اخبار مجلس

بودجه سال 99 چقدر کسری دارد؟

خبرنگاران: کم و کسری بودجه 99 چقدر است؟ این سوال در روزهای اخیر، پاسخ های متعددی بین 55 تا 200 هزار میلیارد تومان داشته است.

30 بهمن 1398

کلیات لایحه بودجه سال 99 در کمیسیون تلفیق بودجه تصویب شد

هادی قوامی، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 از تصویب کلیات لایحه بودجه سال 99 در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: برای رفع کسری بودجه سال آینده مقرر شد؛ کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 هنگام بررسی جزئیات درآمدی، بیش برآوردها را اصلاح کرده و هزینه...

25 بهمن 1398

انتقاد دوباره از بودجه آموزش عالی ، افزایش 10 درصدی فقط کفاف حقوق و دستمزد را می دهد

هر سال در زمان ارائه لایحه بودجه به مجلس، مسئولان دانشگاه ها و وزارت علوم نسبت به میزان افزایش بودجه آموزش عالی و پژوهش گلایه دارند. معاون وزیر علوم سال جاری افزایش حدود 10 درصدی بودجه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی را در لایحه بودجه 99 فقط برای پرداخت حقوق...

4 بهمن 1398

استیضاح ترامپ؛ کمتر از 20 روز دیگر

آیا حواستان به اتفاق تاریخی که صبح روز پنجشنبه به وقت محلی در واشنگتن افتاد، بود؟ نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان امریکا با اعلام رسمی و قطعی استیضاح دونالد ترامپ (فارغ از نتیجه استیضاح) نام او را به عنوان سومین رئیس جمهوری امریکا که استیضاح...

2 بهمن 1398

معین نخست وزیر جدید عراق ظرف 15 روز آینده؟

جماران نوشت: رئیس مجلس عراق از رئیس جمهوری خواست نامزد پست نخست وزیری را ظرف 15 روز آینده معرفی کند.

30 دی 1398

درخواست ترامپ از اوکراین موجب تضعیف امنیت ملی آمریکا شده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در سخنانی گفت: درخواست ترامپ از اوکراین تضعیف امنیت ملی آمریکا و نقض سوگندنامه رئیس جمهوری است.

17 دی 1398

شایع ترین اتهام های آنالیز شده در هیات منصفه مطبوعات ، احراز جرم 46 نفر در دو سال

دبیر هیات منصفه مطبوعات به تشریح عملکرد دو سال گذشته این هیات پرداخت.

2 دی 1398

قانونگذاران آمریکایی به قطعنامه ای در مخالفت با راهبرد ترامپ در سوریه رأی می دهند

نمایندگان کنگره آمریکا روز چهارشنبه به قطعنامه ای در مخالفت با راهبرد رئیس جمهور این کشور در سوریه رأی خواهند داد.

6 آذر 1398

هاشمی و شهنازی راهی تایلند شدند

خبرنگاران: رئیس و دبیر کل کمیته ملی المپیک جهت حضور در اجلاس عمومی سالانه آنوک روز گذشته راهی بانکوک شدند.

5 آذر 1398

همکاری های بانکی ایران و ویتنام باید تسهیل گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی امروز (سه شنبه، 28 فروردین ماه) در نشست تجاری ویتنام و ایران حضور یافت و با تجار ویتنامی دیدار و گفت وگو کرد.

10 آبان 1398

ظریف: حدود 60 میلیارد دلار در آمریکا علیه ایران حکم صادر شده ، مانع از اجرای این احکام در کشورهای دیگر غیر از کانادا شده ایم

وزیرامورخارجه گفت: ادعاهای ایالات متحده آمریکا علیه ایران در حوزه حقوقی هیچ وجاهت قانونی ندارد و به همین دلیل هم جمهوری اسلامی ایران تاکنون پیروز بوده که مانع از اجرای این احکام در کشوری دیگری به جز کانادا گردد.

6 آبان 1398

هیات پارلمانی ایران با نایب رئیس مجلس اندونزی دیدار کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، هیات شرکت کننده مجلس شورای اسلامی در نشست مجمع جهانی پارلمانی برای توسعه پایدار به ریاست نورمحمد تربتی نژاد عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس در بالی اندونزی با نایب رئیس مجلس جمهوری اندونزی دیدار و گفت وگو کرد.

20 مهر 1398

لاریجانی سقوط هواپیمای مسافربری اندونزی را تسلیت گفت

به گزارش خبرنگاران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیغام تسلیت خود به رییس مجلس نمایندگان اندونزی در پی سقوط هواپیمای مسافربری در این کشور مراتب همدردی و تسلیت خود را بیان کرد.

19 مهر 1398

مرکل خواهان راه چاره مسالمت آمیز برای ناآرامی ها در هنگ کنگ شد

صدر اعظم آلمان که در سفری سه روزه در چین به سر می برد در سخنانی خواهان راه چاره مسالمت آمیز برای درگیری ها در هنگ کنگ شد.

16 مهر 1398

جشن 70 سالگی حکومت کمونیستی چین در سایه ناآرامی های دموکراسی خواهی هنگ کنگ (

مقامات پکن برای امنیت بیشتر دستور داده اند تا کبوترها را در قفس نگه داری نمایند.

13 مهر 1398

نمی دانیم با گردشگری چه می خواهیم کنیم!

به گفته یکی از اساتید دانشگاه باید تمام این اجزا و تمام عناصری که در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی فعال هستند، دارای ابعاد و وظایف روشن و معین باشند و کارخود را به درستی انجام دهند. البته با توجه به شرایط موجود، تصورمان آن است که حتی با تبدیل شدن سازمان...

15 شهریور 1398

هشدار پکن به آمریکا: در امور داخلی هنگ کنگ، فضولی نکنید

سفیر جدید چین در مسکو ضمن انتقاد از مداخلات پی در پی واشنگتن در امور داخلی پکن، خطاب به آمریکا هشدار داد که در امور داخلی هنگ کنگ فضولی نکنند.

7 شهریور 1398

نوروز در تقویم ونکوور کانادا ثبت شد

شورای شهر ونکوور کانادا، نوروز را در تقویم رسمی این شهر قرار داد تا میراث معنوی ایرانیان و دیگر مهاجرانی که نخستین روز بهار را جشن می گیرند، به رسمیت شناخته گردد. بخش قابل توجهی از جمعیت مهاجران ونکوور و کانادا را ایرانیان تشکیل می دهند و به همین هم ثبت...

8 تیر 1398

کوشش برای حل مشکل بیمه رانندگان تاکسی

مهرداد بائوج لاهوتی در تبادل نظر با خبرنگاران، در مورد حذف بیمه رانندگان تاکسی از لایحه بودجه سال 98 گفت: صحبت هایی در این رابطه صورت گرفته و پیشنهاد بازگشت بیمه تاکسیرانان در کمیسیون تلفیق آمده است و نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

12 خرداد 1398

گزارش لاریجانی از برنامه های سفر ژاپن و چین به نمایندگان

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست غیرعلنی امروز مجلس گزارشی را از جزئیات و برنامه های سفر به ژاپن و چین ارائه کرد.

14 اردیبهشت 1398
تعداد: (36)