انتشار ماهنامه فیلمنامه نویسی فیلم نگار

به گزارش بلاگ پو، تهران (پانا) - نسخه دیجیتال شماره 218 (فروردین 1400) ماهنامه فیلمنامه نویسی فیلم نگار در سایت این ماهنامه تخصصی نهاده شد.

انتشار ماهنامه فیلمنامه نویسی فیلم نگار

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در بخش کشمکش این شماره از فیلم نگار، به نقد و آنالیز فیلم های حاضر در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر پرداخته شده و در بخش پرونده موضوع مفاهیم تخصصی فیلمنامه نویسی (کلیشه و ضدکلیشه) مورد توجه قرار گرفته است.

در بخش سینمای دنیا شماره 218 ماهنامه تخصصی فیلم نگار، در کشمکش با سیناپس سرزمین آواره ها، نگاهی به مفهوم تنهایی در دل خرده پیرنگ های فیلمنامه سرزمین آواره ها، سیناپس میناری، بحران آفرینی و شخصیت مکمل در فیلمنامه میناری، سیناپس آشیانه، درباره شخصیت پردازی در آشیانه همراه خواهید شد.

همچنین در بخش از زبان فیلمنامه نویس سینمای دنیا این شماره، گفت وگوی آلفونسو کوارون با کلویی ژانو فیلمنامه نویس و کارگردان سرزمین آواره ها، گفت وگوی دینو ری راموس و جنل ریلی با لی ایساک، گفت وگو با شان دورکین درباره فیلمنامه آشیانه منتشر شده و در بخش مکاشفات، با سخنرانی نوا بامباک در سمینار بفتا همراه می شوید.

پرونده فیلمسازان شاخص ژانر در این شماره به ژان پیرملویل و ژانر گنگستری پرداخته است.

بخش فیلمنامه کامل این شماره از فیلم نگار نیز به فیلم محاکمه شیکاگو اختصاص دارد و علاوه بر انتشار متن کامل فیلمنامه، یادداشت مترجم، سکانس برگزیده و فیلمنامه از منظر مقدمه چینی و نحوه معرفی شخصیت ها و گفت وگوی رامتین شهبازی و آرش خوشخو درباره فیلمنامه محاکمه شیکاگو را خواهید خواند.

علاقه مندان به فیلمنامه نویسی و خوانندگان این ماهنامه تخصصی می توانند با مراجعه به سایت www.filmnegar.ir ضمن خرید نسخه پی دی اف (به شکل نسخه دیجیتال)، از مطالب بخش های سینمای ایران و سینمای دنیا منتشر شده در این سایت استفاده کنند.

بر اساس این خبر، همچنین برای مخاطبان مجله این امکان فراهم شده تا فیلمنامه ها و پرونده های مندرج در فیلم نگار را هم به صورت جداگانه به وسیله این سایت خریداری کنند.

فیلم نگار به صاحب امتیازی سازمان سینمایی و با حمایت بنیاد سینمایی فارابی منتشر می گردد و نصرت الله تابش مدیر مسئول و سردبیر و میثم محمدی دبیر تحریریه فیلم نگار هستند.

در سایت این مجله تخصصی، اخبار مربوط به فیلمنامه (در سطح ایران و دنیا)، معرفی فیلم های روز ایران و دنیا، نقدهایی پیرامون فیلمنامه فیلم های ایرانی و بعضی فیلم های خارجی، مقالاتی پیرامون فیلمنامه نویسی، ترجمه بعضی مقالات سینمایی معتبر پیرامون فیلمنامه و فیلمنامه نویسی و ... قابل دسترسی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 45069

به "انتشار ماهنامه فیلمنامه نویسی فیلم نگار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار ماهنامه فیلمنامه نویسی فیلم نگار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید