احتمال اکران بدون قرار قبلی در عید فطر

به گزارش بلاگ پو، محمود بابایی تهیه کننده فیلم سینمایی بدون قرار قبلی به کارگردانی بهروز شعیبی بیان کرد که امید به اکران این فیلم در عید فطر سال آینده دارند.

احتمال اکران بدون قرار قبلی در عید فطر

به گزاریش گروه فرهنگی خبرنگاران، محمود بابایی تهیه کننده فیلم سینمایی بدون قرار قبلی به کارگردانی بهروز شعیبی درباره شرایط اکران این فیلم سینمایی گفت: در حال حاضر تکلیف اکران نوروز 1401 معین شده و 7 فیلم برای این فصل معین شده اند. ما هم می توانستیم برای این بازه ورود کنیم، اما اقدام نکردیم. معتقدم برای اکران باید ترکیب فیلم های روی پرده را هم مدنظر داشته باشیم. اینکه اکران نوروز، بازه زمانی مناسبی است، شکی نیست، اما باید ترکیب فیلم ها به گونه ای باشد که به اصطلاح فیلم شما خورده نشود و در هم پوشانی اکران، فیلم شما از بین نرود.

وی ادامه داد: از ابتدا نظر من هم این بود که برای اکران نوروزی اقدام کنیم، اما از آنجایی که در حال حاضر 200 فیلم در نوبت اکران هستند که در میان آن ها فیلم های جدی هم حضور دارد، با توجه به اطلاع از فیلم های حاضر در ترکیب نوروزی، احساس کردم فیلم ما در این ترکیب اکران نشود، بهتر است. احتمالاً در فرصت دیگر می توانیم اکران بهتری هم داشته باشیم.

بابایی درباره اینکه فیلم قبلی بهروز شعیبی در قابل مینی سریال در شبکه خانگی عرضه شد و با توجه به موفقیت این تجربه آیا امکان تکرار آن برای بدون قرار قبلی وجود دارد هم گفت: درباره عرضه سریالی روز بلوا طبیعتاً تهیه کننده آن فیلم باید توضیح دهد، اما گمان من این است که در آن مقطع سینما ها هنوز به پویایی امروز در دوران کرونایی نرسیده بودند و این دوستان به این جمع بندی رسیدند. امروز مردم به سینما می فرایند و فعالیت سینما ها شرایط بهتری پیدا کرده به همین دلیل هم در وهله اول برای من اکران عمومی فیلم بر پرده سینما حائز اهمیت است. به خصوص که این فیلم اساساً برای پرده سینما ساخته شده است.

تهیه کننده بدون قرار قبلی ضمن توضیح ویژگی های سینمایی این اثر برای اکران بر پرده عریض سینما تأکید کرد: برای عرضه این فیلم در پلتفرم ها تنها بعد از اکران عمومی آن می توان تصمیم گیری کرد. مهم این است که در حال حاضر در پی اکران فیلم بر پرده سینما ها هستیم. در آینده شاید در موقعیت و شرایط دیگری قرار بگیریم، اما در حال حاضر معتقدم هرچند منطق اقتصادی یک فیلم حائز اهمیت است، اما این فیلم اساساً برای نمایش بر پرده سینما ساخته شده و بهترین غایت برای آن اکران سراسری خوب با سالن های زیاد در سینما های کشور است.

وی با اشاره به بازخورد های اکران این فیلم در جشنواره فجر هم بیان نمود: بازخورد ها در جشنواره معمولاً برآوردی از اکران را به تهیه کننده می دهد. در طول برگزاری جشنواره هم همواره فیلم ما در آرای مردمی جزو 6 یا 7 فیلم اول در میان 22 فیلم بود و این برآیند خوبی برای ما بود. در عین حال بازخورد هایی هم که می گرفتیم این بود که اکثراً این فیلم را یک اثر حال خوب کن توصیف می کردند. همین کلیدواژه هم می تواند مردم را برای تماشای فیلم به سینما ها بکشاند.

این تهیه کننده تأکید کرد: شاید بعد از اکران عمومی به گزینه هایی مانند عرضه اینترنتی و یا تبدیل فیلم به مینی سریال فکر کنیم. در حال حاضر تایم فیلم نزدیک به 120 دقیقه است و راش های دیگری هم داریم که می توانیم در نسخه مینی سریال از آن ها استفاده کنیم، با این حال هنوز نگاهی به عرضه سریالی این فیلم نداریم و به آن فکر نکرده ایم.

بابایی درباره احتمال تغییر فیلم برای اکران عمومی نسبت به نسخه جشنواره هم گفت: احتمالاً تغییراتی خواهیم داشت و نسخه فیلم کمی کوتاه تر می شود، اما قطعاً تغییرات پیچیده ای نخواهد بود.

وی در پایان درباره بازه زمانی مناسب برای اکران عمومی بدون قرار قبلی اظهار کرد: شرایط کشور به گونه ای است که پیش بینی زمان مناسب برای اکران ساده نیست. بعد از اکران نوروز، اکران فطر در اولویت است، اما امسال اکران عید فطر در واقع اکران نوبت دوم نوروز محسوب می شود. اگر ترکیبی برای اکران عید فطر در سینما ها داشته باشیم، به نظرم موعد مناسبی برای اکران بدون قرار قبلی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 61469

به "احتمال اکران بدون قرار قبلی در عید فطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال اکران بدون قرار قبلی در عید فطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید