اجرای 30 برنامه عملیاتی برای توسعه بیمه اجتماعی، پوشش 10 هزار نفری بیمه صندوق کشاورزان در اردبیل

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران/اردبیل مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل با اشاره به اجرای 30 برنامه عملیاتی برای توسعه بیمه اجتماعی تا انتها سال جاری گفت: سال جاری 10 هزار نفر در استان زیر پوشش بیمه این صندوق قرار می گیرد و این افراد با هدف حمایت از اقشار کم درآمد در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر است.

اجرای 30 برنامه عملیاتی برای توسعه بیمه اجتماعی، پوشش 10 هزار نفری بیمه صندوق کشاورزان در اردبیل

رضا عبداللهی 28 خرداد در گفتگو با خبرنگاران از اجرای 30 برنامه عملیاتی برای توسعه بیمه اجتماعی تا خاتمه سال جاری خبر داد وگفت: این برنامه ها با تبعیت از ماموریت ها و برنامه های عملیاتی ستاد صندوق و برنامه های راهبردی و توسعه ای استان تدوین شده و در جهت افزایش ضریب نفوذ بیمه اجتماعی در جامعه هدف بویژه در کانون های تلاش و تولید با هدف توانمندسازی روستاییان در مرحله اجرا می باشد.

به گفته وی جامعه هدف صندوق در استان اردبیل با استناد به سرشماری 1395 و ابلاغ ستاد صندوق به 181 هزار و 385 نفر افزایش یافته است، به طوری که از این تعداد 145 هزار و 452 نفر جمعیت روستایی و 35 هزار و 933 نفر جمعیت هدف در شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت است.

عبداللهی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مانع و محدودیتی برای تحت پوشش قرار دادن جامعه هدف در صندوق وجود ندارد، افزود: ماموریت صندوق یاری کردن دولت در افزایش رفاه اجتماعی در جامعه هدف است و این صندوق تا به حال 56 هزار نفر را زیر پوشش خود قرار داده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل ادامه داد: متوسط پوشش کشوری این صندوق 19.9 درصد و در استان اردبیل بالغ بر 31 درصد و بالاتر از میانگین کشوری است.

وی گفت: با وجود اینکه سهمیه سال جاری استان برای پوشش بیمه ای 5442 نفر است ولی مصمم هستیم این میزان را به 10 هزار نفر برسانیم.

عبداللهی با اشاره به اینکه شهروندان شهرهای زیر 20 هزار نفر نیز می توانند به عضویت صندوق درآیند، گفت: 35 هزار نفر در شهرهای زیر 20 هزار خانوار فاقد بیمه هستند که می توانند زیرپوشش بیمه صندوق قرار بگیرند

به گفته وی غیر از اردبیل، گرمی، خلخال، مشگین شهر و پارس آباد جمعیت بقیه شهرهای این استان زیر 20 هزار نفر جمعیت است که می توانند به عضویت صندوق در آیند.

عبداللهی مبلغ پرداختی بیمه را 330 هزار تومان تا 840 هزار تومان در سال گفت و گفت: سال جاری افزایش رقم بیمه حدود 10 تا 15 درصد در سال انجام می شود.

عبداللهی ادامه داد: ماهانه سه هزار و 50 نفر در استان اردبیل از محل این صندوق مستمری دریافت می کنند که از این تعداد فقط 250 نفر از کارافتاده هستند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: این بیمه سه بخش بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت را شامل می شود و شامل خدمات درمانی نیست.

وی با بیان اینکه میزان مستمری متناسب با سنوات بیمه است، گفت: فردی که 50 سال سن دارد و عضو صندوق می شود باید 15 سال حق بیمه پرداخت کند و به اندازه سابقه 15 سال نیز در نهایت حقوق دریافت می کند.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 28292

به "اجرای 30 برنامه عملیاتی برای توسعه بیمه اجتماعی، پوشش 10 هزار نفری بیمه صندوق کشاورزان در اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 30 برنامه عملیاتی برای توسعه بیمه اجتماعی، پوشش 10 هزار نفری بیمه صندوق کشاورزان در اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید