750 هزار تن محصولات گلخانه ای در استان قزوین فراوری می گردد

به گزارش بلاگ پو، فاطمه خمسه در مصاحبه با خبرنگاران اظهارداشت: در شرایطی که با مشکل کم آبی در دشت قزوین روبرو هستیم یکی از راهکارهای اساسی در کاهش مصرف آب در فراوری محصولات کشاورزی توسعه گلخانه هاست.

750 هزار تن محصولات گلخانه ای در استان قزوین فراوری می گردد

وی اضافه کرد: کشت گلخانه ای مزیت های فراوانی دارد که افزایش کیفیت محصولات گلخانه ای به دلیل استفاده بذور خالص، استفاده از اراضی غیر قابل کشت، تداوم کار و فراوری محصول در تمام فصل های سال، ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای جوانان و کار آموختگان کشاورزی از آن جمله است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین یادآورشد: همچنین وابسته نبودن فراوری به شرایط محیطی و امکان بازار یابی مناسب و تنظیم برنامه کشت، افزایش راندمان فراوری تا 10 برابر، کاهش مصرف آب و فراوری بیش از یک محصول در سال از مزیت های دیگر کشت گلخانه ای است.

خمسه توضیح داد: در حال حاضر در استان قزوین 115 واحد گلخانه ای با وسعتی معادل 56 هکتار فعالیت می نمایند که میزان فراوریات گلخانه ای نیز بالغ بر 750 هزار تن در سال است.

وی اعلام کرد: 83 واحد گلخانه برای کشت صیفی جات؛ 17 واحد برای کشت گل و گیاهان زینتی، 35 واحد قارچ، 9 واحد کمپوست اختصاص یافته است.

خمسه یادآورشد: مجتمع کشت گلخانه ای نودهک در تاکستان با مساحت 71 هکتار تا خاتمه سال جاری به متقاضیان واگذار خواهد شد و 20 هکتار گلخانه در تازه آباد، 20 هکتار در بویین زهرا نیز سال جاری در دست احداث است.

وی اعلام کرد: در استان قزوین به دلیل گران بودن زمین ایجاد گلخانه هزینه سنگینی دارد و هر هکتار تا یک میلیارد تومان و در سایر مناطق 200 میلیون تومان هزینه دارد که کوشش نموده ایم با پرداخت تسهیلات 6 درصدی به توسعه گلخانه ها کمک کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین توضیح داد: سال جاری 30 هکتار به مساحت گلخانه های استان اضافه خواهد شد.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

chinaro.ir: چین: سفر به کشور پهناور و باستانی، پکن، شانگهای ،گوانجو و هانگزو

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 813

به "750 هزار تن محصولات گلخانه ای در استان قزوین فراوری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "750 هزار تن محصولات گلخانه ای در استان قزوین فراوری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید