اسکیمر چطور حسابتان را خالی می نماید

به گزارش بلاگ پو، فعال شدن رمز پویا یا همان رمز یکبارمصرف، کار و کاسبی مجرمان فیشینگی را کساد نموده و آن ها را به سمت روش های دیگر سارقان فضای مجازی برده است؛ موضوعی که رئیس پلیس فتای تهران آن را تایید نموده است. یکی از روش هایی که این روز ها بازارش داغ شده، اسکیمر است.

اسکیمر چطور حسابتان را خالی می نماید

روزنامه جام جم در ادامه نوشت: روشی که بی توجهی مالباخته به اخطار های پلیسی و قضایی باعث می گردد در مدت چند ثانیه کارت بانکی تان را تقدیم دزد کنید. امیر 26ساله یکی از مجرمان حرفه ای اسکیمر است که در عملیات پلیس آگاهی دستگیر شد و در آژیر قرمز این هفته به مصاحبه با ما نشست و ناگفته های این روش سرقت را فاش کرد.

چند سال داری؟

26 سال.

تحصیلاتت؟

فوق دیپلم.

اسکیمر به چه معنی است؟

یعنی کپی کارت بانکی.

شرح می دهی؟

ببینید، در این روش یک دستگاه به کارت خوان یا دستگاه عابربانک نصب می گردد و کارت های بانکی را کپی می نماید. البته در ایران روش کارت خوان استفاده می گردد و من ندیدم کسی سراغ شیوه عابربانکی برود.

چرا؟

چون راحت تر است. برای روش عابربانکی کار مقابل دوربین بانک انجام می گردد و خیلی زود لو می روی. بعد هم تجهیزاتش در بازار نیست.

تجهیزات روش اسکیمر با کارت خوان وجود دارد؟

دنبالش باشی گیر می آید. بازار سیاه دارد. حرفه ای های این کار می دانند از کجا بگیرند.

تو چطوری خریدی؟

به وسیله یک آگهی اینترنتی. یک قاچاقچی برایمان آورد.

چه شد که به فکر این کار افتادی؟

من درس خوانده نرم افزار هستم. با این شیوه در فضای مجازی آشنا شدم. روش راحتی برای پول درآوردن بود و باندی تشکیل دادم و آغاز کردیم.

چند وقت است با اسکیمر سرقت می کنی؟

حدود شش ماهی می گردد.

بقیه را از کجا تهیه کردید؟

بقیه تجهیزات در بازار راحت پیدا می گردد. یک دستگاه چاپ می خواستیم و تعدادی کارت.

خوب پیداکردن کارت های بانکی سخت نیست؟

فکر می کنید کارت های بانکی، کارتی خاص با ضریب امنیت بالا است؟ کارت های ساعت زنی یا کارت هایی که با آن در اتاق های هتل را باز می نمایند، هیچ فرقی با کارت های بانکی ندارند. این کارت ها را خام می خریدیم و بعد از کپی کارت های بانکی، اطلاعات را روی همین کارت های خام می ریختیم. فقط یک مرحله دیگر باقی می ماند.

چه مرحله ای؟

کارت های خام را تبدیل به کارت های بانکی کنیم. دستگاه چاپ خریده بودیم و طرح هر بانکی را که می خواستیم روی آن درج می کردیم. بعد هم مشخصات می زدیم و کار تمام می شد.

چطور حساب ها را خالی می کردید؟

به طلافروشی و صرافی ها می رفتیم و طلا و دلار می خریدیم.

خب، الان برای خرید طلا و دلار کارت شناسایی می خواهند. این طوری که زود لو می رفتید.

از کارت های اجاره ای استفاده می کردیم. از معتادان کارت ملی می گرفتیم و به آن ها پول می دادیم. موقع چاپ مشخصات روی کارت ها هم اسم و فامیل کارت ملی مورد نظر را می زدیم.

در این مدت چند کارت کپی کردی؟

حدود هزار کارت.

چقدر برداشت کردید؟

فکر کنم دومیلیارد تومانی شد.

تمام موجودی حساب ها را خالی می کردید؟

ما دزدان منصفی بودیم و اگر موجودی حسابی پایین بود از آن برداشت نمی کردیم.

یعنی چقدر؟

زیر 200 هزار تومان.

کارت ها را کجا کپی می کردید؟

اغلب هم صنف های من در پوشش دستفروش کنار خیابان این کار را می نمایند تا ردیابی نشوند. اما ما مغازه می زدیم. مغازه ای در ورودی شهر های شمالی اجاره می کردیم. مسافران بهترین طعمه ما بودند. هر کسی به مسافرت می آید، حسابش پر پول است. بعد از چند دستبرد مغازه را تغییر می دادیم.

فکر می کردی دستگیر شوی؟

نه. خیلی حرفه ای عمل می کردیم.

توصیه ات به مردم؟

کارت ها امنیت کافی ندارند و باید خودشان مراقب باشند که در دام مجرمان اسکیمری گرفتار نشوند. دزدان اسکیمری اغلب کارت خوان را در محلی قرار می دهند که مشتری نتواند رمز را بزند و از او می خواهند که رمز را اعلام کند. طعمه ها هم به راحتی رمز را اعلام نموده و خود را گرفتار می نمایند. تمام مراحل اسکیمر بدون داشتن رمز فایده ای ندارد. پس رمز را اعلام ننمایند تا حساب شان خالی نگردد. اگر به سفر یا خرید می روید، یک کارت را برای خرید اختصاص دهید و پول را بر اساس احتیاج به آن کارت انتقال دهید. موقع خرید هم از آن بهره ببرید. برخی کارت هایی که کپی می کردیم حکم دستبرد به گاوصندوق را برای ما داشت.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: فرارو
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 31354

به "اسکیمر چطور حسابتان را خالی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکیمر چطور حسابتان را خالی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید