تحرک جدید آمریکا برای جلوگیری از هدف قرار دریافت عربستان توسط انصارالله

به گزارش بلاگ پو، خبرگزاری رویترز پنجشنبه شب گزارش داد که تیموتی لیندرکینگ فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن برای آنالیز موضوع آتش بس و توافق صلح یمن، راهی خاورمیانه می گردد.

تحرک جدید آمریکا برای جلوگیری از هدف قرار دریافت عربستان توسط انصارالله

رویترز به زمان و مدت سفر لیندرکینگ هیچ اشاره ای نکرده است.محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله و رییس هیأت مذاکره کننده دولت صنعا در مورد طرح ادعایی عربستان گفت که این طرح یک دعوتنامه به گفت وگو است و عربستان خود را در صندلی یک میانجی بی طرف قرار داده است و باتوجه به اتهامات و تهدیدهای موجود در این طرح، ارزش آنالیز ندارد.

وی اظهار کرد: ما خواهان توقف جنگ و انتها محاصره و بازگشایی بنادر و فرودگاه ها بودیم اما طرح عربستان فقط شامل موضوع آتش بس است.

عبدالسلام گفت: ما دیدگاه خود را به اطلاع عمان رسانده ایم و پیش از اعلام موضع نهایی خود منتظر پاسخ می مانیم اما برای تداوم محاصره ملت، سندی امضا نمی کنیم. این طرح ادعایی عربستان به دنبال حملات موشکی و پهپادی و بازدارنده نیروهای یمنی به تأسیسات نفتی در شرق عربستان صورت می گیرد.

تحرک جدید آمریکا تنها دقایقی پس از آن روی می دهد که رسانه های سعودی ضمن تأیید حمله پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به جنوب عربستان اعلام کردند که این کشور هدف هشت فروند پهپاد یمنی قرار گرفته است.

وزارت انرژی عربستان با تأیید ضمنی حملات پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به جنوب این کشور از آتش سوزی در یکی از مخازن ایستگاه فرآورده های نفتی در جیزان به دنبال این حملات اطلاع داد.

فیصل بن فرحان آل سعودی وزیر امورخارجه عربستان آدینه گذشته از ارائه طرحی برای آتش بس در یمن اطلاع داد، طرحی که مقام های انصارالله اعلام کردند که چیزی برای گفتن ندارد و تنها جنبه رسانه ای دارد.

این حملات همزمان با هفتمین سالگرد حمله ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یمن صورت می گیرد. دولت ریاض به همراه امارات و با چراغ سبز آمریکا و کشورهای غربی ششم فروردین ماه 94 حملات همه جانبه ای به یمن برای جلوگیری از به قدرت رسیدن جنبش انصارالله انجام داد که تا به امروز هیچ دستاوردی جز تحمیل هزینه های سرسام آور جنگ و تلفات نیروها به دنبال نداشته است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 45643

به "تحرک جدید آمریکا برای جلوگیری از هدف قرار دریافت عربستان توسط انصارالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحرک جدید آمریکا برای جلوگیری از هدف قرار دریافت عربستان توسط انصارالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید