کف سازی و بهسازی خیابان شهریار، حفظ و احیای درختان قدیمی و مرمت بنا های تاریخی منطقه 11

به گزارش بلاگ پو، ضرغامی از کف سازی و بهسازی خیابان شهریار برای اتصال تالار های رودکی و وحدت به تئاتر شهر اطلاع داد.

کف سازی و بهسازی خیابان شهریار، حفظ و احیای درختان قدیمی و مرمت بنا های تاریخی منطقه 11

به گزارش ، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران اظهار کرد: با توجه به اینکه تالار وحدت در ایام ماه محرم و صفر برنامه های کمتری به نسبت سایر ایام سال دارد، در نتیجه بهترین فرصت برای اجرای کامل عملیات عمرانی مربوط به بهسازی و کف سازی محور شهریار به عنوان مهمترین جهت اتصالی دو تالار رودکی و وحدت به مرکز تئاتر شهر است.

او ادامه داد: بزرگی و وسعت پروژه پهنه فرهنگ و هنری رودکی قاعدتا با موانع و مشکلاتی در طول اجرا روبه رو می گردد که هر هفته جلساتی با دستگاه های متولی با هدف آنالیز این موانع و ارائه راه حل های موثر برای بهبود روند کمی و کیفی عملیات اجرایی و عمرانی این پروژه برگزار می گردد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران بیان نمود: یکی از موضوعات در اجرای این پروژه حفظ و احیای درختان قدیمی و کهنسال واقع در محور شهریار و سایر بخش های این پهنه است.

او با تأکید بر اینکه هدف سازمان زیباسازی به عنوان متولی اجرای پروژه پهنه رودکی حفظ و در صورت لزوم احیای درختان کهنسال این محدوده به عنوان میراث طبیعی و حفظ فضای سبز موجود است، یادآور شد: خوشبختانه با توجه به حساسیت هایی که برای حفظ درختان و فضای سبز در مجموعه مدیریت شهری وجود دارد، مشاور پهنه رودکی به گونه ای طراحی های مربوط به کف سازی در محور شهریار را انجام داده است که نیازی به جابه جایی درختان کهنسال واقع در این محدوده نیست.

ضرغامی با اشاره به احیاء و مرمت بنا های تاریخی و واجد ارزش به عنوان دومین موضوع مهم در اجرای پروژه پهنه فرهنگی و هنری رودکی تاکید نمود: با همکاری سازمان های متولی به ویژه شهرداری منطقه 11 احیاء و مرمت خانه های تاریخی در حال اجرا است.

جزییات عرضه محصولات مصرفی مجالس عزای حسینی بدون سود در شهروند

به گفته او، طبق برنامه ریزی های صورت گرفته کوشش می گردد تا طی دو ماه پیش رو عملیات عمرانی و سنگ فرش مربوط به محور شهریار و ضلع جنوبی پهنه رودکی از ابتدای خیابان حافظ تا خیابان خارک انتها می یابد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران کوشش شهرداری تهران برای تکمیل پروژه فرهنگی و هنری رودکی را یکی از کار های ماندگار در این دوره مدیریت شهری دانست و گفت: کوشش داریم تا دو سال آینده تمامی کار های مربوط به تکمیل پروژه رودکی را انجام دهیم تا این پهنه به عنوان پلازای بزرگ فرهنگ و هنر شهر تهران در اختیار هنرمندان و شهروندان قرار گیرد.

ضرغامی با اشاره به وظایف 11 دستگاه متولی در پهنه فرهنگی و هنری رودکی اضافه کرد: تمامی سازمان ها وظایف خود را انجام داده اند و اکنون سازمان زیبا سازی به عنوان متولی اجرای این پروژه و شهرداری منطقه 11 به عنوان تسهیل گر فعالیت می نمایند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 11432

به "کف سازی و بهسازی خیابان شهریار، حفظ و احیای درختان قدیمی و مرمت بنا های تاریخی منطقه 11" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کف سازی و بهسازی خیابان شهریار، حفظ و احیای درختان قدیمی و مرمت بنا های تاریخی منطقه 11"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید