یک میلیون گونه گیاهی و جانوری در خطر انقراض هستند

به گزارش بلاگ پو، نتایج یک گزارش منتشر شده بیانگر آن است که سبک زندگی کنونی و شرایط اقلیمی بیش از یک میلیون گونه گیاهی و جانوری را تهدید می کند.

یک میلیون گونه گیاهی و جانوری در خطر انقراض هستند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج یک گزارش منتشر شده بیانگر آن است که سبک زندگی کنونی و شرایط اقلیمی بیش از یک میلیون گونه گیاهی و جانوری را تهدید می کند.

این گزارش تأکید می کند، سرعت نابودی گیاهان و جانداران بیش از 10 برابر افزایش یافته است.

این بررسی توسط تنوع زیستی سازمان ملل متحد اجرا شده و نشان می دهد، انسان تأثیر مخربی بر طبیعت، هوا، خشکی و دریا داشته و نتیجه فعالیت های انسانی هم اکنون ادامه زندگی جانداران و گیاهان را تهدید می کند.

هیات بین دولتی تنوع زیستی و خدمات اکوسیستم (آی پی بی ای اس) در طول سه سال این تحقیق جهانی را تهیه کرده است؛ این گزارش بالغ بر یک هزار و 800 صفحه است و در آن به بیش از 15 هزار منبع ارجاع داده شده است.

یک خلاصه 39 صفحه ایی از این گزارش منتشر شده که نشان می دهد، فعالیت های انسانی برای تأمین غذا و پوشاک تا چه حد جنگل ها به ویژه جنگل های استوایی را نابود کرده است.

علاوه بر این، آلودگی ناشی از زباله ها از سال 1980 تاکنون بیش از 10 برابر افزایش یافته است.

جوزف، محقق زیست شناسی مرکز تحقیقات محیط زیست Helmholtz در آلمان و مدیر اجرایی این گزارش می گوید: تغییر رویکرد انسان ها حتما به حفظ زمین از نابودی کمک می کند.

کیت برامان از دانشگاه مینه سوتای آمریکا و از تهیه کنندگان اصلی این گزارش نیز می گوید: ما در این گزارش کاهش بی سابقه تنوع زیستی را ثبت کردیم. سرعت این تخریب و گستردگی آن بی سابقه است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 6905

به "یک میلیون گونه گیاهی و جانوری در خطر انقراض هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک میلیون گونه گیاهی و جانوری در خطر انقراض هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید