انتقاد دوباره از بودجه آموزش عالی ، افزایش 10 درصدی فقط کفاف حقوق و دستمزد را می دهد

به گزارش بلاگ پو، هر سال در زمان ارائه لایحه بودجه به مجلس، مسئولان دانشگاه ها و وزارت علوم نسبت به میزان افزایش بودجه آموزش عالی و پژوهش گلایه دارند. معاون وزیر علوم سال جاری افزایش حدود 10 درصدی بودجه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی را در لایحه بودجه 99 فقط برای پرداخت حقوق و دستمزد کافی دانسته است.

انتقاد دوباره از بودجه آموزش عالی ، افزایش 10 درصدی فقط کفاف حقوق و دستمزد را می دهد

به گزارش بلاگ پو به نقل از ایسنا، دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم از افزایش حدود 10 درصدی بودجه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در لایحه بودجه سال 99 اطلاع داد و گفت: این میزان فقط پرداخت حقوق و دستمزد را کفاف می نماید.

وی همچنین به آخرین شرایط تخصیص بودجه دانشگاه ها در امسال اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر کمتر از 60 درصد اعتبارات مصوب دانشگاه ها تخصیص پیدا نموده است که البته میزان این تخصیص در دانشگاه ها متفاوت است، اما در مجموع متوسط 9 ماهه تخصیص دانشگاه های ما حدود 57 درصد است.

  • مجله دانشگاه های ایران

وی در ادامه از افزایش حدود 10 درصد بودجه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی برای سال 99 در لایحه پیشنهادی دولت اطلاع داد و گفت: معتقد هستیم این میزان احتیاج دانشگاه ها و مراکز پژوهشی را رفع نمی نماید چراکه احتیاجهای این مراکز صرفا بخش پرداخت حقوق نیست بلکه فعالیت های پژوهشی و تحقیقی را نیز شامل می گردد.

معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: این بودجه پیشنهادی، یک مبلغ متوسط است و ممکن است برای بعضی دانشگاه ها افزایش و یا کاهش داشته باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 17277

به "انتقاد دوباره از بودجه آموزش عالی ، افزایش 10 درصدی فقط کفاف حقوق و دستمزد را می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد دوباره از بودجه آموزش عالی ، افزایش 10 درصدی فقط کفاف حقوق و دستمزد را می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید