10 کشور برتر جهان در قدرت سایبری، ایران در صندلی 23 واقع شده است

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران به نقل از سایبراسکوپ، مرکز بلفر زیرمجموعه دانشگاه هاروارد آخرین رده بندی قدرت سایبری ملی کشورها را انجام داده و نتیجه آن را منتشر نموده است.

10 کشور برتر جهان در قدرت سایبری، ایران در صندلی 23 واقع شده است

بر اساس این تحقیق که اطلاعات جالبی در بردارد، آمریکا و چین 2 کشور برتر جهان در زمینه قدرت سایبری هستند و در صندلی اول و دوم ایستاده اند.

8 کشور دیگر در رده بندی 10 کشور برتر جهان در زمینه قدرت سایبری به ترتیب عبارتند از: بریتانیا، روسیه، هلند، فرانسه، آلمان، کانادا، ژاپن و استرالیا. این در حالی است که ایران در رده بیست و سوم قرار گرفته است.

به طور معمول قدرت کشورهای چین، انگلیس، ایران، کره شمالی و روسیه در فضای سایبری برای همگان تثبیت شده است. اما این پژوهش نشان داد قدرت سایبری چین طوری افزایش یافته که در حوزه نظارت، دفاع سایبری و همچنین کوشش برای ایجاد بخش سایبری تجاری رشد نموده و شکاف آن با آمریکا کمتر شده است.

اریک رزنباخ یکی از مدیران مرکز بلفر در این باره می گوید: بسیاری از افراد تصور می نمایند آمریکا، انگلیس و فرانسه در حوزه قدرت سایبری از چین جلوتر هستند. اما تحقیق ما نشان داد این امر نه تنها صحت ندارد بلکه چین در این زمینه بسیار پیشرفت نموده و قدرت آن با رقیب خود یعنی آمریکا تقریباً برابری می نماید.

از سوی دیگر این تحقیق نشان داد چند کشور دیگر در حوزه قدرت سایبری در حال رشد هستند از جمله امارات متحده عربی، ویتنام و سنگاپور.

رزنباخ در این باره می گوید: این کشورها مشغول تربیت استعدادها، کارشناسان و توسعه قابلیت هایشان هستند.

مالزی، سوئد و سوئیس نیز در حوزه های مختلف از جمله اطلاعات، نظارت، کنترل اطلاعات و رشد تجاری، جزو 10 کشور برتر رده بندی قدرت سایبری قرار دارند.

tafreh.ir: وبلاگ خبری، تحلیلی طفره

namasho.ir: وبلاگ فناوری، گردشگری و مسافرت نماشو

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 47009

به "10 کشور برتر جهان در قدرت سایبری، ایران در صندلی 23 واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 کشور برتر جهان در قدرت سایبری، ایران در صندلی 23 واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید