آزمایشگاه نوآوری حوزه نسل پنجم اینترنت ایجاد می گردد خبرنگاران

به گزارش بلاگ پو، گام های مشترکی برای راه اندازی آزمایشگاه نوآوری باز حوزه 5 G برداشته شد تا سرویس های اینترنت اشیاء به تیم های پژوهشی ارائه گردد.

آزمایشگاه نوآوری حوزه نسل پنجم اینترنت ایجاد می گردد خبرنگاران

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، تفاهم نامه همکاری میان ستاد توسعه فناوری های دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) شکل گرفت تا سرویس های اینترنت اشیاء به شرکت های فعال و تیم های همراه اول و هسته های پژوهشی کشور ارائه گردد.

هدف از امضای این تفاهم نامه فراهم کردن امکانات آزمایشگاهی برای یاری به شکل گیری و بلوغ زیست بوم 5G و سرویس های اینترنت اشیاء، استفاده حداکثری از پتانسیل های موجود در این زمینه در کشور، کاهش هزینه­ها و زمان برای توسعه و تست تجهیزات و راه کار های 5G و اینترنت اشیاء و ارائه خدمات آزمایشگاهی به شرکت های فعال در حوزه های مرتبط است.

همچنین حمایت از تشکیل هسته های پژوهشی کاربردی، فراهم کردن محیط تعامل بازیگران حوزه 5G و اینترنت اشیاء و بالا بردن آگاهی و پوشش خلاء علمی و فنی فعالان این حوزه از دیگر اهداف این همکاری مشترک است.

در این تفاهم نامه مقرر شده است که هر 3 نهاد همکاری های خود را برای ایجاد و توسعه زیرساخت های پژوهشی، آزمایشگاهی و ارائه خدمات آزمایشگاهی این حوزه، ایجاد زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری آزمایشگاه موضوع تفاهم نامه، راه اندازی آزمایشگاه موضوع تفاهم نامه و ارائه خدمت به شرکت های فعال حوزه و اداره آزمایشگاه با توجه به آیین نامه ها و مسولیت های تعریف شده توسعه دهند.

ستاد توسعه فناوری های دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز متعهد شده است که در توسعه ساختار حاکمیتی آزمایشگاه، ارائه حمایت اقتصادی به مبلغ 10 میلیارد ریال برای تجهیز آزمایشگاه موضوع تفاهم نامه، ارائه حمایت های اقتصادی لازم به وسیله ارائه اعتبارات لازم به استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان برای بهره مندی از خدمات آزمایشگاه و فراهم کردن زیرساختار های قانونی لازم برای حمایت از تمامی خدمات گیرندگان از آزمایشگاه مشارکت کند.

dorezamin: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 44768

به "آزمایشگاه نوآوری حوزه نسل پنجم اینترنت ایجاد می گردد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایشگاه نوآوری حوزه نسل پنجم اینترنت ایجاد می گردد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید