بیشترین پرونده ها در کمیسیون اصل 90 مربوط به فساد دولتی است

به گزارش خبرنگاران، داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز خبرنگار در نشست هم اندیشی با خبرنگاران رسانه های گروهی که شنبه شب در سالن باغستان برگزارشد به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

بیشترین پرونده ها در کمیسیون اصل 90 مربوط به فساد دولتی است

داود محمدی در این نشست ابتدا با اشاره به صندلی رسانه ها در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی گفت: شما در فرهنگ سازی نقش اساسی دارید و باید به مشکلات کشور از جمله تورم، بیکاری و اقتصاد بیشتر بپردازید.

انتقاد رسانه ها تاثیر دارد

محمدی با اشاره به اهمیت نقد رسانه ها در حل مشکلات و توسعه کشور اظهارداشت: بدون شک بیان مطالبات مردم و انتقاد شما تاثیر زیادی دارد و می تواند مسئولان را پاسخگو کند.

وی اظهارداشت: خبرنگاری فقط عشق است و از این که دغدغه مردم را دارید و با پاکدامنی کار می کنید جای تقدیر دارد.

چابک سازی دولت ضروری است

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: چابک سازی دولت باید با جدیت دنبال گردد و بخش خصوصی را همراه دولت بدانیم و رقیب تلقی نگردد تا کارها سامان یابد.

وی اعلام کرد: بیشتر اعتبارات در کشور در امور جاری هزینه می گردد و اعتباری برای عمران و زیرسازی نمی ماند و رسانه ها باید به عنوان مطالبه عمومی مشکلات را مطرح نمایند و با فرهنگ سازی جلوی اسراف در انرژی، آب و نان و سایر موارد را بگیرند تا مدیون نسل آینده نباشیم.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: در کمیسیون اصل 90 ناظر بر سه قوه در رسیدگی به شکایات هستیم و شرط ورود ما گرفتن شکایت است و بدون آن حق ورود نداریم.

وی اضافه نمود: در این دوره بیشترین فعالیت را داشتیم و پرونده های مسکن مهر، حقوق های نجومی، مسائل شهرداری ها بیشترین پرونده ها را تشکیل می داد و کوشش نموده ایم تا لغزشگاهها را از بین بیریم.

محمدی یادآورشد: اقدامات خوبی از سوی کمیسیون اصل 90 اجرا شده مثلا برای افراد چند شغله قرار شد میزان حقوق در یک فیش گنجانده گردد تا گرفتنی شفاف گردد و یا تحقیق و تفحص را از مجلس آغاز کردیم و همه تحقیق و تفحص های قبل را آنالیز کردیم و گزارش در صحن غیرعلنی ارایه شد.

وی اضافه نمود: کمیسیون اصل 90 که نمی تواند مجازات کند بلکه تذکر می دهیم یا گزارش را در صحن قرائت می کنیم و یا به قوه قضائیه ارجاع می دهیم البته برای داشتن اختیار بیشتر قرار شدکمیسیون به دیوان تبدیل گردد که موافقت نشد.

بیشترین پرونده های کمیسیون اصل 90 مربوط به فساد دولتی است

محمدی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص بیشترین پرونده های تشکیل گردیده در کمیسیون اصل 90 اظهارداشت: البته ما در بسیاری از مسائل پرونده داریم و در مشکلات ارزی هم ورود کردیم، اما بیشترین پرونده های کمیسیون اصل 90 از نهادهای دولتی و شهرداریها. قوه قضاییه و مجلس با رویکردش فساد و تبعیض و سوء استفاده است.

وی اضافه نمود: دهها پرونده در واردات خودرو، 300 پرونده مسکن مهر داریم، در معوقات بانکی که بالغ بر 130 هزار میلیارد تومان است بیش از 800 پرونده تشکیل گردیده، در موضوع حقوق نجومی تعداد 350 پرونده و در زمین خواری 112 جلد پرونده داریم.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در مورد تعطیلی کارخانه ها بیشترین وقت را گذاشتیم اما شاید در اذهان عمومی هم بازخورد ندارد.

سعی نموده ام صدای مردم باشم

محمدی در سوال دیگر خبرنگاران که پرسید صدای مردم کمتر در مجلس شنیده می گردد گفت: کوشش نموده ام صدای مردم باشم و بیشترین فریاد را زده ام و بیش از 200 بار صحبت نموده ام تا مطالبات مردم مطرح گردد.

وی اضافه نمود: از دولت دفاع می کنیم اما انتقاد هم داریم در همین شرایط تقاضا کردیم تیم اقتصادی عوض گردد که توجه نکردند، مگر چه اشکالی دارد رئیس جمهور به مجلس بیاید و به مردم پاسخ دهد.

رئیس کمیسیون اصل 90 اظهارداشت: چرا نگران پاسخگویی هستیم، ما هم با نگاه سیاسی سوال نکردیم، دغدغه مردم را داریم و راجع به بازنشستگان، کارگران، فرهنگیان صحبت نموده ایم.

وی اعلام کرد: هر کس وظیفه ای دارد و باید به آن عمل کند و رسالت ما نمایندگان رساندن پیام مردم است.

محمدی با اشاره به برخی اقدامات انجام گردیدهدر استان اظهارداشت: 60 میلیون مترمکعب سهمیه آب از سد طالقان برای استان گرفتیم و در بدترین شرایط از 17 هزار میلیارد تومان تسهیلات بهین یاب بیش از 1300 میلیارد تومان سهم استان را گرفتن کردیم تا مشکلات صنعت رفع گردد.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در سفر رئیس جمهور از هزینه 700 میلیارد تومانی انتقال آب طالقان به استان 10 درصد هزینه را دولت قبول کرد که با پیگیری انجام گردیده آن را به 30 درصد رساندیم.

وی اضافه نمود: دیگر چه باید می کردیم جز پیگیری و امروز با بحران اقتصادی کارها متوقف گردیده است و 16 هزار پروژه نیمه تمام داریم که 16 سال تکمیل آنها طول می کشد.

محمدی اضافه نمود: پروژه راه رحیم آباد به کلاچای در حال اجراست و جاده قزوین، الموت به تنکابن اعتبار خوبی گرفته ایم و سرعت خوبی دارد.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: ساخت رادیوتراپی در قزوین را پیگیری می کنیم و 11 میلیارد تومان برای یک دستگاه آن تامین گردیده است و امیدواریم سال جاری افتتاح گردد.

وی اعلام کرد: راه اندازی بندر خشک را به عنوان هاب لجستیک در قزوین عملیاتی خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: امروز مشکلات کم آبی در استان داریم و به 102 روستا با تانکر آبرسانی می گردد و برای تامین آب شرب باید اقدام کنیم تا دغدغه مردم رفع گردد.

محمدی در ادامه در پاسخ به دیگر سوالات خبرنگاران گفت: بیمه خبرنگاران را با تشکیل جلسه ای با وزیر ارشاد پیگیری می کنیم و از نمایندگان خبرنگاران استان دعوت می کنیم در جلسه حضور یابند.

وی در خصوص کمپینگ فرزندت کجاست هم اظهارداشت: سه فرزند دارم و فرزندانم یکی محصل و یکی مهندسی صنایع می خواند و دخترم دانشجوی رتبه اول پزشکی است و تا امروز رئیس دانشگاه نمی داند دخترم در این واحد تحصیل می نماید و چون نفر اول است می تواند مانند سایر دانشجویان ممتاز در آزمون شرکت کند و شرایط خوبی داشته باشد.

بحران بی اعتمادی نگران نماینده است

محمدی از بحران بی اعتمادی ابراز نگرانی کرد و یادآورشد: در این بی اعتمادی همه مقصریم و سه قوه شریک هستیم و بازسازی آن دشوار است و باید وحدت داخلی را تقویت کنیم

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پرسید مجلس دیگر در راس امور نیست اظهارداشت: این دیدگاه که مجلس در راس امور نیست را قبول ندارم البته مسائلی اتفاق افتاده که حوب نبوده از جمله مسایلی که در استیضاح وزیر کار مطرح شد پسندیده نبود و باید جوری رفتار کنیم که شان مردم باشد و من کوشش می کنم تا نماینده ای در شان مردم بافرهنگ استان باشم.

شایسته سالاری در کشور محقق نگردیده است

محمدی در خصوص جایگزین شدن رابطه به جای ضابطه گفت: قبول دارم که شایسته سالاری در کشور اتفاق نیفتاده است و مداخله در انتصابها ادامه دارد و این دختالت گاهی از سوی برخی افراد است که صندلی قانونی دارند.

وی در مورد حل مشکل موسسات غیر دولتی هم گفت: این موسسات هزینه سنگینی به دولت تحمیل کرد و 30 هزار میلیارد تومان از جیب دولت رفت تا موسسات تعطیل گردیده پول مردم را برگردانند.

محمدی در مورد موضوع زمین های هفت سنگان هم اضافه نمود: این پرونده در کمیسیون اصل 90 مطرح و جواب داده شد.

وی در خصوص نواحی منفصل شهری اعلام کرد: در این زمینه تصمیم درست نگرفتیم و امروز امکاناتی در این محدوده ها نیست که جلسات متعددی داشتیم تا بتوانیم برخی از فضاهای عمومی را افزایش دهیم.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در خصوص نامه دستگاه قضایی به رهبری برای تشدید مبارزه با اخلاگران اقتصادی هم گفت: شرایط امروز جامعه باید درک گردد تا از آن عبور کنیم البته نباید به خاطر سرعت در رسیدگی حقی نادیده گرفته گردد و رعایت موازین حقوقی ضروری است.

وی در مورد وضعیت ورزش استان هم گفت: در مدیریت جدید ورزش اتفاقات خوبی اتفاق افتاده و در مورد ورزش دیدگاهم این بود که ورزش سیاسی نگردد به مدیرکل جدید تاکید کردم از کسانی استفاده گردد که اهل ورزش باشند.

محمدی اضافه نمود: امروز معدل کار در ورزش خوب است و باید به همه ورزشها توجه گردد ماهم پیگیر هستیم تا سالن سرپوشیده سال آینده افتتاح گردد.

شهرستان شدن محمدیه، یک گام به جلو

وی در خصوص شهرستان شدن محمدیه اظهارداشت: وزارت کشور با شهرستان شدن محمدیه موافقت نموده و باید برای حد نصاب رسیدن جمعیت روستایی اقدام کنیم.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در مورد جابجایی عوارضی هم گفت: چون با این جابجایی موافقت نشد با ارائه طرحی قرار شد تا مسیر دیگری احداث گردد که بودجه آن تامین گردیده و شهرداری محمدیه باید ورود کند.

وی در خصوص برگزاری کنسرت ها هم اظهارداشت: کنسرت ها اگر با رعایت ضوابط و حریم های مشخص گردیده باشد هیچ اشکالی ندارد و در مورد اف ای تی اف هم رهبری نطر داده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 19 شهریور 1397 شناسه مطلب: 560

به "بیشترین پرونده ها در کمیسیون اصل 90 مربوط به فساد دولتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین پرونده ها در کمیسیون اصل 90 مربوط به فساد دولتی است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید