کاهش کیفیت هوا در تهران به دلیل افزایش غلظت اُزن

به گزارش بلاگ پو، تهران (پانا) - بنابر پیش بینی شرکت کنترل کیفیت در روز شنبه به دلیل تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن احتمال کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت.

کاهش کیفیت هوا در تهران به دلیل افزایش غلظت اُزن

میانگین غلظت آلاینده های هوای پایتخت هم اکنون بر روی عدد 78 قرار گرفته است و کیفیت هوا قابل قبول است. این شاخص در 24 ساعت گذشته بر روی عدد 101 قرار داشت و کیفیت هوا برای گروه های حساس ناسالم بود.

بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز جمعه (14 خرداد 1400) در برخی مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی ازعدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است. در طول روز تاحدودی بر تندی باد افزوده خواهد شد و با حاکمیت آسمان صاف و افزایش دما، عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن مهیا خواهد شد و به تبع آن در برخی ساعات بعدازظهر احتمال کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق دور از انتظار نخواهد بود. شرایط نسبتاً ناپایدار جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت جمعه ادامه خواهد یافت که پراکندگی آلاینده ها را تسهیل کرده و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت را به دنبال خواهد داشت.

تداوم این شرایط جوی تا صبح روز شنبه (15 خرداد 1400) و گاهی وزش باد مؤثر انتظار می رود با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد. در طی روز نیز وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند احتمال کاهش کیفیت هوا به دلیل تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن وجود خواهد داشت. با استمرار وزش باد مؤثر و شرایط نسبتاً ناپایدار جوی تا ساعات پایانی شنبه برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 49931

به "کاهش کیفیت هوا در تهران به دلیل افزایش غلظت اُزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش کیفیت هوا در تهران به دلیل افزایش غلظت اُزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید