اعلام لیست داروهای ممنوعه حجاج

به گزارش بلاگ پو، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به زائران حج سال جاری توصیه کرد که پیش از عزیمت به سرزمین وحی به پیاده روی و کسب آمادگی جسمی برای طول سفر بپردازند.

اعلام لیست داروهای ممنوعه حجاج

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمدتقی حلی ساز گفت: فعالیت های کادر درمانی و پزشکی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر کشورمان قبل از حضور کاروان های زائران در شهرهای مدینه منوره و مکه مکرمه شروع خواهد شد تا همه امکانات برای حضور زائران ایرانی مهیا باشد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مورد داروهای تخصصی بیماران شرح داد: زائران بیمار برای بردن داروهای تخصصی خود با توجه به شرایط ذکر شده از جمله همراه داشتن نسخه پزشکی منعی ندارند. زائران باید پیش از به همراه بردن داروهای تخصصی با پزشک مربوطه مشورت و نسخه پزشکی با فرمت عربی را دریافت نمایند.

وی اضافه نمود: لیست داروهای ممنوعه نیز اعلام شده است که شامل آمپول پتیدین 50 و 100 میلی گرم، آمپول مرفین 10 میلی گرم، قرص متادون 5 و 20 میلی گرم، شربت متادون، قرص هیدرومرفین 2 میلی گرم، قرص متیل فنیدات هیدروکلراید، قرص ترامادول 50 و 100 میلی گرم، آمپول ترامادول 50 میلی گرم، شربت اکسپکتورانت کدئین، قرص استامینوفن کدئین، آمپول دیازپام 10 میلی گرم، قرص دیازپام 2 ،5 و 10 میلی گرم، آمپول بوپرنورفین و قرص بوپرنورفین می گردد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به الزامی بودن انجام واکسن مننژیت گفت: بسیاری زائران با مراجعه به دفاتر جمعیت هلال احمر، واکسیناسیون را انجام داده اند و افرادی که هنوز مبادرت به این مهم نکرده اند باید در فرصت باقیمانده به محل های تزریق واکسن مننژیت مراجعه نمایند.

حلی ساز در ادامه به بیان بعضی توصیه های پزشکی و درمانی پرداخت و اظهارکرد: بهداشت فردی یکی از مهمترین راهکارها برای سالم ماندن در ایام حج است بنابراین زائران از هم اکنون به توصیه ها و نکات بهداشتی توجه جدی داشته باشند.

وی اضافه نمود: با توجه به گرمای هوا همچنین فعالیت های بدنی زائران به ویژه پیاده روی و انجام اعمال در ایام تشریق، زائران باید با آمادگی کامل جسمی و توجه به نکات بهداشتی به سرزمین وحی عزیمت نمایند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اظهار کرد: زائران برای کسب آمادگی جسمانی و حفظ استطاعت جسمی به صورت روزانه به پیاده روی بپردازند. پیاده روی یکی از راهکارهایی است که موجب حفظ آمادگی جسمانی خواهد شد و در این زمینه باید به نکات بهداشتی و درمانی توجه ویژه ای گردد.

به گفته حلی ساز، زائران باید به غیر از آمادگی برای کسب قوای جسمانی نسبت به تهیه کفش و ملزومات مناسب برای این سفر مبادرت نمایند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 8263

به "اعلام لیست داروهای ممنوعه حجاج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام لیست داروهای ممنوعه حجاج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید