از اتوبان دانشگر تا وتوی تعویض تبریزی

به گزارش بلاگ پو، شفر امروز مثل شفر فصل قبل تصمیم نمی گیرد، وقتی قرار است تبریزی را به زمین بفرستد اما صدای تماشاگران او را مجاب به تعویض روح الله باقری می نماید.

از اتوبان دانشگر تا وتوی تعویض تبریزی

به گزارش خبرنگاران ، مهدیه دریابیگی ، استقلال به فاصله دو هفته باید دو بار به مصاف سایپا می رفت. تیمی که سرمربی اش هیچ گاه باخت را دوست ندارد، حتی اگر در یک بازی دوستانه مقابل دوستان قدیمی خود بنشیند. مهرداد میناوند در یکی از خاطراتش تعریف می کرد که علی دایی در بازی های دوستانه هم آن قدر اصرار به تکرار بازی دارد تا انتها برنده آن بازی گردد و حاضر نیست بازنده باشد، حالا در نظر بگیرید این مربی برای نزدیک شدن به جامی که می تواند او را به آسیا ببرد، فقط یک شانس برد دارد و بازی تکرار نخواهد شد. در چنین میدانی علی دایی را چطور تصور می کنی؟ همان مردی که محکم می ایستد و از تمام داشته هایش برای بردن استفاده می نماید. این روحیه شکست ناپذیری را در بازی پنج شنبه از او دیدیم. همان جایی که مهره های بازی او یکی کم تر از حریف بود.

استقلال بازی قبلی خود را باخته بود با این تصور که اگر داور پنالتی روی دانشگر را گرفته بود، انها بازنده نبودند، اما این بار خیلی طول نکشید داور بازی با یک اشتباه دروازه بان حریف نقطه پنالتی را نشان داد و استقلال یک برصفر از حریف پیش افتاد. این یعنی یک آغاز رویایی برای تیمی که دوباره رویای قهرمانی جام حذفی را در سر می پروراند، اما در سوی دیگر همان مردی بود که از شکست ناپذیریش صحبت به میان آمد، شرایط هم برای تغییر زودهنگام نتیجه بود و در جایی که استقلال تمام داشته هایش را از دست داده بود، راه را برای اجرای تفکرات دایی بازگذاشت.

نبود وریا غفوری به دلیل محرومیت، غیبت منتظری به دلیل مصدومیت و همچنین حذف علی کریمی به دلیل آسیب دیدگی باعث شد تا شفر دوباره در خط دفاع ترکیب جدیدی رو کند، اما اشتباهات متعدد ترکیب جدید آن قدر زیاد بود که شاگردان دایی هرگاه اراده کردند تا دروازه استقلال را باز نمایند، مانعی در سر راه خود نمی دیدند حتی اخراج سارفو نیز بهانه ای نشد تا این ضعف استقلال درکمی تعداد بازیکنان حریف گم گردد، اتفاقی که حتی خوشایند بازیکنان سایپا هم شد. به گواه افراد داخل زمین بازیکنان سایپا گفته بودند که همیشه اخراج سارفو به نفع آنها می گردد و در غیاب این بازیکن بهتر هم بازی می نمایند. اتفاقی که در دو بازی این تیم افتاده و بعد از اخراج سارفو شاگردان دایی راحت بازی را برده اند.

اما طرف مقابل این تیم استقلال است که انگار بازیکنانش وظایف خودشان یادشان رفته است. محمد دانشگر همان بازیکنی بود که اشتباهات متعددش درون زمین اتوبانی ساخت تا مهدی ترابی خیلی راحت و بدون داشتن مزاحمی به اهدافش برسد. استقلال نیمه اول شرایط بهتری نسبت به سایپا داشت، اما از این شرایط درست استفاده نکرد. نیمه دوم می توانست بهتر آغاز گردد اگر شفر اصرار به اشتباهات قبلی خود نداشت. مرتضی تبریزی همان بازیکنی بود که گویا سرمربی آلمانی استقلال از او خواست تا خودش را برای نیمه دوم گرم کند. تبریزی تمام مدت بین دو نیمه خودش را گرم کرد اما معلوم نشد چه اتفاقی افتاد که شفر نظرش عوض شد و اصلا به تبریزی بازی نداد، بدتر این که وقتی گرو نتوانست در چند صحنه دروازه حریف را باز کند، تماشاگران روح الله باقری را صدا زدند و با تشویق آنها شفر از باقری خواست به جای تبریزی وارد زمین گردد، اتفاقی که در قاب تلویزیون دیده نشد و ماجرای پنهان دیداری بود که با اشک و حسرت به انتها رسید.

مدتها است که شفر با برانکو قیاس می گردد و این کاملا طبیعی است. برانکو توانسته در تیم رقیب با حداقل امکانات به بهترین نتایج برسد، اما در استقلال انگار هیچ چیز سر جای خودش نیست. اشخاصی که از نزدیک در کنار تیم استقلال حضور دارند حتی می گویند بازیکنان این تیم از حضور پرتعداد تماشاگران در استادیوم دچار استرس می شوند و خیلی بدشان نمی آید سکوهای استادیوم آزادی را خالی ببینند. از طرفی بازیکن معترض به بازی گرفته می گردد، با تشویق طرفداران جای بازیکن تعویضی عوض می گردد و بنا بر لجبازی هم هرچیز دیگری که بتوان نام آن را گذاشت، گرو الحاجی و نویمایر در تریکب اصلی قرار می گیرند.

امروز چه چیزی می تواند به استقلال یاری کند تا از این بحران بیرون بیاید؟ هیچ کس با تغییر سرمربی موافق نیست، اما برای این که استقلال از این روزهای برزخی بیرون بیاید چه تدبیری درست و منطقی است؟

اعضای هیات مدیره استقلال می خواهند تشکیل جلسه بدهند، نفراتی که نه تعدادشان قانونی است و نه تکلیفشان از نظر قانون بازنشستگی معین شده است، فقط وقتی تیم دچار چنین وضعیتی می گردد تصمیم می گیرند جلسه اضطراری بگذارند و بعد خروجی این جلسات هم هیچ چیز نیست، حتی یکی از مسوولان هم به خودش زحمت نمی دهد از طرفدار عذرخواهی کند.

جام حذفی برای استقلال تمام شد، همانطور که چندی پیش بازی های آسیایی تمام شد، حالا اما استقلال برای ادامه لیگ احتیاج به بازنگری دارد، به حذف آن چه در ادامه می تواند این تیم را نجات دهد. اشتباهات خط دفاعی، گل نزدن مهاجمان همان ترس همیشگی است که با استقلالی ها مانده و هنوز راه حلی برای آن پیدا نشده است.

Zoom

این روزها یکی از مشکلاتی که درون تیم وجود دارد و حتی دهان به دهان می چرخد، تسلیم شدن شفر به اعتراض بازیکنان است، بعضی از بازیکنان می گویند در این تیم هرکسی اعتراض می نماید وارد ترکیب می گردد و این برای استقلال خوب نیست. سرمربی آلمانی استقلال فصل پیش متفاوت عمل می کرد و بازیکنان معترض را حتی به تیم های پایه تبعید می کرد، اما در فصل جاری نوع برخورد این مربی با اتفاقاتی که در تیم می افتد باعث نگرانی شده است. این موارد خودش می تواند در کنار هم از عوامل موفق نشدن تیم باشد.

10-1

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 2577

به "از اتوبان دانشگر تا وتوی تعویض تبریزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از اتوبان دانشگر تا وتوی تعویض تبریزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید