استقرار نیروهای آمریکایی در کنار میادین نفتی

به گزارش بلاگ پو، نیروهای آمریکایی وارد شهر الدرباسیه سوریه واقع در نزدیکی مرزهای ترکیه شده و در نزدیکی میادین نفتی آنجا مستقر شدند.

استقرار نیروهای آمریکایی در کنار میادین نفتی

به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، نیروهای آمریکایی وارد شهر الدرباسیه سوریه واقع در نزدیکی مرزهای ترکیه شده و در نزدیکی میدان های نفتی موجود در این منطقه که نیروهای سوریه دموکراتیک نیز در آنجا حضور دارند، مستقر شدند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که تعداد معینی از این نیروها جهت تامین امنیت میادین نفتی موجود در شمال و شرق سوریه در برابر حملات داعش در این کشور باقی خواهند ماند.

به گفته کارشناسان، حفاظت از میدان های نفتی شمال و شرق سوریه در برابر داعشی ها هدف اعلام شده دولت آمریکاست اما معین است که مساله فراتر از اینهاست و آمریکا قصد دارد از این میدان های نفتی استفاده کرده و بر طرف هایی که از آنها استفاده می کنند نیز کنترل داشته باشد.

ترامپ نیز بارها آشکارا این هدف خود را گفت و با وجود هشدارهای کارشناسان حقوقی درباره اینکه چنین اقدامی می تواند در سطح جنایت جنگی قرار بگیرد، پیشنهاد کرد که یکی از شرکت های نفتی آمریکا مدیریت میدان های نفتی شمال سوریه را بر عهده بگیرد.

رئیس جمهوری آمریکا آخرین بار نیز در یکی از مصاحبه هایش با خبرنگاران درباره سوریه، از علاقه خود به نفت گفت.

استراتژی جدید آمریکا باعث ناخرسندی روسیه، قدرتمندترین بازیگر در سوریه و هم پیمان مهم دولت سوریه شده و وزارت دفاع روسیه نیروهای آمریکایی را متهم به دزدی با کنترل بر میادین نفتی سوریه کرده و گفته: مالکیت این میدان های نفتی منحصرا برای دولت سوریه است.

با این تحولات آینده میادین نفتی موجود در شمال شرق سوریه در گرو تحولات راه چاره سیاسی در دوره آینده است.،ایسنا

بیشتر بخوانید، لحظه به لحظه با عملیات ترکیه در سوریه

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 14958

به "استقرار نیروهای آمریکایی در کنار میادین نفتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار نیروهای آمریکایی در کنار میادین نفتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید