پرچم 84 درصد شناگاه های مازندران زرد است

به گزارش خبرنگاران، غلامرضا شقاقی صبح سه شنبه در جلسه آنالیز وضعیت شناگاه های مازندران ، ارتقای شاخص های بهداشتی و زیست محیطی در شناگاه ها را مهم دانست و گفت: برای این طرح پرچم های آبی و زرد به عنوان نماد آلودگی و سلامت در شناگاه ها درنظرگرفته گردیده است.

پرچم 84 درصد شناگاه های مازندران زرد است

وی اضافه نمود: طبق تقسیم بندی اجرا شده، کیفیت میکروبی شناگاه ها و فاکتورهای بازرسی در طرح های ارزیابی مدنظر قرار می گیرد و برای نصب پرچم ها، کیفیت میکروبی و فاکتورهای ارزیابی مورد توجه قرار می گیرد.

شقاقی، دسترسی به دوش بهداشتی، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مدیریت زباله و پسماند و غیره را از بیشترین مشکلات موجود در شناگاه ها بیان نمود و گفت: در حال حاضر بیشترین مشکلات مربوط به فریدونکنار است.

وی با بیان اینکه محمودآباد، بابلسر و نوشهر بیشترین شناگاه ها را در اختیار دارند توضیح داد: بهترین وضعیت شناگاه ها مربوط به شهرستان بهشهر بوده و وضعیت بهداشتی محیطی آن خوب است.

رئیس گروه بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت ادامه داد: 84 درصد شناگاههای مازندران پرچم زرد دارند و هنوز نتوانستند به وضعیت مناسب برسند و تنها چهار درصد دارای پرچم آبی هستند.

وی به چالش های موجود در شناگاه های استان اشاره نمود و عدم اطلاع رسانی و فرهنگسازی شفاف را از جمله مشکلات برشمرد و گفت: باید فرهنگ سازی و آموزش های لازم به مردم ارائه گردد.

شقاقی نبود زیرساخت های مناسب، صدور مجوز بهره برداری از دستگاه های مختلف، نداشتن آگاهی کافی بهره برداران و نبود فضای فیزیکی مناسب برای مواد غذایی گرم از دیگر مشکلات است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: بروزرسانی: 12 شهریور 1397 شناسه مطلب: 391

به "پرچم 84 درصد شناگاه های مازندران زرد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرچم 84 درصد شناگاه های مازندران زرد است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید