آمریکا یک بانک کوبا را در فهرست محدودیت های اقتصادی قرار داد

به گزارش بلاگ پو، آمریکا محدودیت های اقتصادی جدیدی را علیه یک بانک کوبایی اعمال کرد.

آمریکا یک بانک کوبا را در فهرست محدودیت های اقتصادی قرار داد

به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته نام بانک فینانسیرو اینترنشنال اس ای کوبا را در حالی در لیست محدودیت ها قرار داد که ادعاهایی در خصوص فعالیت این بانک عنوان کرد.

امریکا مدعی است که اعمال این محدودیت ها از بهره بردن ارتش کوبا از تبادلات اقتصادی جلوگیری خواهد نمود.

واشنگتن بدون ارائه مدرکی ادعا کرد که این بانک تجاری تحت کنترل ارتش کوبا بوده است.

براساس این محدودیت ها، شرکت های آمریکایی از مراودات اقتصادی مستقیم با این بانک کوبایی منع می شوند.

پیش از اعمال این محدودیت های بانکی آمریکا علیه هاوانا، رییس جمهوری کوبا نیز کوشش های واشنگتن را برای گنجاندن نام این کشور در فهرست حامی تروریسم محکوم کرد.

میگل دیاز کانل رییس جمهوری کوبا بامداد آدینه در پیغام توییتری مانورهای آمریکا را یک جانبه، پوچ، ریاکارانه و غیرمنصفانه توصیف و گفت که کوبا هر اقدامی علیه خود را محکوم خواهد نمود.

دیاز کانل در ادامه نوشت، دولت آمریکا از گروه های تروریستی علیه کوبا استقبال می نماید.

ترامپ و مشاورانش از زمان حضور در کاح سفید تدابیر شدید ظالمانه ای را با هدف تحت فشار قراردادن دولت و ملت انقلابی کوبا در دستورکار قرار دادند.

دولت آمریکا که به رغم قوانین بین المللی در معین حدود و مرزها، منطقه آمریکای لاتین را حیاط خلوت خود می داند، همیشه با سیاست های خصمانه و مداخله جویانه درصدد ایجاد بی ثباتی و ناآرامی در کشورهای چپ گرای این منطقه برآمده و نفرت عمومی جوامع آمریکای لاتین را نسبت به این رویکرد خود برانگیخته است.

پیش از این تحلیل گران و کارشناسان هشدار داده بودند که آمریکا همیشه کوبا را هدف یک طرح جنگ رسانه ای در اینترنت و شبکه های اجتماعی در راستای کودتای نرم علیه هاوانا قرار داده است. این بخشی از یک ساز وکار مداخله خارجی غیرمستقیم علیه کوبا بوده که توسط آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا ایجاد شده است. ، ایرنا

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 40982

به "آمریکا یک بانک کوبا را در فهرست محدودیت های اقتصادی قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا یک بانک کوبا را در فهرست محدودیت های اقتصادی قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید