برخورداری 15 هزار و 200 دانشجو دارای معلولیت از تحصیل رایگان

به گزارش بلاگ پو، تهران (پانا) - معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت اکنون 80 هزار دانش آموز، یکهزار و 700 دانشجو در دانشگاه دولتی و 13 هزار و 500 دانشجو در دانشگاه های غیردولتی با انواع معلولیت از تحصیل رایگان در مقاطع مختلف تحصیلی بهره مند می شوند.

برخورداری 15 هزار و 200 دانشجو دارای معلولیت از تحصیل رایگان

به گزارش روابط عمومی بهزیستی، محمد نفریه، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در آیین تجلیل از رتبه های زیر هزار افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی که همزمان با ششمین روز گرامیداشت هفته افراد دارای معلولیت و در آستانه 16 آذرماه روز دانشجو برگزار گردید، گفت: در امسال 31 نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی رتبه زیر هزار کسب کردند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بیش از یک میلیون و 800 هزار فرد دارای معلولیت تحت پوشش هستند، اضافه کرد: تحصیل رایگان، یکی از وظایف که قانون حمایت بر حقوق افراد دارای معلولیت بر دوش دولت و بهزیستی قرار داده است. براساس ماده 9 این قانون افراد دارای معلولیت نیازمند واجد شرایط در سنین مختلف می توانند با معرفی سازمان از آموزش عالی رایگان در واحدهای آموزشی تابعه وزارت خانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دیگر دستگاه های دولتی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مراکز آموزش عالی غیردولتی از محل ردیف مربوطه در بودجه سنواتی بهره مند شوند.

وی، ادامه داد: اکنون 80 هزار دانش آموز، یکهزار و 700 دانشجو در دانشگاه دولتی و 13 هزار و 500 دانشجو در دانشگاه های غیردولتی با انواع معلولیت که تحت پوشش هستند از تحصیل رایگان در مقاطع مختلف تحصیلی بهره مند می شوند که علاوه بر این یاری هزینه تشویقی برای دانشجویان دولتی نیز تخصیص داده می گردد.

نفریه با بیان اینکه تمامی دانشجویان غیردولتی با معلولیت میانه، شدید و خیلی شدید در هفت دهک اول درآمدی 100 درصد هزینه های آنها به وسیله بهزیستی پرداخت می گردد، توضیح داد: با طراحی سامانه دانشجویی پرداخت شهریه دانشجویان تحت پوشش ساماندهی شد بطوری که با پایش و ویرایش اطلاعات بسیاری از بدهی های گذشته دانشجویان پرداخت شد.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در سرانجام با بیان اینکه معلولیت محدود ایجاد می نماید اما مانع رشد و شکوفایی نمی گردد، یادآور شد: در دهه های اخیر سطح سواد دانشجویان ما در رسته های مختلف ارتقاء یافته که مهمترین عامل همت خود افراد دارای معلولیت است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 58153

به "برخورداری 15 هزار و 200 دانشجو دارای معلولیت از تحصیل رایگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورداری 15 هزار و 200 دانشجو دارای معلولیت از تحصیل رایگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید