کاهش دمای 5 درجه ای در شمال ایران

به گزارش بلاگ پو، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز 19 تیر کاهش دمای 2 تا 5 درجه ای در نقاط مختلف استان های ساحلی کشور از جمله گلستان، مازندران و گیلان رخ می دهد که با رگبار و رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود.

کاهش دمای 5 درجه ای در شمال ایران

به گزارش ایرنا، امین حسین نقشینه روز چهارشنبه گفت : همچنین امروز بعد از ظهر و اوایل شب برای بعضی مناطق استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، بعضی نقاط از شمال استان های تهران، البرز، زنجان، قزوین و سمنان بارش پراکنده پیش بینی شده و در جنوب شرق ایران مانند استان های کرمان، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان نیز رگبار پراکنده باران رخ می دهد که گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود.

وی گفت: این شرایط فردا به ویژه در بعد از ظهر و اوایل شب برای شمال آذربایجان غربی و بعضی نقاط از اردبیل، استان های ساحلی مانند گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و بعضی نقاط کردستان، زنجان، همدان، قزوین، مرکزی، شمال سمنان، تهران، البرز، قم و اصفهان ادامه خواهد داشت و همین شرایط امروز و فردا برای نقاطی از استان های کرمان، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان رخ می دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز و فردا دریای خزر، نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج و متلاطم است، همچنین از امروز تا سه روز آینده شرق دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

  • بروز گرد و خاک در شرق کشور

وی گفت: در 5 روز آینده برای شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید پیش بینی شده که گاهی سبب خیزش گرد و خاک خواهد شد، همچنین در سه روز آینده مناطق مرکزی کشور شامل جنوب سمنان، تهران، البرز، قم، مرکزی، اصفهان و یزد در بعضی ساعات وزش باد شدید رخ می دهد که گاهی منجر به بروز گرد و خاک می گردد.

  • ماندگاری هوای گرم در کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تا روز شنبه هفته آینده، افزایش دما همراه با ماندگاری هوای گرم را در بیشتر نقاط کشور به جز نوار ساحلی خواهیم داشت که این افزایش دما در اهواز بسیار ملموس است و دما در این شهر به 49 درجه خواهد رسید.

  • افزایش دما در تهران

نقشینه اضافه نمود: بیشینه دمای امروز تهران به 36 درجه بالای صفر خواهد رسید که روند افزایشی دما در پایتخت پیش بینی شده است به طوری که فردا به 37، آدینه 39 و شنبه به 40 درجه می رسد؛ کمینه دمای امروز صبح تهران 23 درجه بالای صفر بود که فردا به 24 درجه خواهد رسید.

وی گفت: محتمل است امروز در شهر تهران بارش های پراکنده ای رخ دهد اما این شرایط بیشتر در ارتفاعات تهران از جمله آبعلی، دماوند و فیروزکوه خواهد بود که رگبار خواهند داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: شهرکرد با دمای 11 درجه بالای صفر، زنجان 12 اردبیل 14 و اهواز 45 درجه بالای صفر، یزد 43 و قم 42 به ترتیب خنک ترین و گرم ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 8818

به "کاهش دمای 5 درجه ای در شمال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش دمای 5 درجه ای در شمال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید