یارانه کالا به چه خانوارهایی تعلق می گیرد؟

به گزارش بلاگ پو، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره جزئیات طرح مجلس برای کالاهای اساسی، گفت: سقف یارانه کالایی خانوار پنج نفره و 600 هزار تومان است و دولت به زودی فروشگاه هایی که تامین کالاهای اساسی مردم بر عهده دارد را مشخص و اعلام می کند.

یارانه کالا به چه خانوارهایی تعلق می گیرد؟

به گزارش خبرنگاران، علیرضا شهبازی در مصاحبه با فارس درباره طرح تامین کالاهای اساسی که در کمیسیون متبوعش تصویب شده و به زودی به صحن علنی مجلس می آید، گفت: طرح تأمین کالاهای اساسی یکی از طرح های خوب و به موقع بعد از شروع کار مجلس یازدهم است و هدف آن نیز کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه است.

طرح تامین کالاهای اساسی قطعا بر روی تثبیت قیمت ها اثر دارد

وی اضافه نمود: طرح تامین کالاهای اساسی با توجه به گرانی و کمبود کالا یک حرکت ارزشمند است و قطعا بر روی تثبیت قیمت ها اثر دارد، اما قطعا برای کاهش قیمت ها باید شیوه های دیگری را دنبال کرد.

شهبازی شرح داد: افرادی که تحت پوشش سازمان های حمایتی هستند به هر نفر 120 هزار تومان و یک خانوار 5 نفره 600 هزار تومان یارانه کالایی دریافت می کنند و می توانند حداقل کالاهای زندگی را تأمین کنند.

کننده مردم نهاوند در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا خانواری که بیش از 5 نفر جمعیت دارند یارانه کالای بیشتری دریافت می کنند یا خیر، گفت: ما متوسط را در نظر گرفته ایم. خانوار 6 الی 7 نفر استثناء است. مجلس قانونی را تصویب کرده و دولت باید اجرا کند.

وی با بیان این که یارانه کالایی به 20 میلیون نفری که تحت سازمان های حمایتی هستند کامل و به 40 میلیون نفر باقیمانده با 50 درصد تخفیف اختصاص داده می شود.

سقف یارانه کالایی خانوار پنج نفره و 600 هزار تومان است

غلامحسین کرمی دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز گفت: دولت به زودی فروشگاه هایی که تامین کالاهای اساسی مردم بر عهده دارد را مشخص و اعلام می کند مردم می توانند از این فروشگاهها فقط با اعتبار که به کارت های آن ها داده می شود، کالا تهیه کنند.

وی شرح داد: سقف یارانه کالایی خانوار پنج نفره و 600 هزار تومان است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 34533

به "یارانه کالا به چه خانوارهایی تعلق می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه کالا به چه خانوارهایی تعلق می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید