بنیامین بهادری؛ مرد خانواده، مرد سفر

به گزارش بلاگ پو، روزنامه جام جم: حالا رسانه ها از بازگشت بنیامین بهادری به صحنه موسیقی پس از سه سال می گویند. او که این روز ها با انتشار قطعه ای با نام راحت باش به دنیای موسیقی برگشته، قرار است یازدهم دی ماه در برج میلاد تهران روی صحنه برود و برای هوادارانش بخواند.

بنیامین بهادری؛ مرد خانواده، مرد سفر

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

این خبر از دو لحاظ البته خیلی دقیق نیست؛ منظورمان قید پس از سه سال است؛ اگر منظور روابط عمومی کنسرت او از شکست سکوت پس از سه سال، به لحاظ برگزاری کنسرت باشد که خب درست نیست، چون که سال گذشته بنیامین در اردبیل روی صحنه رفت؛ و اگر هم منظور از این سکوت، فعالیت پیگیر و انتشار آلبوم باشد هم باز درست نیست، چون بهادری چهار سالی است جز یکی دو اثر پراکنده، کار به خصوصی از لحاظ فراوری موسیقی صورت نداده است.

بنیامین بهادری شاید به زعم بسیاری از پیگیران جدی موسیقی و فعالان حرفه ای این حوزه، یک پاپ خوان متوسط رو به پایین باشد، اما شکی نیست که او، پدیده بود و هر پدیده ای را هم تازگی و نوآوری است که می سازد. حتی اگر این نوآوری را ما در سطح آنالیز کنیم و چندان نتوانیم تحلیل هایی بنیادین از عوامل برسازنده آن ارائه کنیم. از همان سال 1385 که اولین آلبوم این خواننده و آهنگساز وارد بازار موسیقی پاپ شد، ما با سبکی نوظهور روبه رو شدیم؛ شعر هایی متفاوت از شعر های پاپ در آن روز ها که پر بود از واژه هایی که ترانه نویسی ما عادت به آن ها نداشت همراه موسیقی هایی بسیار عامه پسند، اما با تنظیم هایی جدید و ناآشنا به گوش.

نیمه دوم دهه 80 و نیمه اول دهه 90 در سیطره این شمایل تازه بود و با این که بنیامین در هر آلبوم خود را تکرار می کرد، اما همچنان به طرفدارانش افزوده می شد. با این حال چهار سالی است او فعالیت چشمگیری در موسیقی نداشته، نه آلبومی به بازار فرستاده و نه کنسرت های متمرکزی برپا نموده و حالا باید منتظر ماند و دید پس از این سال ها که با برگزاری یک کنسرت به جهانی موسیقی برگشته، حضورش مداوم خواهد بود یا نه. در این گزارش که روی خط نوار زمان تنظیمش نموده ایم، به این پرداخته ایم که بنیامین در این چند سال، که کمتر خبری از او در جهانی موسیقی منتشر شده، چه نموده است و مشغول چه فعالیت هایی بوده است.

شهریور 98

برنامه خانواد گی؟

سه ماه پیش در جام جم گزارشی نوشتیم درباره انتشار عکسی پنج نفره از خانواده بنیامین که به همراه این نوشته به زودی می تونین بیاین خونمون منتشر شده بود. یک کانال تلگرامی در خبری کوتاه با تیتر زندگی بنیامین بهادری سوژه یک ریلیتی شوی ایرانی نوشته بود که او در حال فراوری برنامه ای با موضوع زندگی و خانواده اش است. البته هنوز خبری در این باره نیست.

اردیبهشت 98

نه! تو مجری نیستی

باز هم بهادری با خبری جنجالی روی خروجی رسانه ها آمد؛ چند پیش اعلام شده بود او مجری برنامه ای دم افطاری در یکی از شبکه های سیما به نام ماه ماه خواهد بود، اما یک روز مانده به روی آنتن رفتن برنامه، شبکه سه تصمیم به خارج کردن برنامه از کنداکتور گرفت تاپس از سودای بازیگری برای بنیامین که به واقعیت پیوسته بود، جای مجری گری همچنان خالی بماند.

اسفند 97

درگذشت پدر

کسانی که صفحه شخصی بنیامین در شبکه اجتماعی اینستاگرام را دنبال می نمایند دیده اند که او هر از گاهی، تصویری از پدرش منتشر می نماید و با استفاده از متن ترانه هایش از عشق پدر و فرزندی می نویسد. خبر تازه درباره بنیامین نیز مثل دیگر اخبار پیرامون زندگی او، ربطی به موسیقی نداشت. پدرش آن طور که خودش نوشت در آغوش پسر درگذشت.

آذر 97

فرزندآوری در تهران

دیگر طرفداران بنیامین به دوری او از اخبار عادت نموده بودند که دوباره خبری از او منتشر شد البته باز هم نه در جهانی موسیقی. او در حالی که مدتی بود به همراه خانواده اش در آمریکا زندگی می کرد برای این که سومین فرزندش در تهران به جهان بیاید به ایران برگشت؛ تولدی پرسروصدا در روزگاری که بازیگران و خواننده ها برای به جهان آوردند فرزندانشان به خارج می فرایند.

دی 96

فقط در اردبیل

باز هم بیش از یک سال از بنیامین خبری نبود تا این که خبر آمد دور تازه کنسرت هایش پس از دو سال قرار است در چند شهر برپا گردد. این می توانست آغازی برای انتها سکوت و دوری بنیامین از صحنه های موسیقی باشد اما. کنسرت اردبیل برگزار گردید، اما اجرای کرمان لغو شد. در واقع، پیش از کنسرت ماه آینده که در تهران برگزار خواهد شد، کنسرت اردبیل را آخرین کنسرت او باید دانست.

تابستان 95

بازیگری در هند

بنیامین، سال 94 آلبومش را منتشر و کنسرت های پس از انتشار آلبومش را هم برگزار نموده بود و پس از یک سال سر از فیلم سلام بمبئی درآورد این بار به عنوان بازیگر. با نمایش فیلم که در ایران و هند فیلمبرداری شده بود، بنیامین دوباره به صدر اخبار رسید، اما خب نه با موسیقی. اگر محمدرضا گلزار در این فیلم نبود، بنیامین می توانست بیشتر به چشم بیاید.

منبع: برترین ها
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 22 مرداد 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 17498

به "بنیامین بهادری؛ مرد خانواده، مرد سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیامین بهادری؛ مرد خانواده، مرد سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید