بالاترین ضرایب هوشی جهان متعلق به چه کسانی است؟

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران: به نظرتان چه کسی بیشترین ضریب هوشی (IQ) را در طول تاریخ داشته است؟ جواب این سوال شاید شما را شگفت زده کند. هوش یک شمشیر دو لبه است. هوش هم مثل زیبایی می تواند برای دارنده اش، نعمت یا بلا باشد. گاهی اوقات باهوش ترین افراد در میان ما سخت ترین زندگی ها را دارند. گاهی اوقات هم آنقدر جذاب هستند که باعث می شوند بقیه به چشم نیایند. روش های مختلفی برای اندازه گیری هوش وجود دارد و انواع مختلف هوش هم وجود دارد، اما این مطلب روی بالاترین نمره ضریب هوشی یا همان آی کیو تمرکز دارد.

بالاترین ضرایب هوشی جهان متعلق به چه کسانی است؟

آلبرت انیشتین

نابغه آلمانی، آلبرت انیشتین، آنقدر مشهور است که از نام خانوادگی او به عنوان یک اصطلاح رایج برای اشاره به افراد باهوش و نابغه استفاده می نمایند. همچنین او یکی از دو فیزیکدان نظری است که حتی کسانی که هیچ علاقه ای به فیزیک ندارند هم نامش را می دانند. او در طول حیاتش بیش از 300 مقاله علمی نوشت، علاوه بر این نامه ای به رئیس جمهور روزولت نوشت تا او را از خطرهای تسلیحات هسته ای مطلع کند. انیشتین یک فعال سیاسی فداکار و عضو انجمن ملی پیشرفت رنگین پوستان بود. ضریب هوشی او بین 160 تا 190 بود.

ناتان لئوپولد (Nathan Leopold)

ناتان لئوپولد یک کودک اعجوبه با ضریب هوشی 210 بود. او دوران کودکی سختی داشت، دوستان کمی داشت و در 12 سالگی مورد تعرض نهاده شد. همچنین او قاتلی بود که علاقه وسواس گونه ای به ارتکاب جنایات کامل داشت. او در سال 1924 با همکاری ریچارد لوب، پسرعموی 14ساله او را کشت. با وجود عمدی بودن این قتل، هیچ کدام اعدام نشدند و لئوپولد آن قدر عمر کرد تا از زندان آزاد شد. او بعد از زندان به پورتوریکو رفت و به تدریس ریاضیات در دانشگاه پورتوریکو مشغول شد. این قتل الهام بخش فیلم طناب اثر آلفرد هیچکاک شد.

نادیا کمیوکووا (Nadia Camukova)

ضریب هوشی نادیا 200 است. این پروفسور اهل مسکو می تواند به هفت زبان مختلف و هشت گویش ترکی صحبت کند و اکنون استاد دانشگاه ترکیه است.

جیکوب بارنت (Jacob Barnett)

وقتی جیکوب بسیار کوچک بود، به والدینش گفته شد که او مبتلا به اوتیسم شدید است و احتمالا هرگز یاد نمی گیرد بند کفش های خود را ببندد. اما او با ضریب هوشی او 170، دانشجوی دکترای دانشگاه واترلو در اونتاریو، کانادا شد. معلمان به مادرش، کریستین، گفته بودند که او نمی تواند چیزی بیش از مهارت های ابتدایی را یاد بگیرد، اما کریستین بر خلاف توصیه آن ها، جیکوب را از کلاس های استثنایی خارج کرد و راهش را ادامه داد.

ریچارد روسنر (Richard Rosner)

ضریب هوشی ریچارد روسنر 192 است، اما رزومه او جالب است. روسنر به عنوان نویسنده و مدل کار نموده و یک بار هم در آگهی بازرگانی ظاهر شده است. او روزانه بیش از 30 قرص و مکمل مصرف می نماید و روزی دو ساعت و نیم ورزش می نماید.

نیکولا پلیاک (Nikola Poljak)

نیکولا پلیاک محقق و فیزیکدان کروات با ضریب هوشی 182 است. او در آزمایشگاه ملی بروکهاون در نیویورک، پژوهشگر است.

ویلیام جی. سایدیس (William J. Sidis)

والدین سایدیس تصمیم داشتند فرزند نابغه ای بار بیاورند و به هدف خود رسیدند. ضریب هوشی فرزند نابغه آن ها بیش از 250 بود. مادرش، سارا، پزشک بود (در اواخر دهه 1800 پزشکان زن بسیار نادر بودند) و پدرش، بوریس، استاد دانشگاه بود. بوریس و سارا فرزند خود را طوری می آراستند که شبیه نابغه ها باشد. ویلیام از شش ماهگی حرف زدن را با گفتن کلمات ساده ای مثل در آغاز کرد. او در هفت سالگی به هفت زبان مختلف صحبت می کرد و دروس دبیرستان را می خواند. متاسفانه این ها، برایش فرصتی برای بچگی کردن باقی نمی گذاشت.

هاوارد در 9 سالگی سایدیس را پذیرفت، اما تا 12 سالگی به او اجازه حضور ندادند. او در بزرگسالی از همه چیز دلزده شد، شهر به شهر سفر می کرد، اغلب نامش را عوض می کرد و مشاغل مختلف و ساده ای مثل کار در فروشگاه را به عهده می گرفت. او چندین کتاب نوشت که بیشتر آن ها وحشتناک و خسته نماینده بودند. گفته می گردد او بسیار غمگین بوده و در 46 سالگی در اثر سکته مغزی می میرد. زندگی او یک ماجرای هشداردهنده برای والدینی است که به فرزندان خود زیاد سخت می گیرند.

پل آلن (Paul Allen)

پل آلن میلیونر متولد سیاتل بود که ضریب هوشی ا ش بین 160 تا 170 بود. آلن، دوست قدیمی بیل گیتس، قبل از بازنشستگی در سال 2000 در مایکروسافت کار می کرد. او یک فرد نیکوکار و بشردوست بود که متاسفانه در سال 2018 در اثر شوک سپتیک درگذشت.

یودیت پولگار (Judit Polgár)

ضریب هوشی یویت پولگار، قهرمان شطرنج مجارستانی، 170 است. او در 15 سالگی به عنوان استاد بزرگ شطرنج شناخته شد، جوان ترین کسی که تا به حال به این مقام رسیده است. او بهترین شطرنج باز زن تاریخ است.

فیلیپ امیگوالی (Philip Emeagwali)

فیلیپ امیگوالی دانشمند کامپیوتر اهل نیجریه است که بیل گیتس آفریقا نامیده می گردد. با وجود این که دکتر امیگوالی در کشوری بزرگ شد که گرفتار جنگ داخلی بود و به خاطر نداشتن پول کافی، در 14 سالگی مجبور به ترک تحصیل شد، سخت کار کرد و بورسیه تحصیلی دانشگاه اورگان را در 17 سالگی کسب کرد. او با الهام از لانه زنبور های عسل، سریع ترین کامپیوتر جهان را ساخت و با این کار، به بازدهی میدان های نفتی یاری کرد و میلیون ها دلار در سال صرفه جویی کرد. ضریب هوشی او 190 است.

ترنس تائو (Terence Tao)

ترنس تائو در استرالیا و از والدین هنگ کنگی به جهان آمد. او اولین تحقیقش را در 15سالگی منتشر کرد، دکترای خود را از دانشگاه پرینستون و در 21سالگی گرفت و در 24سالگی استاد دانشگاه شد. ضریب هوشی او 225 است.

کریستوفر لنگان (Christopher Langan)

بعضی کریستوفر لنگان را باهوش ترین مرد آمریکا می دادند. او قبل از چهار سالگی خودش خواندن را یاد گرفت. لنگان مشاغل تصادفی زیادی داشته، مثل کارگر کشاورزی، آتش نشان جنگل و ..، اما بیشتر به خاطر مدل تئوری-شناختی جهان شناخته می گردد که درباره ارتباط ذهن و واقعیت است. ضریب هوشی او 195 است.

میسلاو پرداوچ (Mislav Predavec)

میسلاو استاد ریاضیات اهل کرواسی با ضریب هوشی 192 است. از هر یک میلیارد نفر فقط یک نفر ضریب هوشی بالاتر از 190 دارد. سرگرمی مورد علاقه میسلاو آزمون های هوش بسیار سخت است.

ایوان ایوک (Ivan Ivec)

ریاضیدان کروات، ایوان ایوک، با ضریب هوشی 174 متخصص آزمون های هوش است. او یک وبسایت آزمون های ضریب هوشی دارد. ایوان می گوید محدودیت زمانی در تست های هوش قدیمی لزوما ایده آل و یا نشانگر هوش نیست. افراد باهوش زیادی هستند که می توانند مسائل پیچیده را حل نمایند، اما سرعتشان کم است و به زمان بیشتری احتیاج دارند.

کیم اونگ یونگ (Kim Ung-Young)

کیم اونگ یونگ در سه سالگی به چهار زبان مختلف مسلط بود بنابراین عجیب نیست که ضریب هوشی او 210 باشد. کیم در کره جنوبی به جهان آمده است. او به ایالات متحده مهاجرت کرد و یک دهه برای ناسا کار کرد تا اینکه به کره بازگشت. او درباره خاص بودن می گوید: مردم همواره سعی می نماید با نادیده دریافت شادی های عادی خود، خاص باشند. اما باید بدانند که خوشبختی یعنی همین چیز های عادی مثل دوستان، خاطرات به یادماندنی مشترک و ... به همین دلیل می دانم چیزی که می گویم مهم است. خاص بودن به اندازه یک زندگی عادی مهم نیست.

کریس هیراتا (Chris Hirata)

اخترفیزیک دان متولد میشیگان، کریس هیراتا، جوانترین آمریکایی دریافت نماینده مدال طلای المپیاد بین المللی فیزیک شد. او کارشناسی خود را از انستیتوی فناوری کالیفرنیا گرفت و در 16 سالگی آغاز به کار برای ناسا کرد. او در سال 2005 (در 22 سالگی) مدرک دکترای فیزیک خود را از دانشگاه هاوارد گرفت. کریس اکنون استاد فیزیک و نجوم در دانشگاه ایالتی اوهایو است. ضریب هوشی او 225 است.

گری کاسپاروف (Garry Kasparov)

گری کاسپاروف روسی بهترین شطرنج باز تاریخ به حساب می آید. او در سال 1996 و 1997 در مقابل یک اَبَررایانه به نام دیپ بلو شطرنج بازی کرد، در اولین مسابقه پیروز شد و دومین مسابقه را دیپ بلو برد. این اولین بار بود که یک ماشین، قهرمان شطرنج جهان را در یک مسابقه کلاسیک تحت آیین نامه مسابقات شکست می داد. کاسپاروف همچنین نویسنده و فعال سیاسی با ضریب هوشی 194 است.

استیون هاوکینگ (Stephen Hawking)

استیون هاوکینگ مشهورترین فیزیکدان نظری در تاریخ جهان است. او و انیشتین، دو فیزیکدان نظری هستند که حتی کسانی که با فیزیک سروکار ندارند هم نامشان را شنیده اند. او در 12 سالگی مبتلا به اسکلروز جانبی آمیوتروفیک شناخته شد، یک بیماری که بیشتر افراد را در عرض 5 سال می کشد. اما استاد هاوکینگ تا 76 سالگی عمر کرد. او با جایگاه چرخدار مخصوصش حرکت و ارتباط برقرار می کرد. ضریب هوشی او 160 است.

والتر اوبراین (Walter OBrien)

والتر اوبراین بازرگان ایرلندی و یکی از بزرگان فناوری با ضریب هوشی 190 است. معلمانش در کودکی گمان می کردند که او مبتلا به اوتیسم باشد. اما آزمایش ها علائم اوتیسم را تایید نکردند، او فقط بیش از حد باهوش بود. والتر در 13 سالگی سرور های امنیتی اصلی ناسا را هک کرد و نقشه های شاتل فضایی را دزدید. گفته می گردد که او کسب و کارش را به عنوان راهی برای بیرون ماندن از زندان آغاز کرد.

مریلین ووس سونت (Marilyn vos Savant)

مریلین متولد میسوری است و در سال 1986 با ضریب هوشی 228 به عنوان بالاترین ضریب هوشی در کتاب رکورد های گینس ثبت شد. همسرش، رابرت جارویک، اولین قلب مصنوعی پیروز را طراحی کرد. آن ها لقب باهوش ترین زوج نیویورک را از مجله نیویورک دریافتد.

لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinici)

متاسفانه، هیچ آزمایشی برای اندازه گیری ضریب هوشی داوینچی در دوران رنسانس انجام نشده، اما تخمین می زنند که ضریب هوشی او بین 180 تا 190 بوده باشد. هر چند بیشتر مردم داوینچی را به خاطر نقاشی هایش می شناسند، اما او در بسیاری زمینه ها از جمله ریاضیات، زمین شناسی، نقشه برداری و مهندسی تخصص داشت. همچنین یکی از پیروز ترین و بااستعدادترین هنرمندان تاریخ بود.

نیکولا تسلا (Nikola Tesla)

ضریب هوشی تسلا هم مانند داوینچی در زمان زنده بودنش آزموده نشد. اما ضریب هوشی او را حدود 200 تخمین می زنند که با توجه به اختراعات او عجیب نیست. بسیاری از اختراعات او مثل کنترل ریموت را در زندگی روزمره استفاده می کنیم. او در سال 1926 تلفن های همراه را پیش بینی کرد.

اندرو وایلز (Andrew Wiles)

اندرو وایلز ریاضیدان دانشگاه آکسفورد است. او قضیه آخر فرما(Fermat) را ثابت کرد، قضیه ای که 350 سال کسی نمی توانست ثابت کند. ضریب هوشی او 170 است.

جینا دیویس (Geena Davis)

ضریب هوشی بازیگر زن برنده جایزه آموزشگاه، جینا دیویس، 140 است. او به زبان سوئدی مسلط است.

اَینان کالی (Ainan Cawley)

اینان کالی، کودک اعجوبه متولد سنگاپور در سال 1999 به جهان آمد و در 7 سالگی جوانترین فرد جهان شد که سطح O شیمی را پشت سر گذاشته است. او عدد پی را تا 518 رقم بعد از اعشار حفظ است و آهنگساز است. ضریب هوشی او 250 است.

منبع: list25

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

kurdeblog.ir: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: برترین ها
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 12256

به "بالاترین ضرایب هوشی جهان متعلق به چه کسانی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالاترین ضرایب هوشی جهان متعلق به چه کسانی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید