6 ورزش رزمی که آمادگی جسمانی را افزایش می دهند

به گزارش بلاگ پو، انجام ورزش های رزمی می تواند فواید زیادی برای ورزشکاران داشته باشد. این نوع ورزش ها ضربان قلب را افزایش می دهد و باعث افزایش آمادگی جسمانی می شود. برخی ور

6 ورزش رزمی که آمادگی جسمانی را افزایش می دهند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از Actire beat، شش ورزش رزمی که باعث افزایش آمادگی جسمانی و تناسب اندام می شوند، عبارتند از:

1. تکواندو

این ورزش رزمی کره یی دو دهه است که در المپیک حضور دارد. تکواندو بر پایه ضربه زدن با پاست و نیز تکواندوکاران حرکات قدرتی بر روی پا انجام می دهند. آن ها نیاز دارند که زیاد بدوند و حرکت اسکات انجام دهند.

این ورزش برای سوزاندن کالری مفید است و به عضله سازی کمک می کند. انجام تکواندو سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

2. کاپویرا:

این ورزش ریشه در کشور برزیل دارد. برای انجام این ورزش باید تعادل و انعطاف پذیری را افزایش دهید. ورزشکاران این رشته ورزشی بر پاها و بدنه تمرکز دارند. معمولا ورزشکارانی که ژیمناستیک و یوگا انجام می دهند به این ورزش رزمی گرایش پیدا می کنند.

3. جوجیتسو:

این ورزش در آمریکای جنوبی طرفداران زیادی دارد. در این ورزش از وزن بدن استفاده می شود. برای رسیدن به آمادگی در جوجیتسو باید ورزش های قلبی - عروقی انجام داد و قدرت بدن را بالا برد. استقامت نیز در این ورزش بسیار مهم است.

4. تایچی:

تایچی ورزش رزمی آرام و نمایشی است. با این حال این ورزش به افزایش قدرت جسم و ذهن کمک می کند. این ورزش تعادل را افزایش می دهد. افراد با انجام این ورزش تنش و اضطراب را دور می کنند و قدرت تمرکز را افزایش می دهد. اگر می خواهید وزن کم کنید بهتر است در کنار این ورزش فعالیت های دیگری نیز داشته باشید.

5. مویی تای:

مویی تای ورزش تایلندی است. تمرینات این ورزش سنگین است و زمان زیادی لازم است تا در آن حرفه یی شوید. با انجام مویی تای آمادگی جسمانی و استقامت افزایش می یابد.

6. جودو:

این ورزش انعطاف پذیری را افزایش می دهد و بر آمادگی جسمانی و ذهنی تمرکز دارد. افرادی که جودو انجام می دهند باید بر تغذیه، طرز فکر و تنفس خود کار کنند. بنابراین این ورزش تاثیر زیادی بر نوع زندگی دارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 11717

به "6 ورزش رزمی که آمادگی جسمانی را افزایش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 ورزش رزمی که آمادگی جسمانی را افزایش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید