کار هایی که تقریبا هیچکدامتان نمی توانید انجام دهید

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران: بشر در چند دهه اخیر رکورد های زیادی را ثبت کرده است. با این حال، توانایی ما را اصول علمی خاصی محدود می کند و انجام برخی کار ها برایمان تقریبا غیرممکن است. بیایید با حقایقی درباره توانایی های انسان آشنا شویم که شما را شگفت زده می کند.

کار هایی که تقریبا هیچکدامتان نمی توانید انجام دهید

8 بار تا کردن کاغذ

طبق آزمایش هایی که انجام شده، حتی یک کاغذ بسیار بزرگ خشک را نمی توان بیش از 7 بار تا کرد و این با کاغذ A4 ثابت شده است.

خم کردن انگشت کوچک بدون حرکت دادن انگشت حلقه

همه انگشت ها به هم متصل هستند. آن ها تاندون های خم کننده دارند که به شما اجازه می دهد انگشتانتان را خم کنید. اگر سعی کنید یکی را خم کنید، انگشت دیگر هم همراه با آن خم می شود.

کار های عجیب با زبان

اعتقاد بر این است که توانایی انجام کار های مختلف با زبان به صورت ژنتیکی به ارث می رسد. توانایی لوله کردن زبان را اغلب یک ویژگی غالب می نامند و افراد زیادی نمی توانند ابن کار را انجام دهند.

تکان دادن گوش

تکان دادن گوش ها برای اجداد باستانی ما مفید بود، اما در نهایت عملکرد خود را از دست داد. برای این کار باید از سه ماهیچه استفاده کنید که بالا، پشت و جلوی گوش قرار دارند.

مشت خود را داخل دهانتان بگذارید

برای این کار باید دهان بزرگ و مشت کوچکی داشته باشید. دست انسان بالغ معمولا بین 15.2 و 27.9 سانتیمتر است؛ و دهان معمولی 7 سانتیمتر است.

لیسیدن آرنج

فقط در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که زبان بلند و دست کوتاهی داشته باشید. علاوه بر این باید انعطاف پذیر باشید.

حرف زدن هنگام دَم

تار های صورتی مثل فلوت هستند. برای حرف زدن باید هوا از آن ها عبور کند تا لرزش و صدا ایجاد شود. می توانید حین نفس کشیدن صدا ها تولید کنید؛ اما صداهای عجیب.

خوردن یک قاشق پر از دارچین

دارچین حاوی موادی است که منجر به رفلکس حلقی می شود و مقدار زیاد آن باعث حساسیت در دهان و گلو می شود؛ بنابراین بهتر است زیاده روی نکنید.

غلغلک دادن خودتان

متخصصان اعصاب مخچه را بخشی از مغز می دانند که مانع غلغلک دادن خودمان می شود. این بخش از مغز احساسات منتظره و غیرمنتظره را تشخیص می دهد.

نفستان را حبس کنید

نمی توانید فقط با نگه داشتن نفستان بمیرید. اکسیژن برای فرآیندهای متابولیک بدن ضروری است و سیستم حسی ما طوری طراحی شده که سطح کربن دی اکسید را اندازه می گیرد و باعث تنفس می شود. وقتی کربن دی اکسید به حد خاصی می رسد، احساس می کنید فورا باید نفس بکشید و بدنتان اقدامات لازم را انجام می دهد.

چرخان سریع دست ها با سرعت برابر

ما موجودات متقارنی نیستیم و این درباره دست ها هم صدق می کند. در بیشتر افراد دست راست قوی تر از دست چپ است بنابراین سریع تر آن را حرکت می دهید یا دایره بزرگی درست می کنید.

شکستن تخم مرغ درحالیکه که بالا و پایین آن را گرفته اید

دلیل داشته که خداوند شکل کروی را برای تخم مرغ ها انتخاب کرده است. وقتی تخم مرغ را با انگشتانمان فشار دهیم، فشار در سراسر سطح تخم مرغ توزیع می شود و اگر فشار یکسان روی کل تخم مرغ اعمال شود، تنش کمتری به پوسته وارد می شود.

منبع: brightside

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: برترین ها
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 9145

به "کار هایی که تقریبا هیچکدامتان نمی توانید انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار هایی که تقریبا هیچکدامتان نمی توانید انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید