آمار سفر در خرداد و شلوغی مازندران

به گزارش بلاگ پو، رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از ثبت بیش از پنج میلیون نفر شب اقامت در خردادماه اطلاع داد.

آمار سفر در خرداد و شلوغی مازندران

به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری می گوید: تعداد اقامت کنندگان از تاریخ 99/3/1 تا 99/3/31، مجموعاً 5,703,679 نفر شب در مراکز اقامتی رسمی کشور شامل هتل، هتل سرای سنتی، اقامتگاه بوم گردی، زائرسرا، خانه مسافر، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و مجتمع های گردشگری به ثبت رسیده است.

در این گزارش تنها به ارائه آمار اقامت بسنده شده، درحالی که میزان اقامت در چادرهای مسافرتی و کمپ ها شمارش نشده است. طبق آخرین گزارش مرکز ملی آمار در بهار سال 98، سهم اقامت در چادرهای مسافرتی و کمپ ها از مجموع آمار اقامت، سه درصد بود، درحالی که 74 درصد اقامت ها در خانه بستگان و آشنایان ثبت شده بود.

معاون گردشگری در این گزارش اشاره ای به میزان مسافرت های جاده ای و هوایی نداشته و بدون آن که مقایسه ای با مدت زمان مشابه داشته باشد، به تعطیلات مناسبتی خردادماه و تاثیر آن بر سفرها اشاره نموده و به طور کلی گفته است: در این تعطیلات حجم نسبتا خوب سفرها رقم زده شده است.

او به حجم نسبتاً خوب سفرها و انجام بازدیدهای نظارتی در سطح گسترده نیز اشاره نموده و افزوده است: بیش از 11 هزار بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری شامل مراکز اقامتی، رستوران ها، مراکز پذیرایی، بین راهی و دفاتر خدمات مسافرتی در سطح 31 استان انجام گرفته است که بیانگر توجه همزمان وزارت گردشگری به مقوله سفر و ایمنی سفر است.

به گفته تیموری، تعداد بازدیدهای انجام شده از مراکز تاریخی، تفریحی و گردشگری کشور در خردادماه بیش از 9 میلیون مورد ثبت شده است.

به گزارش معاون گردشگری، استان مازندران در ماه گذشته، بالاترین میزان اقامت را به خود اختصاص داده است.

تیموری در نیمه خردادماه درحالی که دو تعطیلی بلند پشت سر گذاشته شده بود، از تردد سه میلیون و 300 هزار خودرو و چهار میلیون و 180 هزار اقامت - شب، از اول تا شانزدهم خردادماه خبر داده بود.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 7 شهریور 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 29356

به "آمار سفر در خرداد و شلوغی مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار سفر در خرداد و شلوغی مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید