وزارت صمت در این خصوص مواردی را دنبال می نماید، نخست این که پول قطعه سازان منصفانه داده گردد، دوم این که با روش مدیریت نقدینگی خودروسازان و با نظارت وزارت صمت، پرداخت های خودروسازان به قطعه سازان به میزان نرمال برسد.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 تیر 1401 بروزرسانی: 24 تیر 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 64531

به "وزارت صمت آماده اجرایی کردن واردات خودرو؛ به شرط صدور مجوز بالادستی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت صمت آماده اجرایی کردن واردات خودرو؛ به شرط صدور مجوز بالادستی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید