شرایط فعالیت مشاغل تهران مشخص شد ، پرخطرها همچنان تعطیل ، شرایط اخد مجوز فعالیت

به گزارش بلاگ پو، مشاغل پرخطر همچنان باید تعطیل باشد، مشاغل دیگر نیز با رعایت ضوابط. همچنین باید برای اخذ مجوز فعالیت به سامانه وزارت بهداشت مراجعه کرد.

شرایط فعالیت مشاغل تهران مشخص شد ، پرخطرها همچنان تعطیل ، شرایط اخد مجوز فعالیت

به گزارش خبرنگاران، کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه طرح فاصله گذاری هوشمند، جزییات جدید فعالیت های صنفی را برای اطلاع رسانی به عموم مردم منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: ضمن تشکر از همکاری و مشارکت مردم عزیز ایران در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کووید-19 و با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا جزییات فعالیت اصناف در طرح فاصله گذاری هوشمند، موارد زیر را به اطلاع عموم می رساند:

1- مجددا تاکید می شود با توجه به ماهیت گسترش و قابلیت بیماری کووید-19 (کرونا) فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راهکار کنترل همه گیری این بیماری است و رعایت این فاصله تا زمانی که بیماری در جامعه در چرخش باشد ضروری و باعنایت به اینکه می تواند تا 95 درصد مانع از شیوع شود، باید ادامه یابد.

2- طرح فاصله گذاری هوشمند ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی است که از اسفند ماه همزمان با شیوع بیماری کرونا در ایران اجرا شده و در این مرحله، صرفا مشاغل غیر پرریسک همراه با التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تاریخ 23 فرودین در استان های کشور و از 30 فروردین در تهران مجوز فعالیت پیدا می کنند.

3ـ کلیه واحدهای تولید در بخش های مختلف صنف و صنعت در راستای تحقق شعار جهش تولید در سال 1399 با رعایت دقیق و کامل پروتکل های (دستورالعمل های) بهداشتی کمافی السابق به فعالیت خود ادامه می دهند.

4 ـ آن دسته از واحدهای صنفی توزیعی و خدمات فنی که حسب ضرورت و با توجه به نیاز از بدو آغاز بحران بیماری کرونا به منظور تامین مایحتاج عمومی مردم نظیر گروه فعالیت های صنفی مرتبط به موادغذایی و گروه فعالیت های مربوط به خدمات فنی و تعمیر لوازم خانگی و منزل در حال خدمات رسانی به مردم بوده اند کماکان در چارچوب پروتکل بهداشتی مجاز به فعالیت در این حوزه ها هستند.

5 ـ فعالیت های صنفی که از بدو آغاز بحران بیماری کرونا به دلیل شرایط محیطی حاکم بر اینگونه فعالیت ها و تجمع جمعیت در آن واحدها به عنوان فعالیت های پرخطر (پرریسک) تعطیل اعلام شده اند تا اعلام عادی شدن شرایط شیوع بیماری کرونا از طرف وزارت بهداشت کماکان تعطیل اعلام می شود. این فعالیت در حوزه اصناف شامل آرایشگاه های مردانه و زنانه، رستوران ها، تالار پذیرایی و سالن مراسم، مراکز بازی، تفریحی، گیم نت، قهوه خانه ها، چایخانه ها و تریا، اماکن اقامتی، هتلها، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه های بدنسازی و ورزشی هستند.

  • اینفوگرافیک | مشاغل پرخطری که مجاز به آغاز فعالیت نیستند

6 ـ غیر از فعالیت های موضوع بند 3 (فعالیت های پرخطر)، باقی فعالیت های واحدهای صنفی کم خطر یا کم ریسک در صورت تمایل می توانند با رعایت مقررات و ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی با شرایط ذیربط به فعالیت خود ادامه دهند.

7 ـ ثبت نام و اخذ مجوز فعالیت در ایام پیش رو شیوع بیماری کرونا در سامانه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی که متعاقبا اعلام می شود، خواهد بود.

8 ـ تایید تعهدنامه به صورت الکترونیکی مبنی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سامانه خواهد شد و اخذ کد بهداشتی از طریق سامانه مزبور و نصب آن در واحد صنفی الزامی است.

سایر جزئیات از جمله آدرس سایت وزارت بهداشت درمان و آموزشی پزشکی ویژه ثبت نام و اخذ مجوز فعالیت صنفی متعاقبا در اطلاعیه بعدی کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام خواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 23617

به "شرایط فعالیت مشاغل تهران مشخص شد ، پرخطرها همچنان تعطیل ، شرایط اخد مجوز فعالیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط فعالیت مشاغل تهران مشخص شد ، پرخطرها همچنان تعطیل ، شرایط اخد مجوز فعالیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید